0850 562 78 62
Sosyal Medya Hesaplarımız

ARTAN FATURALAR İLE KOMBİ BAKIMININ ÖNEMİ

ARTAN FATURALAR İLE KOMBİ BAKIMININ ÖNEMİ

Hepimizin bildiği gibi günümüzde en uygun ısınma yöntemi olarak geçen doğalgazdır ve ülkemizin ekonomik durumunu düşündüğümüzde ciddi tasarruflar yapmanız gerekmektedir.

KOMBİ BAKIMINIZI YAPTIRARAK YÜKSEK FATURALARDAN KURTULUN !

Artan doğalgaz faturaları cebinizi yakmaya başladığı için soğuk kış günlerinde ciddi sorunlar yaşanmaktadır. Artan faturaları önlemek için kombinizin bakımının yapılması çok önemlidir. Zira düzenli bakımı yapılan kombiler daha az elektrik ve doğalgaz yakmaktadır. Maksimum performans, minimum maliyet için kombinizin uzmanlarca bakımını yaptırmanız şarttır.

BİR TAŞLA İKİ KUŞ !

Kombi bakımı yaptıranlar, daha az fatura öderken aynı zamanda kombilerinin ömürlerini uzatmaktadır. Yetkili kombi servis hizmeti almanız cihazınızın sağlıklı çalışmasını ve tasarruf etmenizi sağlamaktadır.

KOMBİ BAKIMINI UZMANINA YAPTIRIN

Kombi bakım hizmeti alırken dikkat etmeniz en önemli husus evinize gelen teknisyenin uzman olmasından emin olmanızdır. Kombi bakım ve tamiratı ciddiyet isteyen önemli bir iştir. Yetkili kişi, bakım esnasında çıkabilecek sorunları, bakım öncesi ve bakım sonra maliyetleri önceden belirlemeli, minimum maliyet ile en iyi hizmeti sunmalıdır. Bu nedenle kombi bakımı yaptırmadan önce lütfen işinin ehli ustalar ile çalışmanız tavsiye edilir. Yetkili servis hizmeti almak, uygun fiyata işini bilen kişileri işinizi yaptırmak sizi olası yarı yolda bırakmalardan kurtaracaktır. Kombi bakımında yetkili servis hizmeti almak sadece o an sorunun çözülmesini değil, bakım sonrası neler yapmanız gerektiğini de sizlere detaylandırmak anlamına gelir.

KOMBİ BAKIMINI CİDDİYE ALIN

Kombi bakım ve onarım işleri çok hassas olmakla beraber uzmanlık gerektiren uygulamalardır. Uzman personellerden destek ve servis hizmeti almak bu konuda çok önemlidir. Kombi yetkili servis personeli tüm yedek parça ve teçhizata hatta bilgisine sahip olmalıdır. Yetkin olmayan bir servis personeli sizleri tasarruf edeceğim derken daha yüksek maliyetlere sürükleyebilir. Bu da size daha pahalı bir fatura ile geri dönüş sağlar. O nedenle mutlaka gerçekten yetkili kombi servisi hizmeti sağlayan kişiler ile çalışmanız gerekmektedir.

KOMBİ BAKIMI OLASI ARIZALARIN DA ÖNÜNE GEÇER

Periyodik kombi bakımı yaptırmak, artan faturalardan ciddi tasarruf etmenizi sağlar ve olası arızaların önüne geçer. Kombiler, hem elektrik hem de doğalgaz ile çalışan cihazlardır. Sürekli çalışması gerektiği için zaman içerisinde kombinin çalışan aksamları da bakıma ihtiyaç duyarlar.

YETKİLİ SERVİSİN TASARRUF ÖNERİLERİNİ DİKKATE ALIN

Yetkili kombi servisi hizmeti veren kuruluşlar, kullanıcıları bilinçlendirmek zorundadır. Doğal gaz tasarrufu nasıl yapılır? Kışın kombi nasıl çalışmalıdır? Sıcaklık ayarı gün içerisinde nasıl ayarlanmalıdır? gibi pek çok konuda sizleri doğru şekilde bilgilendirmelidir.

KOMBİ BAKIMI SAĞLIĞINIZ VE KONFORONUZ AÇISINDAN ÖNEMLİDİR

Kombiniz yeni de olsa eski de olsa periyodik olarak gaz sızıntıları ve elektrik kaçakları, emniyet sensörleri’ nin durumu kontrol edilmelidir. En önemlisi sağlığınız ve güvenliğiniz açısından kombi bakımını yaptırmak zorundasınız. Yetkili servise yaptıracağınız kombi bakımı sizleri rahatlacak ve konfora seviyesi maximum düzeye ulaşacaktır. Düzenli olarak cihaz bakımı yaptırmak, ödeyeceğiniz yüksek faturaları azaltır, minimum güç ile en iyi ısınmayı elde edebilirsiniz. Ayrıca risk kapasitesi yüksek olan cihazınızın güvenliğini garantiye alabilirsiniz.

KOMBİ BAKIMI NE ZAMAN ve NASIL YAPILMALIDIR?

Özellikle kış gelmeden önce kombi bakımınızı mutlaka yaptırmanız gerekmektedir. Yıl içerisinde yazın sıcak su kullanımı için ve kışın hem sıcak su hem de ısınma ihtiyacı için çalıştırılan kombi performansı arasında ciddi fark vardır. Kış boyunca her gün çalışan kombinizin mutlaka bakım ve tamirata ihtiyacı olacaktır. Evinizde çalışan tüm doğalgazlı cihazlara tecrübesiz ve yetkisiz kişilerin müdahale etmemesi gerekmektedir. Kombi arızalarından anlayan, detaylara hakim bir yetkin personel ile sorunlarınızı, bakımınızı veya tamiratını yaptırmanız şiddetle tavsiye edilir. Belirli aralıklarla, sık sık yapacağınız bakımlar ileride yol açacak ciddi maliyetleri önler, faturalarınızın daha az gelmesini sağlar ve kombinizin verimli bir şekilde daha az güç ile daha çok ısıtmasını sağlar. Bakım servis uzmanı olan personelin vereceği tavsiyeleri mutlaka iyi bir şekilde dinlemeniz ve uygulamanız gerekmektedir.

Kombi Bakımını Kimler Yapar?

Bakım, arıza, onarım ve tamirat işlemlerinizde kombinizin uzun ömürlü çalışması için ve mağduriyet yaşanmaması açısından yetkili kombi servisi tarafından hizmet almak zorundasınız. Tüm kombi cihazları zamanla, kullanım koşullarına göre bakım isteyen cihazlardır. En azından her sene kış mevsimi gelmeden önce kombiniz için genel bakım işlemini yaptırmak durumunda olduğunuzu bilmelisiniz. Lütfen tüm genel bakımlarınızı yetkili kombi servisi hizmeti veren kişi ya da kuruluşlara yaptırınız.