0850 562 78 62
Sosyal Medya Hesaplarımız

SAMSUNG

Yıllardır sektöre yön veren markalardan biri olan Samsung, ülkemizde de sıklıkla tercih edilen ve tüm dünyada adını duyurmayı başaran şirketlerden bir tanesidir. 1938 yılında, Lee Byung-Chul tarafından kurulan bu başarılı şirketler grubu, birçok farklı teknolojik ürününü tüm dünyada pazarlamaktadır.

Samsung

1969 yılında imkansızı başarmaya olan tutkusuyla yola çıkan Samsung, geçen 50 yıl boyunca yeniliklerini arttırmaya, eski ve yeni engelleri aşan teknolojiler üretmeye ve insanların hayal bile edemeyecekleri şeyleri yapmalarına yardımcı olmaya devam etmektedir. Bu amaçlarının peşinden gitmeyi, böylece insanları ve önemsedikleri şeyleri üretmeyi her şeyin üstünde tutmaktadırlar.

Samsung’un yenilikçi WindFree teknolojisi Amerikan Isıtma, Soğutma ve İklimlendirme Mühendisleri Derneği’nin tanımına göre hareketsiz hava, soğuk cereyan yaratmadan 0,15 m/sn veya daha yavaş bir hızla hareket eden bir havadır. Samsung’un yenilikçi WindFree teknolojisi eşit bir şekilde soğutma sağlamak ve bulunduğunuz alanın tamamında konforlu bir ortam yaratmak için “hareketsiz havayı” kullanan tek sistemdir.

Samsung, 1990’lı yıllarda Kore dışında hızlı bir büyüme göstermiştir. Diğer Asya şirketlerinin aksine, 1997’deki Asya Ekonomik Krizi’ni neredeyse hasarsız atlatmıştır. Sadece Nissan tarafından kurulan Samsung Motor Co.’yu, Renault’a satarak otomotiv işinden çıkması gerekmiştir. Bu dönemde elektronik bileşenlerine yatırım yapılmış ve Samsung Electronics, Samsung grubu içerisinde bulunan en etkin şirket haline dönüştürülmüştür. Grubun inşaat şirketi de bu dönemde Kuala Lumpur’daki Petronas Kuleleri inşaatı ile dikkatleri üzerine çekmiştir. Samsung Electronics 2000-2005 yıllarında rekor büyüme ve kâr elde etmiştir ve dünyanın en değerli markaları sıralamasında 2. sırada yer almaktadır.

Samsung, Amerika ve Avrupa’da birçok ürünü tasarım teknoloji ve patent ödülleri almıştır ve almaktadır. Elektronik, otomotiv, tıp, uzay araştırmaları gibi birçok alanda faaliyet göstermektedir. Güney Kore’de uydu üretimini neredeyse tek başına Samsung yapmaktadır. Japon şirketleri ile Japonya için uydu yapımında ortak olmuştur. Elektronik sektöründe dijital kamera, DVD, Blu-Ray, VCD, uydu alıcısı, DVD-CD üretimi, beyaz eşya bina yönetim sistemleri gibi çok çeşitli alanlarda üretim yapmaktadır. Televizyon sektöründe de uzun bir geçmişe sahip olan Samsung, 1960’lı yıllardan beri televizyon üretimi yapmaktadır. LCD üretiminde pazar payının oldukça önemli bir bölümünü oluşturur. Birçok marka panel olarak Samsung panelleri televizyonlarında kullanmaktadır. Ayrıca Samsung 3D LED TV’nin geliştirilmesinde çok önemli bir rol oynamıştır.

Telekomünikasyon sektöründe de cep telefonları ile rekabete giren Samsung, telefon üretimi ve satışında ilk sıradadır. Kısa sürede telekomünikasyon sektöründe bu çıkışı yapmasının sebebi Ar-Ge yatırımının fazla olması, üretimini ve modellerini kullanıcının isteğine göre düzenlemesi ve uygun fiyata yüksek teknolojili cihazlar üretmesidir. Samsung’un diğer telefon markalarının birkaç ay sonra çıkaracağı modelleri ve özellikteki telefonları çıkarmasında yardımcı olmaktadır. IBM den sonra en çok patent alan şirkettir. Son olarak Samsung, 2010 yılında çıkardığı Samsung Wave cep telefonunda kendi ürettiği işletim sistemi olan “Bada”yı kullanmış ve mobil telefon sektöründe yazılım işine de girerek faaliyet alanlarını daha da genişletmektedir. 2012 yılında toplam ciro olarak 187.5 milyar dolarla dünyanın en büyük elektronik şirketidir. 2012 yılının üçüncü çeyreğine göre akıllı telefon pazarında Apple’ı, toplam telefon satışlarında Nokia’yı geçerek pazarın lideri olmuştur.

Samsung Yenikleri ve Gelişim Süreci

Samsung, yerel yasa ve yönetmeliklere uyum sağlamanın yanı sıra tüm çalışanlarına katı küresel davranış kuralları uygulama konusunda kararlıdır. Etik yönetimin yalnızca küresel iş ortamındaki hızlı değişikliklere yanıt vermek için bir araç değil, aynı zamanda müşteriler, hissedarlar, çalışanlar, iş ortakları ve yerel topluluklar da dahil olmak üzere çeşitli paydaşları ile güven inşa etmenin bir aracı olduğuna inanmaktadır.

Dünyanın en etik şirketlerinden biri olmayı hedefleyen Samsung, adil ve şeffaf kurumsal yönetim uygularken, çalışanlarını eğitmeye ve izleme sistemlerinden faydalanmaya devam eder.

Samsung, basit bir iş felsefesini uygulamaktadır. Yeteneğini ve teknolojisini daha iyi bir küresel topluma katkıda bulunan üstün ürün ve hizmetler yaratmaya adamak. Bunu başarmak için çalışanlarına ve teknolojilere büyük bir değer verir. Güçlü değerlere göre yaşamanın, iş faaliyetlerinde başarının anahtarı olduğuna inanmaktadır. Bu nedenle, bu temel değerler ve katı davranış kuralları, şirketin verdiği her kararın arkasında yer alır.

Samsung, elektronik ürünlerinin başarısı ile teknolojide dünya çapında tanınan bir sektör lideridir ve şimdi En İyi 10 küresel markadan biri olarak derecelendirilmiştir.

Dijital çağ, küresel iş hayatında devrim niteliğinde bir değişime neden oldu ve fırsatlar sağladı. Samsung Electronics gelişmiş teknolojiler, rekabetçi ürünler ve sürekli yenilik ile bu değişimlere ayak uyduruldu.

Kore’de faaliyet gösteren hemen hemen tüm şirketleri olumsuz etkileyen 1997 finansal krizine rağmen Samsung Electronics, dijital ve ağ teknolojilerindeki liderliği ile elektronik, finans ve ilgili hizmetlere sürekli odaklanarak büyümeyi sürdüren az sayıdaki şirket arasında yer aldı.

1990’ların ortalarında Samsung Electronics, dünyada birinci sınıf ürünler üretmeye kendini adayarak, her alanda müşteri memnuniyeti sağlayarak ve sorumlu bir kurumsal vatandaş olarak iş faaliyetlerinde devrimci adımlar attı. Tüm bu adımlar, “önce kalite” vizyonuyla gerçekleştirildi. Bu dönem boyunca, yarı iletkenlerden bilgisayar monitörlerine, TFT-LCD ekranlardan renkli resim tüplerine kadar birbirinden farklı 17 ürün, kendi alanlarında küresel pazar payı bakımından en iyi beş ürün arasına girmeyi başardı. Diğer 12 ürün de kendi alanlarında en iyi pazar sıralamalarını elde etti. 1 numara olmak, amaç ister toplumsal yardım ister çevrenin korunması, ister kültürel etkinlikler, ister spor olsun, kurumsal toplumsal yükümlülüklerin yerine getirilmesini gerektirir.

1990’lı yılların başlarında, ileri teknoloji alanında faaliyet gösteren şirketleri müthiş zorluklar bekliyordu. Birleşmeler, iş birlikleri ve satın almalar yaygındı; sektörde rekabet ve konsolidasyon hakimdi.
Şirketler, teknolojilerini ve sundukları hizmetleri sürekli olarak gözden geçirmek zorunda kalıyordu. Ticaret, ülkelerin ve şirketlerin sınırlarını zorlamaya başlamıştı.

Samsung Electronics, pazar taleplerine daha iyi yanıt verebilmek amacıyla iş stratejisinin odağını değiştirerek bu fırsatların çoğundan yararlandı. 1969 yılında kuruldu ve Kore pazarında kısa sürede büyük bir üretici haline geldi.

Bu ilk dönemde, gelişmekte olan elektronik ev eşyaları iş kolundan bir büyüme patlaması geldi ve şirket ürünlerini ilk kez ihraç etmeye başladı. Samsung Electronics, ayrıca Korea Semiconductor şirketinin yüzde 50 hissesini alarak yarı iletken üretiminde lider konumunu daha da güçlendirdi.

Samsung Ürünleri
  • Beyaz Eşya
  • Klima Sistemleri
  • Isı Pompaları
  • Hava Temizleyici
  • Monitör
  • Ses Cihazları
  • Akıllı Telefon
  • Tablet ve Aksesuarları
Değerli müşterimiz; Samsung marka cihazlarınızla ilgili sizlere Canlı Destek hizmeti sunmaktan mutluluk duyarız. Tüm servis hizmetlerimiz için 7/24 destek hattımızdan bizlere ulaşabilirsiniz.