0850 562 78 62
Sosyal Medya Hesaplarımız

SİEMENS

Siemens, Avrupa’nın en büyük teknoloji firmasıdır. Şirketin yönetimi Almanya’nın Berlin ve Münih kentlerindedir. Holding uluslararası alanda üç ana sektörde faaliyet göstermektedir.

Siemens

Siemens & Halske Telgraf Yapım Şirketi 1847’de, Werner Siemens ve Johann Georg Halske tarafından Berlin’de kurulmuştur. Werner von Siemens’in kardeşi olan Sir William Siemens 1850’de Siemens&Halske’nin Londra bayiliğini almıştır. 1903 yılında Siemens & Halske’nin Schuckertwerke’yi satın almasıyla Siemens-Schuckert kurulmuştur.

Siemens; elektrifikasyon, otomasyon ve dijitalizasyon alanlarına odaklanan, dünya çapında faaliyet gösteren etkin bir firmadır. Enerji verimliliği ve kaynak tasarrufu sağlayan teknolojilerin üretiminde dünyanın önde gelen şirketlerinden birisi olan Siemens, aynı zamanda enerji üretimi, enerji iletimi ve tıbbi teşhiste kullanılan sistemlerin tedarikinde de lider konumdadır.

Siemens, 2018 senesinde 83.0 milyar € ciro ve 6.1 milyar € net kar elde etmiştir. 30 Eylül 2018 yılı itibarıyla çalışan sayısını yaklaşık 379,000’e ulaştırmıştır.

Hassas tamirci Johann Georg Halske ile birlikte yeni cihazını üretmek için telgraf inşaat şirketi “Telegraphen-Bauanstalt von Siemens & Halske”yi kurdu. 10 kişilik şirket, 12 Ekim 1847’de Berlin’de arka avludaki bir binada faaliyete başladı.

1848’de genç şirket, Avrupa’nın ilk uzun mesafeli telgraf hattını inşa etmek için bir sözleşme kazandı. Berlin’den Frankfurt’a kadar büyük ölçüde yeraltına uzanan yaklaşık 670 kilometrelik bağlantı, Şubat 1849’da faaliyete geçti. Mart ayında, Frankfurt Parlamentosu IV. Friedrich Wilhelm’i Alman İmparatoru seçti. Yeni iletişim teknolojisi sayesinde Frankfurt’tan haberler sadece bir saat içinde Berlin’e ulaştı.

İlk uygulama alanları elektrikli aydınlatma ve tahrik teknolojisiydi. 1 Mart 1879’da Charlottenburg’daki Siemens villası, Almanya’nın elektrik enerjisiyle aydınlatılan ilk özel konutu oldu. Birkaç hafta sonra Berlin Ticaret Fuarı’nda Siemens & Halske, harici bir elektrik kaynağıyla çalışan dünyanın ilk elektrikli demiryolunu sundu.

Sonuç olarak, 1895 yılında kurulan ve merkezi Johannesburg’da bulunan Siemens & Halske Güney Afrika Ajansı, daha sonra çok sayıda sözleşmeye imza attı. 1898’de ajans, Siemens Limited Johannesbur’a dönüştürüldü.

Siemens, Almanya, Avrupa ve dünyanın geri kalanının teknolojik evrimini şekillendirmede etkileyici bir rol oynadı. Elektrik mühendisliğindeki bu küresel öncü, basit bir başlangıç olarak başladı. Yaklaşık 175 yıl sonra bugün, bir zamanlar Berlin’deki Schöneberger Strasse 19’da faaliyet gösteren 10 kişilik işletme, yıllar içinde büyük bir inovasyon ve teknoloji gücü olarak hizmet vermiş bir küresel devdir.

Dış dünyaya, şirketin şu anda başlattığı değişim süreci, şirketin sağlık işletmesi Siemens Healthineers’ın Mart 2018’de yaptığı oylama ve halka arzda en açık şekilde görülüyordu. Ancak Siemens’in enerji işini bıraktığı 2020 yılına kadar, şirketin Vision 2020+ kapsamındaki yeniden düzenlemesi doruk noktasına ulaştı. Bu yeniden düzenleme, şirketin 1966’da Siemens AG’nin kuruluşundan bu yana yaşadığı her şeyden daha temeldi.

Siemens Neden Tercih Edilmelidir?

Yenilikçilik, kuruluşundan bu yana başarısının temellerinden birisi olmuştur ve bugün de stratejimizin itici gücü olmaya devam etmektedir. Siemens trendleri oluşturan bir şirket olarak iş alanlarının çoğunda teknoloji lideridir. Yenilikçilik, müşterinin gerçek ihtiyacını anlamak, pazarda kazanmasını sağlayacak sistem, ürün, çözüm ve hizmetler yaratmaktır

Ürün yelpazemizi sürekli olarak toplumun en önemli ihtiyaçlarına karşılık verecek şekilde yenilemekteyiz. Böylece, sürdürülebilir değer yaratırız. Trendleri belirleyen bir firma olarak, Ar-Ge çalışmalarını iş stratejimize paralel yürütülür. Hem var olan teknolojilerde hem de gelecekte pazarı dönüştürme olasılığı olan yeni teknolojilerde önemli patentlere ve sağlam bir konuma sahibiz.

Gerçek bir trend belirleyicisi olarak, çalışanlarımızın sahip olduğu enerjiyi ve yaratıcılığı serbest bırakırız. Bir yandan da; mevcut varsayımları sorgulayan yeni ve farklı fikirleri kucaklarız. Aynı zamanda yetenekliyiz ve bu özelliğimize tam anlamıyla sahip çıkıyoruz; orijinal, yaratıcı ve becerikliyiz. Bunu başarabilirsek, şirketimizin hayat damarı olan yeni fikirler, dış dünyaya sürekli olarak aktarılacaktır.
Kurumsal kimliğimiz küresel sorumluluğumuzdur. Bilgilerimiz ve çözümlerimizle daha iyi bir dünya için katkı sağlıyoruz. Siemens çatısı altında güvene dayalı bir ilişki, yüksek etik standartlar ve verimli performans gösterme hedeflerimiz doğrultusunda geleceğe yönelik amaçlarımıza ulaşmak için çalışıyoruz. Yarattığımız yeniliklerle müşterilerimize benzersiz rekabet avantajı sunarız. Girişimciliğimiz ve yaratıcılığımız sayesinde yeni fikirlere her zaman açığız

Siemens Ürünleri
  • Klima
  • Su Isıtma Grubu
  • Beyaz Eşya
  • Küçük Ev Aletleri
  • Aksesuarlar
İstanbul Avrupa ve Anadolu Yakası genelindeki servis çalışanlarımız, güleryüzlü ve yetkin personelimizle ihtiyaç duyduğunuz her an uzman kadromuzla yanınızdayız. Teknik servis ihtiyaçlarınız için 7/24 bizimle iletişime geçmekten çekinmeyiniz.