0850 562 78 62
Sosyal Medya Hesaplarımız

Protherm Panther

Protherm Panther Kombi, Sıcak su ve ısıtma ihtiyaçlarını karşılamak amacıyla ev ya da iş yeri gibi alanlar için üretilmiştir. Ebatlarının küçük olması ve az yer kaplaması ile en fazla tercih edilen cihazlardır. Çalışırken sessiz olması ve kullanıcının kullanım kolaylığının olması, hafif ve kolay bir şekilde montaj edilmesi de tercih edilme nedenlerindendir. Her ne kadar çok iyi cihazlar olarak da görülse kimi zamanlar kombiler çeşitli arıza nedenleri yüzünden çalışmayı durdurabiliyor.

Kombilerin arızalanmasından sonra birçok kombi dijital panelinde belirli bir arıza kodu vererek sorunun neyden kaynaklandığını belirtir. Protherm Panther kombi Arıza kodu vererek sorunun neyden kaynaklandığını ve bu soruna yönelik çözüm yöntemlerini uygulayarak arıza probleminden kurtulmak mümkündür.

Protherm Panther Arıza Kodları

Kombi arızaları genellikle kalorifer konumu, sıcak su konumu, tesisat ve yanlış montajdan dolayı kaynaklansa da bazen farklı nedenlerden dolayı da arıza verebilir. Protherm Panther olası arıza kodları ve bu arıza kodlarının çözüm yöntemleri aşağıda yer almaktadır.

F0 Arıza Kodu

Su basıncının düşük olmasından dolayı kaynaklanan bir sorundur. Bu durumda ilk olarak su basıncını kontrol etmelisiniz.

F1 Arıza Kodu

Kombinizde ateşleme sorunu olması durumunda F1 arıza kodu verir. İlk önce gaz vanalarını kontrol ederek kombiye gaz gidip gitmediğinden emin olmalısınız.

F2 Arıza Kodu

Bu arıza kodu kalorifer gidiş suyu sensörünün arızalı olmasından kaynaklanan bir durumdur. Sensörlerin arızalanması, nemlenmesi ya da kısa deve olması durumunda bu arıza kodu ekrana çıkar.

F3 Arıza Kodu

Kombinin aşırı ısınması durumunda F3 arıza kodu sorunu ortaya çıkar. Bu durumda ilk olarak kalorifer vanalarını kontrol edin.

F5 Arıza Kodu

Dış hava sensörünün arızalanmasına bağlı olarak meydana gelebilen arıza kodudur. Bu sensörün bozulması durumunda kombi çalışmayı durdurur. Sensörün bağlantılarında ya da elektrik aksağında sorun olabilir.

Protherm Panther Arıza Kodları Çözümleri

Protherm Panther Arıza Kodları Çözümleri için öncelikle kombi ekranınızda beliren arıza koduna uygun ufak müdahalelerle arızayı çözebilirsiniz. Örneğin F1 Arıza Kodu belirdiğinde gaz vanasını, F3 Arıza Kodu belirdiğinde kalorifer vanalarını kontrol edebilirsiniz. Arıza durumunu gideremediğiniz taktirde çağrı merkezimizle iletişime geçerek destek talebinde bulunabilir, servis kaydı oluşturabilirsiniz.