0850 562 78 62
Sosyal Medya Hesaplarımız

Vaillant Vck

Yaşam alanlarımızın içerisinde oldukça sık kullanılmaya başlayan insan yaşamını kolaylaştıran kombiler Vaillant markası sayesinde kendisini geliştirmeye devam ediyor. Yeni bir kombi almakta güç bir hale geldiği için alırken özelliklerine, kalitesine ve kullanılabilirliğine oldukça dikkat edilmeli ve detaylı şekilde araştırılmalıdır.  Vaillant Vck kombi aradığınız özellikleri sizlere sunmaktadır. Vaillant vck kombi gerek kalitesi gerekse güvenilirliği açısından rahatlıkla alabileceğiniz bir cihazdır.

Vaillant Vck Arıza Kodları, Nedenleri ve Çözümleri

Cihazınız bozulduğu zaman panik olup ne yapacağınızı bilmeden yanlış hareket yaparak kombiyi daha çok bozmak yerine kullandığımız cihazlar hakkında bilgi sahibi olmamız çok daha mantıklıdır. Kullandığınız cihazın ne sorunu anlayarak doğru müdahale etmek için Vaillant servisinin sunmuş olduğu arıza ve çözümleri hakkında buradan bilgi sahibi olabilirsiniz. Vaillant Vck kombilerinin arızaları:

Ana şalter açık iken 1.yeşil ışık yanıyorsa

Kombinin ışığı yanıp sönüyor ise arıza durumunda petek vanalarını ve tesisat vanalarını kontrol etmeniz gerekir.

Işık hiç yanmıyor ise elektriğe giriş bağlantılarında, binaya ait ana giriş sigortasında, kablo bağlantılarında, ana kartta veya trafoda arıza olmuş olabilir.

2. Işık yanıyorsa

Cihazın ışığı yanmıyor ise kombi sıcak su konumunda devreye girmiyor demektir.

Yanıyor ise sıcak su isteği var demek oluyor. Kombide herhangi bir sorun yoktur.

3. Işık yanıyorsa

Işık yanmıyor ise öncelikle cihazın kış moodunda olup olmadığını kontrol edin. Kombi kış modunda ise petek vanalarını gözlemlemeniz gerekir. Kontroller doğrultusunda her şey yolunda ise; ana kartta, sensörde, pompada, üç yollu vanada arıza olabilir.

4. Işık yanıyorsa

Cihazın ışığı yanıp sönüyor ise; bacalı tip kombilerde baca çekimin işlemini yerine getiremiyorsa kombi deneme aşamasına geçiş yapmış olur.

Hermetik cihazlarda prosestat açık konumdan kapalı konuma geçemiyor olduğunu gösterir.

5. Işık yanıyorsa

Kum saati sembolünün yanındaki led yanıyorsa bu cihazda herhangi bir sorun olmadığına işarettir. Eğer yanıp sönüyorsa kombide kuru yanma problemi vardır.

6. Işık yanıyorsa

Yanmıyor ise ateşleme kabloları kopuk, ana kart arızalı, gaz valfi ya da iyonizasyon-ateşleme elektrodunda arıza oluşmuş olabilir.

7. Işık yanıyorsa

Cihazın ışığı yanıp sönüyorsa mikro işlemci arızası var demektir. Servis elektronik kart yanmış veya röleleri arızalanmış olabilir. Mutlaka servise başvurmanız gerekir.

8. Işık yanıyorsa

Yanıyor ise gaz valfinde, anakartta, iyonizasyon-ateşleme elekrotlarında arıza yaşanmış olabilir.

Yanmıyor ise kombinin herhangi bir sorunu olmadığı anlamına gelir. Bir süre beklemeniz gerekiyor.

Vaillant Vck Arıza Kodları Çözümleri

Vaillant Vuw Plus model kombinizde karşılaşabileceğiniz arıza kodları hakkında bilgi verdik. Genelde çoğu arıza nedeni aşınma yada donanımsal arızalar nedeniyle meydana gelse de bazı durumlar küçük müdahaleler ile düzeltilebilecek arızalardır. Örneğin; Ana şalter açık konumda iken 1.yeşil ışık yanıyorsa ile ilgili bir hata alınıyor ve led yanmıyor ise Öncelikle dairede elektrik kesintisi olmadığından, kombi şalterinin açık durumda olduğundan ve kombinin 0/1 konumlu düğmesinin 1 konumunda olduğundan emin olmalısınız. Bu kontrol ve işlemlere rağmen led hala yanmıyor ise; elektriğe giriş bağlantılarında, binaya ait ana giriş sigortasında, kablo bağlantılarında, ana kartta yahut trafoda sorun meydana gelmiş olabilir. Bu gibi bir durumda da daha fazla müdahalede bulunmadan en kısa sürede çağrı merkezini arayarak teknik destek alabilir, servis kaydı oluşturabilirsiniz.