0850 562 78 62
Sosyal Medya Hesaplarımız

Vaillant Vuw Pro  

Kombi alacaksanız fakat karar veremiyorsanız yapacağınız tercih Vaillant Vuw Pro modelinden yana olmalıdır. Hem güvenilir hem kolay kullanılır bir cihaz istiyorsanız bakmanız gereken cihaz Vaillant markasının Vuw Pro modelidir. Bu modelin özelliklerini incelediğiniz zamanda ne kadar kaliteli olduğunu anlayacaksınız. Vaillant Vuw Pro sizlere hem güvenirlilik hem kolaylık hem de uzun süre kullanım imkânı sunmaktadır.

Vaillant Vuw Pro Arıza Kodları, Nedenleri ve Çözümleri

Kombi aldığınız zaman uzun sürede kullanmak istiyorsanız Vuw Pro size bu imkânı da sağlamaktadır. Vaillant yetkili servis her konuda size detaylı bilgi vererek sizin yanınızda olmaktadır. Cihaz sahip olduğu led ışıklar sayesinde size herhangi bir arıza durumunda net olarak arızanın ne ile alakalı olduğunu verir ve çok geçmeden müdahale etme şansıı tanır. Vaillant Vuw Pro model kombinin arıza ve çözüm kodlarını şu şekildedir:

1. Ana şalter açık durumdayken 0/1 uyarı ışığı yanmakta mıdır?

Cihazın üzerindeki ışık yanıp sönüyorsa eğer cihaz fazla sıcaklıktan dolayı kendisini devre dışı bırakmıştır.

2. Işık yanıyor

Işık yanıyorsa eğer kombide sıcak su isteği mevcut demektir, ikinci ışığın yanma sebebi budur. Bir arıza yok demektir.

4. Işık yanıyor

Dördüncü ışık yanıp sönüyorsa bacalı tip kombide baca çekimi olmadığından kombi daima deneme halinde kalmış olur. Baca tıkalı ya da çekmiyor olabilir, baca sensöründe arıza yaşanmış olabilir.

5. Işık yanıyor

Cihazın ışığı yanıp sönüyorsa eğer arıza cihazdaki basıncın düşük olduğu ile alakalıdır. Ancak ışık yanmıyorsa gaz valfi kumanda edilememek ile beraber ana kart sorunu meydana gelmiş olabilir.

6. Işık yanıyor

Yanıp sönüyor ise ışık petek gidiş veya dönüş sensöründe sorun, kopma veya kısa devre oluşmuş olabilir.

Işık hiç yanmıyor ise ateşleme denemesinden sonra alev oluşmakta ama iyon alevi hissedemiyor ve göremiyor olma ihtimali aklımıza gelir.

7. Işık yanıyor

Kombinin ışığı yanıp sönüyorsa kombide mikro işlemci sorunu olduğunu gösterir.

Işık yanıyor ise kombi üç kez ateşleme denemesi yapıyor fakat alev almıyor demektir.

Hiç yanmıyorsa eğer ateşleme ile alakalı bir sorun yaşanıyor demektir. Cihaz ateşleme yapamıyor bu nedenle de herhangi bir verim sağlamıyor anlamına gelir.

Vaillant Vuw Pro Arıza Kodları Çözümleri

Kombiler arıza kodu verdiğinde genelde en sağlıklı çözüm yetkili servisi arayıp uzman kişilerden yardım almaktır. Ancak bazı arıza kodlarında yapacağınız basit müdahaleler sayesinde sorunu kolayca ortadan kaldırabilirsiniz. Örneğin; “1.Ana şalter açık durumdayken 0/1 uyarı ışığı yanıyor” arızasında öncelikle kombi altındaki vanalar ile petek vanaları kontrol edilmelidir. Vanalar açık durumda ise; pompa arızalı olabilir, ana eşanjörde sorun olabilir, kalorifer tesisatında ya da kalorifer filtresinde tıkanma olabilir, üç yollu vanada sorun olabilir. Ve eğer böyle bir durum söz konusu olursa, yetkili servis aranmalıdır.