0850 562 78 62
Sosyal Medya Hesaplarımız

Vestel Confy

Vestel Confy, Vestel markasının ürettiği kombi modellerinden biridir. Vestel Confy düşük yakıt tüketimi ve kaliteli malzemelerden imal edilmesinin vermiş olduğu avantaj olarak oldukça uzun vadeli bir cihazdır. Confy hermetik ve bacalı bir kombidir. Üzerinde elektronik bir gösterge paneli bulunmaz. Cihazın ön yüzü tuşlar ve led ışıklar ile karşılamaktadır.

Vestel Confy Arıza Kodları, Nedenleri ve Çözümleri

Vestel Confy model kombi her ne kadar kaliteli ve kullanışlı bir kombi dahi olsa zaman zaman tüm kombilerde olduğu gibi zaman zaman bazı arızalar çıkarabilmektedir. Bu gibi durumlarda cihaz bir dijital panele sahip olmadığı için arızaları ledler üzerinden anlar ve o şekilde müdahale ederiz.

Vestel Confy kombi markasında ortaya çıkabilecek arıza kodları ve bu arıza kodlarının çözüm yöntemleri aşağıda yer almaktadır.

L3 Ledi Hiç Yanmıyorsa

L3 ledinin yanması genellikle priz ve sigortalardan kaynaklanır. Elektrik olduğundan emin olduğunuz halde sorun devam ediyorsa muhtemelen sorun elektronik kart arızasından kaynaklanır.

L3 Yanıp Söndükten Sonra L4 Yanıyorsa

Cihazın ateşleme denemesi sonrasına brülörde alev oluşumu olmadığı zaman bu hata kodu ekrana çıkar. Cihaza gaz geldiğinden emin olduğunuz halde sorun devam ediyorsa iyonizasyon ateşleme elektrodu, elektronik kart ve gaz valfi gibi parçalardan olayı kaynaklanan bir sorun olabilir.

L3 Hızlı Yanıp Sönüyor, L4 Yanıyorsa

Böyle bir hata, merkezi ısıtma sensöründe bir hata olmasından kaynaklanır.

L6 Hızlı Yanıp Sönüyor, L4 Yanıyorsa

L6 hızlı yanıp sönmesi ve l4’ün hiç yanmaması hatası kullanım suyu sensörünün bozulmasından kaynaklanır.

L4 Hızlı Yanıp Sönüyorsa

L4’ün hızlı bir şekilde yanıp sönmesi, aşırı sıcaklık kilitlenmesinden kaynaklanır.

L7 Hızlı Yanıp Sönüyor, L4 Yanıyor (Hermetik)

Vestel Confy hermetik kombilerin fanına, anakartında ya da prosestatında oluşan bir hatadan kaynaklanıyor olabilir.

L7 Hızlı Yanıp Sönüyor, L4 Yanıyor (Bacalı)

Baca sensöründe sorunun ortaya çıkması ya da bacanın tıkalı olmasından kaynaklanır.

L6-L7 Hızlı Yanıp Sönüyor, L4 Yanıyorsa

Bu sorunun temel nedeni su basıncının düşük olmasıdır.

Tüm Ledler Hızlı Yanıp Sönüyorsa

Tüm ledlerin hızlı bir şekilde yanıp sönmesi durumu anakart probleminden kaynaklanır. Anakart ile iletişim kesintisi olması bu arıza kodlarının görünmesine neden olur.

L3, L6 ve L7 Yanıyor, L4 Hızlı Yanıp Sönüyorsa

Böyle bir hata kodu anakart arızasından kaynaklanır. Anakart arızasının olması durumunda kombiniz çalışmayı bırakacaktır.

Vestel Confy Arıza Kodları Çözümleri

Kombiniz arıza yaptığında hataları size net bir şekilde gösteren göstergeleri takip ederek ve bazı ufak dokunuşlar yaprak sorunu çözebilirsiniz. Örneğin; L4 Hızlı Yanıp Sönüyorsa Hatası kombi içerisindeki su sıcaklığının normal dereceden daha fazla olmasından kaynaklanır. Sıcaklığın çok fazla olması durumunda limit termostatı devreye girer ve ortaya çıkabilecek sorunları engellemek amacıyla cihazı bloke eder. Bunun sonucunda bu arıza kodu ortaya çıkar. Böyle bir durumda ilk yapmanız gereken kombinin su basıncını kontrol etmek olacaktır. Basınç düşük ise öncelikle kombiye su basın. Ardından cihazı resetleyin. Sorun düzelmediyse petek vanalarını kontrol edin. Kapalı ise vanaları açık konuma getirin. Eğer ki hala daha sorun çözülmedi ise 7/24 müşterilerinin hizmetine açık olan Vestel müşteri hizmetleri hattını arayarak uzman yardım alabilirsiniz.