0850 562 78 62
Sosyal Medya Hesaplarımız

VIESSMANN

Viessmann

Viessmann Şirketler Grubu, Alman enerji şirketidir. Dünyanın lider ısı tekniği sistemleri üreticilerinden biridir.

Viessmann

Viessmann Şirketler Grubu uluslararası alanda lider ısı tekniği sistemi üreticilerinden biridir. Prof. Dr. Martin Viessmann’ın 3. kuşak temsilcisi olarak yönettiği firma 1917 yılında kurulmuştur. Grup cirosu yaklaşık 2,1 Milyar Euro’dur ve firma bünyesinde yaklaşık 11.400 kişi çalışmaktadır. 11 ülkedeki 27 üretim merkezi, toplam 74 ülkedeki satış organizasyonları ve dünya çapında 120 satış bürosuyla uluslararası bir firmadır. Viessmann cirosunun %55’lık bölümü ihracattan elde edilmektedir.

Türkiye’deki faaliyetlerine %100 Alman sermayesi ile 1994 yılında başlamıştır. Şirket merkezi İstanbul – Ümraniye’dedir, İstanbul – Merter, Ankara, Bursa, İzmir, Antalya, Samsun, Adana, Konya ve Kayseri’de bölge müdürlükleri mevcuttur. Viessmann Türkiye modern, çevre dostu bir ısı tekniği kültürü için sorumluluklarının bilincinde çalışmalarını sürdürmektedir.

Isıyı konforlu, ekonomik ve çevre dostu şekilde üretmeyi ve ihtiyaçlara en uygun hale getirebilmeyi geleneksel bir görev olarak benimsemiştir. Viessmann, ısı tekniği alanındaki farklı ürün çeşitleriyle, müşterilerine tek elden, çok yönlü, mükemmel bir hizmet götürmektedir.

Viessmann güncel ürün programı 1,5 – 116.000 kW  güç aralığında çok basamaklı bir program sunmaktadır: Sıvı ve gaz yakıtlı, yer ve duvar tipi düşük sıcaklık kazanları ve yoğuşmalı kazanlar, ısı pompaları ve güneş enerjisi sistemleri bu mükemmel programa örnektir. Kontrol panelleri ve iletişim tekniğinin yanı sıra, birlikte mükemmel bir uyum içinde çalışan sistem tekniği komponentleri ürün programını tamamlamaktadır.

Alman mühendisliği, ödüllü tasarımları ve yenilikçi teknolojisi ile ısıtma sektörünün öncülerinden olan Viessmann güvencesiyle üretilen Vitoclima ürün programı, Türkiye’nin klimada sahip olduğu tecrübe ile pazara sunulmaktadır.

Çevre ve topluma karşı sorumluluğu, çalışanları ve iş ortaklarıyla kurduğu güçlü iletişimi, mükemmeliyetçilik çabası ve tüm iş süreçlerindeki yüksek verimliliği temel değerlerindendir. Ürünleri ve sahip olduğu tüm değerleri ile müşterilerine güçlü bir markanın özel faydalarını ve katma değerini vermek her bir çalışanının, dolayısıyla firmanın ortak özelliğidir.

Viesmann Yenilik ve Hedefleri

Aile Holding, İklim Çözümleri, Soğutma Çözümleri ve Yatırım iş alanlarımızın faaliyetlerinin çerçevesini oluşturmaktadır. İlk iki alan esas olarak Viessmann’ın organik büyümesine odaklanırken, son alan Yatırım inorganik büyümeyi sağlamayı amaçlamaktadır. VC/O ve Gayrimenkul çeşitlendirme iş birimlerinin amacı, riski çeşitlendirmek ve portföyümüzü tamamlamaktır. Sosyal ve toplumsal sorumluluk üstlenmek ve bilim, kültür, eğitim ve sosyal refah için temel faaliyetleriyle kendini adadığı hedeftir.

Bir aile şirketi olan şirketimizin tüm faaliyetleri, “Gelecek nesiller için yaşam alanları yaratmak” misyonumuzu temel almaktadır. İklim Çözümleri iş alanı burada çok önemli bir rol oynamaktadır. Önceki holding şirketinin, Isıtma Sistemleri bölümünün temel işlevlerini ve VC/O iş biriminin temel faaliyetlerine dayanan dijital faaliyetlerin operasyonel yönünü birleştirir. Viesmann Soğutmalı dolaplar, soğuk odalar ve aksesuarları, soğutma sistemleri kadar ürün yelpazesinin bir parçasıdır. Özelleştirilmiş çözümlerimiz ile müşterilerimizin bireysel ihtiyaçlarını en iyi şekilde karşılayabiliriz. Planlamadan devreye almaya ve sistem izlemeye kadar, tam destek bizim için doğaldır.

Viessmann Farkı

Viesmann Stratejik yatırımlarımız ve satın almalarımız, yalnızca ana işimiz için yeni pazarlara ve bölgelere dalmak anlamına gelmiyor. Teklif yelpazesinin genişletilmesi, tüm yaşam alanı için bir çözüm sağlayıcı olma arzumuzu yansıtıyor. Viessmann Investment iş alanımız kendisini “girişimciler için bir şirket” olarak görmektedir. Somut terimlerle, bu portföy şirketlerinin kayda değer girişimcilik özgürlüğü ile sürdürülebilir, ortaklığa dayalı daha fazla gelişimi anlamına gelir.

Üç operasyonel iş alanımızın yanı sıra, dengeli risk çeşitlendirmesini garanti etmek ve finansal bağımsızlığımızı sağlamak için iki çeşitlendirme iş birimimiz var. Bu iki birim, holdingimiz için uzun vadeli beklentiler yaratmayı ve Orta Avrupa’da ekonomik sürdürülebilirliği kolaylaştırmaya yardımcı olmayı amaçlamaktadır.

Dijital birimimiz VC/O, dijital dönüşüme, yeni iş alanlarına ve akıllı yaşama odaklanıyor ve teknolojiyi insanların yaşam alanlarına getiriyor ve hepsi tam olarak onların ihtiyaçlarına göre tasarlandı. Şirket Kurucu WATTx ile derin teknoloji ve destek teknolojisi girişimlerine yatırım yapıyor ve dijital yenilikler yaratıyoruz. Yeni oluşturulan Maschinenraum’umuz bilgi paylaşımını teşvik etmek için tasarlanmıştır: orta ölçekli şirketler burada birbirlerinden öğrenebilir ve Viessmann’ın geçmiş deneyimlerinden yararlanabilir.

Viesmann Ürünleri
  • Duvar Tipi Yoğuşmalı Kazan ve Kaskad Sistemler
  • Yer Tipi Kazanlar
  • Kombiler
  • Klima & Havalandırma Cihazları
  • Yenilenebilir Enerji & Elektrikli Isıtma Sistemleri