0850 562 78 62
Sosyal Medya Hesaplarımız

LG

LG, uzak doğu ülkelerinden olan Güney Kore ülkesinin bir markasıdır. Güney Kore’nin başkenti Seul’da merkezi bulunmaktadır. LG “Life’s Good” sloganı ile hizmet veren bir şirkettir. Elektronik ve finans alanında kurumuş şirketlerden bir tanesidir.

LG

LG klimalar ile tüm mevsimlerde ideal oda sıcaklığına ulaşmanın rahatlığını yaşabilirsiniz. LG ürünleri Güney Kore’de üretilmektedir. Alanları efektif olarak iklimlendirmesi için tasarlanmış LG 1947 yılında ilk olarak In Hwoi Koo tarafından kurulmuştur. 1968 yılında ilk iklimlendirici ürününü üretmiştir. İlk olarak Kimya Endüstrisi alanında kurulan LG şirketi daha sonra Güney Kore’de plastik sektöründe hizmet göstermiştir. 1960’l yıllarda da LG enerji ve elektronik alanında üretime devam etmiştir. 1964’te soğutucuyu, 1966’da siyah-beyaz televizyonu, 1968’de iklimlendiriciyi ve 1969’da çamaşır makinesi ile asansörü üretmiştir.

Şirket, 1995’e kadar “Lucky – Goldstar”‘ın bir kısaltması olarak LG ismini kullanmıştır. İsmini değiştirmeden önce Goldstar markası altında birçok elektronik ürün satışı yaparken, Lucky markası genellikle Kore dışında satılmayan diğer ev ürünlerinde kullanılmaktaydı. Lucky, özellikle ev temizliği ürünleri ve çamaşır temizliği ürünleri ile güney körenin ünlü markalarından biriydi.

LG Electronics, dünyanın dört bir yanında seksen bir tanesi yan kuruluş olmak üzere yüz on’u aşkın iş biriminde seksen iki bin kişiye iş imkânı sağlamaktadır. 2007 yılında 44 milyar’lık satış rakamına ulaşan LG, dört iş biriminden oluşmaktadır. Bunlar, Mobil iletişim, dijital aletler, dijital görüntü cihazları ve dijital medya. LG dünyanın önde gelen CDMA/GSM ahizesi, klima, önden- yüklemeli çamaşır makinesi, optik sürücüler, DVD oynatıcı, düz ekran tv ve ev sinema sistemleri üreticisidir.

Cha-Kyung Koo 1969 yılında şirketin ikinci başkanı oldu, küreselleşen dünyanın farkına vararak, şirketin büyüme ve küreselleşme planlarını hazırladı. Ertesi yıl şirket hizmet sektörlerinde büyümeye ve araştırma-geliştirme faaliyetlerini arttırmaya başladı. 1983’te Lucky Kimya Endüstrisi yeniden yapılanarak, temel faaliyet alanı oldu ve kozmetik sektörüne tekrar önem verildi. Bu sırada, elektronik alanında televizyon, görüntü kaydedici cihazlar, bilgisayarlar ve yarı iletken teknolojilere büyük yatırımlar yapılmaktaydı.

Şirketin 40. kuruluş yılında Seul’de yeni ofis binası LG Twin Towers inşa edilmiştir.

1990 yılında müşteri memnuniyetini ön plana çıkaran yeni yönetim sistemine geçen LG Grup’ta Bon moo Koo’nun 3. başkan olmuştur. 90’lı yıllarda şirket kimya, enerji, elektronik, haberleşme, bilgi sistemleri, finans ve çeşitli hizmet sektörlerinde faaliyet gösteren şirket ismini duyurdu.

1 Mart 2003’te LG Grup, holding yönetimi haline gelmiş ve Kore’nin en büyük sanayi kuruluşu olmuştur. 2006 yılında Chocolate adlı telefon modeli ile Hong Kong tasarım ödülünü kazanıp yılın en iyi şirketi seçilmiştir.

2007 yılında 60. yılını kutlayan şirket, “Life is Good” sloganını kullanmaya başlamıştır.

LG’nin Nortel firması ile iş ortaklığı ve bu iş ortaklığından doğan LG-Nortel Network adlı bir şirketi vardır. 2001’den beri Philips firması ile iki iş ortaklığı vardır ve bu ortaklıktan LG Philips Display ve LG Philips LCD adlı iki şirketi bulunmaktadır. LG’nin ayrıca Hitachi firması ile CD ve DVD sürücü üretimine dayalı bir iş ortaklığı bulunmaktadır.

Türkiye’de ise Arçelik ile klima üretim ortaklığı bulunmaktadır

LG Electronics CEO’su 1 Ekim 2010’da, başkan yardımcısı görevini üstlenmiş olan Mamoor Waheed’dir. LG Electronics, şu anda Samsung Electronics’den sonra dünyanın en büyük ikinci televizyon üreticisidir.

LG Ürünleri
  • Klima/Isıtma
  • Beyaz Eşya
  • Televizyon
LG ürünleriniz için destek birimine ihtiyacınız olduğu her anda bizler sizin için buradayız. Hizmet hattımızdan 7/24 yetkili servislerimiz için çağrı kaydı oluşturabilirsiniz.