0850 562 78 62
Sosyal Medya Hesaplarımız

Çevre dostu ürünleriyle Türkiye’de bilinçli yapı oluşumunu destekleyen ECA, doğal kaynakları korumaya yönelik tasarlanmış, hijyeni ön planda tutan armatürden seramiğe geniş ürün yelpazesi ile gelecek nesillere aydınlık bir yarın bırakmak için çalışıyor.

Eca

1999 yılında Türkiye’de ilk su tasarruflu batarya serisi pazara sunan Elginkan Topluluğu, küresel ısınma tehdidi karşısında tamamı Türk mühendisleri tarafından geliştirilen enerji ve su tasarruflu yeni ürünleriyle sadece Türkiye’de değil, dünyada da ilklere imza atmaya devam etmektedir.

Elginkan Topluluğu, yakın zamanda sektöründe bir ilke daha imza atarak; standart armatürlerde dakikada 18 litre olan su tüketimini 8 litreye indirerek, yüzde 55’e varan oranda su tasarrufu sağlayan armatürlerin üretimine başladı.

ECA, Dünyada ve Avrupada muadili bulunmayan enerji ve su tasarrufunu bir araya getiren teknolojisi ile Topaz serisi armatürler de sektöründe bir ilki oluşturmaktadır. Topaz serisi bu özellikleri ile Teknoloji Ödülü finalisti olmuştur.

Fotoselli bataryalarda ise Eca; yerli üretimi gerçekleştiren ilk ve tek markadır.

Sürekli yeniliği ve gelişmeyi çalışmalarımıza yansıtıyor ve bunları firmamızın değişmez ilkeleri olarak kabul etmektedir. Ayrıca Eca yapı sektöründeki ilk reklam filmi, ilk satış sonrası servis uygulaması gibi pek çok ilke imza atan firmamız geliştirdiği ürünlerle de öncü olmaya devam ediyor.

Elginkan Topluluğu’nun kurucuları, Manisa şehrinin köklü ailelerinden olan ELGİNKAN Ailesi’dir. Bulgaristan’dan anayurda göç etmiş, ticaret geleneğine sahip bir aileye mensup Merhum Ahmet ELGİNKAN ve ailesinin kökleri Saruhan’lılara uzanan Merhume Ümmehan ELGİNKAN; çocukları Ekrem ve Cahit ELGİNKAN’ın birlikte iş hayatına atılmalarına öncülük etmişlerdir. ELGİNKAN Topluluğu bugün de aile büyüklerinden miras kalan sağduyu, bilinç ve değerlerle geleceğe ilerlemektedir.

Elginkan Vakfı, 1985 yılında Elginkan Ailesi tarafından kurulmuştur. Elginkan Topluluğu şirketlerinin tamamının hakkı Elginkan Vakfı’na aittir.

Eca Kuruluş amacı Elginkan Topluluğu şirketlerinin devamlılığını ve Türk ekonomisine yardımın, Türkiye’de çağdaşlığın devamını sağlamaktır. Elginkan Vakfı’nın misyonu Türkiye’nin insanî, kültürel, bilimsel birikimini değerlendirmektir. Vakfın amaçları arasında kültürel mirası ve değerlerini özveriyle korumak, yaşatmak, desteklemek ve araştırmaları teşvik etmek vardır. Bununla birlikte nitelikli işgücünün yetiştirilmesini sağlayacak eğitim kurumları açmak, işletmek ve Türkiye genelinde sunmayı kendi amacı olarak görür.

ECA Amaçları

Ürünlerimizi dünya kalitesi ve standartlarında, kullanım kolaylığı, servis hizmeti olanakları, müşteri, bayi ve servis ilişkilerimizde devamlılığı ve tatmini sağlamak ve kamuoyunda sahip olduğumuz imajı korumak ve geliştirmek.

Ülkenin kalkınmasına yön verecek sektörleri tespit etmek ve faaliyetlerini buna göre yönlendirmek. Türk Halkının hizmetine sunma amacı doğrultusunda, sağlıklı büyüme şuuru ile elde ettiği bütün kazancı tekrar yatırıma dönüştürmek.

Helal kazanç, israftan kaçınmak, Türk kültürü adet ve geleneklerine bağlılık, yasalara ve ahlaki kurallara saygılı, adil ve dürüst çalışma ilkesini benimsemek

Temel ilkemiz “Önce İnsan” felsefesinden hareketle, insan kaynaklarının en etkin ve verimli şekilde değerlendirilmesi, iş ve yönetim gücünün Topluluk hedefleri doğrultusunda yönlendirilmesi için, sürekli hizmet kalitesini iyileştirici süreç ve sistemlerle bireysel ve takım performansını geliştirmek, çalışanlara eşit kariyer ve profesyonel gelişme olanakları sağlamaktır.

Bu ilkeleri gelecek kuşaklara devretmek, tüm faaliyetlerimizde çevre koruma şuuru ile hareket etmek.

En iyi yatırım insana yapılan yatırımdır. Çalışanlarımızın yeteneklerinden, gücünden ve yaratıcılığından faydalanmak, verimliliklerini arttırmak, gelişmelerine imkân tanımak, bilgi transferinin ve paylaşımının sağladığı, sevgi ve saygının var olduğu ortamı yaratmak görevimizdir. Çalışanlarımızda sahiplik duygusunun geliştirilmesi ve girişimcilik ruhunun ön plana çıkarılması yönetim felsefemizin temel taşıdır. Üretken insan gücü yetiştirecek eğitim kurumları kurmak, bu hizmetleri ELGİNKAN VAKFI kanalı ile topluma yayarak ebedileştirmek ilkemizdir.

Çevre dostu ürünleriyle Türkiye’de bilinçli yapı oluşumunu destekleyen E.C.A, doğal kaynakları korumaya yönelik tasarlanmış, hijyeni ön planda tutan armatürden seramiğe geniş ürün yelpazesi ile gelecek nesillere aydınlık bir yarın bırakmak için çalışıyor. Çevre dostu ürünleri ile Türkiye’de bilinçli yapı oluşumunu destekleyen E.C.A, doğal kaynakları korumaya yönelik tasarlanmış, hijyeni ön planda tutan armatürden seramiğe geniş ürün yelpazesi ile gelecek nesillere aydınlık bir yarın bırakmak için çalışıyor. Eca her zaman en kaliteli ve en iyi hizmeti sunmaya devam edecektir.

Eca Ürünleri
  • Kombiler
  • Merkezi ısıtma sistemleri
  • Radyatörler
  • Boylerler
  • Su ısıtıcıları
  • Klimalar
  • Akıllı ürünler
ECA Bayi ve Servis ağına ulaşmak için uzman kadromuzdan 7/24 destek alabilirsiniz.