0850 562 78 62
Sosyal Medya Hesaplarımız

Protherm Leopar

Genel olarak uygun fiyatlı ve performanslı kombi markası olarak bilinen Protherm Leopar marka kombi, çalışma mekaniği ve akıllı sistemi olarak da ön plana çıkmaktadır. Çalışma mekaniği sayesinde üstün performans ve tasarruflu bir kullanım imkânı sunarken, akıllı sistemi ile de çeşitli sorunlara karşı kendini kapatma ve sorunun boyutuna bağlı olarak çalışmayı durdurma işlemi yapar. Bu sayede kombi arızasının ilerlemesini durdurarak olası sorunların önüne geçer.

Protherm Leopar Arıza Kodları, Nedenleri ve Çözümleri

Protherm Leopar marka kombi, içerisindeki akıllı sistemi sayesinde bu sorunların neden kaynaklandığını saptayarak çeşitli hata kodları vermektedir. Bu hata kodları ile kombinin neden çalışmadığını öğrenebilir ve çözüm yöntemleri ile kombinizi tekrar çalıştırabilirsiniz. Protherm Leopar arıza kodları, nedenleri ve çözümleri aşağıda yer almaktadır.

Eco Ledi Yanıp Sönüyor

Tesisat suyu sensörünün arızalı olması durumunda böyle bir arıza kodu ile karşılaşırsınız. Sensör borularının nemlenmesi veya sensör bağlantılarında herhangi bir sorun olması anlamına gelir.

40 Ledi Yanıp Sönüyor

Kullanım suyu sorunu olarak da bilinen bu arıza kodunun temel nedeni sensör borularının nemlenmesi veya sensör bağlantılarında problem ortaya çıkmasıdır.

50 Ledi Yanıp Sönüyor

Bu arıza kodu hava akış anahtarında bir sorun olması ile ortaya çıkar. Fanın çalışmaması, anakartta sorun olması, borularda herhangi bir sorun olması durumunda ortaya çıkabilen bir sorundur.

60 Ledi Yanıp Sönüyor

Aşırı derecede ısınma problemi olarak bilinen bu arıza kodu sıcaklığın 98 dereceyi geçmesi ile ortaya çıkar. Sıcaklık daha fazla artarsa kombi akıllı sistem özelliği ile kendin kapatır.

70 Ledi Yanıp Sönüyor

Ateşlemede herhangi bir sorun olması durumunda ortaya çıkan bir arıza durumudur. Anakart ya da elektrotlarda sorun olabileceği anlamına gelir.

80 Ledi Yanıp Sönüyor

Tesisat su basıncının normalde daha düşük ya da daha yüksek olmasından kaynaklanan bir arıza kodudur.

70 ve 80 Ledi Yanıp Sönüyor

Sirkülasyon sorunu olarak bilinen bu arıza kodu, tesisatın gidiş ile dönüş suyu arasında 40 derece kadar ısı farkının olmasından kaynaklanır.

60 ve 80 Ledi Yanıp Sönüyor

Şebeke geriliminin 165 V alında olması durumunda bu arıza kodu ortaya çıkar. Anakart voltajının yanması veya arızalanmasından dolayı kaynaklanıyor olabilir.

50 ve 80 Ledi Yanıp Sönüyor

Elektronik kart, gazın geri besleme sinyali alamaz ise bu sorun meydana gelir. Sorun, gaz valfinde, elektronik kartta veya kablolarda olabilir.

Protherm Leopar Arıza Kodları Çözümü

Protherm Leopar model cihazınızda herhangi bir hata kodu aldığınızda kolaylıkla hata kodu hakkında bilgi edinebilirsiniz. Ardından bazı hatalarda basit uygulamalar ile cihazınızı stabil çalışır hale getirmek mümkündür. Örneğin; 70 Ledi Yanıp Sönüyor ise gaz giriş vanalarını kontrol ederek kombiye gaz geldiğinden emin olmalısınız. Kombinize gaz gelmekte ise sorun kombi parçaları ile alakalı olabilir. Yine de servis öncesi reset düğmesine basarak kombiyi resetlemenizde fayda vardır. Resetleme sonucunda sorun düzelebilir, ancak eğer düzelmez ise hiçbir şekilde daha fazla müdahalede bulunulmadan Protherm yetkili servisi aranmalı ve teknik destek yardımı istenmelidir.