0850 562 78 62
Sosyal Medya Hesaplarımız

MİELE

Miele, 1899 senesinde kurulduğundan bu yana bağımsız bir aile şirketi olmuştur. Sahiplerine, çalışanlarına, müşterilerine, tedarikçilerine, çevreye ve topluma karşı eşit bir yükümlülük içindedir.

Miele

Miele’nin müşterilerine sunduğu ürünler; uzun ömür, performans, kullanım konforu, enerji verimi, tasarım ve servis konularında kaliteli bir hizmet sunmaktadır. Miele dünya çapında 50 ülkede kendi satış-pazarlama şirketleri ve 50’ye yakın ülkede ise distribütörleri aracılığıyla dünya pazarında temsil edilmektedir. Miele sadece kendi ana vatanı Almanya’da değil, Avrupa ve dünya genelinde de geniş bir satış ve teknik destek ağına sahiptir.

Bizi yönlendiren ilke; en yüksek kalite, ortak amacımız; daima daha iyi. Ürünlerini 30.000’e kadar varan bir çalışma saati testine tutan yegane üretici biziz. Konu, ister analizler için yeterli ölçüde temizliğe sahip olacak bir şekilde kullanıma yeniden hazırlanmış laboratuvar malzemeleri, isterse de otel misafirleri için her gün yeni yıkanmış havlular sunmak olsun fark etmez: Siz müşterilerinize en iyi sonuçları sunabilesiniz diye yönlendirici ilkemiz 115 yılı aşan bir süredir bizi, sizler için en iyi çözümleri üretmeye teşvik ediyor.

Miele’nin Başarı Süreçleri

 • Haziran 1899’da Carl Miele (solda) ve Reinhard Zinkann 1 Temmuz 1899’da açmayı planladıkları Miele & Cie. santrifüj fabrikasını için sözleşme imzaladı.         
 • Bu yeni şirket, Gütersloh yakınlarındaki Herzebrock bölgesinde bulunan eski bir testere ve buğday değirmeninde on bir çalışanla birlikte süt santrifüjlerinin imalatına başlamıştır.
 • 1910’den sonra kendi elektrik motoruna sahip olan ve aynı zamanda da sıkma makinesini de tahrik eden Miele çamaşır makinesi üretildi. Bir bastırma koluyla sıkma makinesini tahrikten ayırmak mümkündür. İlk su motorlu çamaşır makinesi (no. 40) Miele tarafından Birinci Dünya Savaşı’ndan önce piyasaya sürüldü. O dönemde su elektrikten çok daha ucuzdu ve ayrıca toplanarak başka amaçlar (örneğin durulama) için de kullanılabiliyordu.
 • 1924’de nihayet hazır: Bielefeld’de üretimi durmuş Miele fabrikası uzun zamandan beri planlanan bisiklet üretimine başlamaktadır
 • 1925’de Miele ilk kömürle ve gazla ateşlenen tamburlu çamaşır makinelerini geliştirdi. Büyük kapasiteleri sayesinde bu makineler otellerde, restoranlarda, hastanelerde vs. bulunan yıkama sistemleri için öngörülmüştür. Buna uygun büyüklükte bir de yıkama santrifüjü gönderiliyordu.
 • Salıncaklı çamaşır makinesi 1930’de piyasaya sürülmüştür ve çok eski yıkama yöntemine göre çalışmaktadır: Çamaşırın akan suda ileri-geri çekilmekte ve elle dövülmektedir. Bu ağır makine sadece elektrik motoruyla hareket ettirilebilmektedir.
 • Özel yıkama cihazları ile hastanelere giriş yapıyor. Bu alanlarda ilk olarak, cerrahi aletlerin temizlenmesi için  G 15 OP Special model cihaz üretiliyor.
 • Yeni bir bulaşık makinesi olan Miele G 45 modeli 1963’te piyasaya sürüldü. Öne çıkan özellikleri: Büyütülmüş kapasite (12 kişilik sofra takımı), mutfak norm ölçülerine göre tezgah altına monte edilebilir, paslanmaz çelik yıkama alanı, deterjan dozlaması.
 • Bilgisayar kumandalı çamaşır makinelerinin ve çamaşır kurutma makinelerinin yeni jenerasyonu 1981’de piyasaya sürülmüştür
 • 1958’de Miele çamaşır bakımı hikayesinde yeni bir bölüm açmıştır: İlk elektrikli çamaşır kurutma makinesi fabrikaları terk edip evlere doğru yola çıkmıştır. 
 • Tamburlu çamaşır makinesi no. 307 yuvarlak cama sahip ilk türdür. Çamaşırlar ilk kez makine içine önden yerleştirilir. Çamaşır makinesi yeni bir şekle sahiptir. Bu da, yıkama işleminin otomatikleşmeye başladığının bir işaretidir.
Miele Ürünleri
 • Beyaz Eşya
 • Fırın ve Buharlı Pişiriciler
 • Ocak ve Davlumbazlar
 • Aksesuarlar
Müşteri Hizmetleri telefonumuzdan Miele ile ilgili her türlü bilgi ve yetkili teknik servis talebinizi oluşturabilir, kurumsal internet sitemizde bildirilen yetkili teknik servisler listemizden size en yakın teknik servise ulaşabilirsiniz.