0850 562 78 62
Sosyal Medya Hesaplarımız

Buzdolabı Servisi

Beyaz eşyalar kullanıma bağlı olarak bozulabilir ve buzdolabı servisi bünyesinde tamire ihtiyaç duyabilir. Böylesi durumlarda vakit kaybetmeden en yakın buzdolabı servisi’ne ulaşılması ve bilgi verilmesi gerekmektedir.

Arızalı olan buzdolabı kullanılmaya devam edildiği takdirde, daha büyük maliyetlere sebep olabilir. Soğutmayan buzdolapları birçok kullanıcı için kabustur. Bazı zamanlar birkaç basit uygulama ile durumu kullanıcı kendisi çözebilir ve cihazı tekrar çalıştırıp kullanmak mümkün olabilir. Çözülemeyen ve karmaşık bir hal arıza durumunda daima uzman ekip tarafından destek almak sorunu daha büyük hale getirmeden cihazın tamiratı gerçekleştirilirmesi gerekmektedir.

İhtiyaçlarınızı en iyi şekilde karşılamak ve kesin çözüme ulaşmak için daima bir buzdolabı servisinden bilgi almanız gerekmektedir aksi halde ufak bir sorun daha büyük problemlere yol açabilir ve daha yüksek maliyetler ile karşınıza çıkabilir. Teknolojinin desteği ile akıllı uygulama cihazları geliştirilmiştir. Akıllı uygulama cihazları arıza gösteren buzdolabına bağlanır ve arızanın kaynağına en yakın sürede erişilmiş olur. Bu tür sorunlarda sizlere en yakın buzdolabı teknik servisine başvurmanız yeterli olacaktır.

Hangi Durumlarda Buzdolabı Servisine İhtiyaç Duyulur?

Buzdolabınız artık eskisi gibi soğutmuyor veya motoru çalışmıyorsa öncelikle sorunun kaynağını bulmak gerekmektedir. Buzdolabının herhangi bir şekilde rutin işlemini sürdürememesi durumunda buzdolabı servisine ihtiyaç duyulur. Buzdolabı arızaları ve teknik servise ihtiyaç duyulan içerikler şu şekildedir.

  • Soğutmuyor veya dondurmuyorsa,
  • Fanı çalışmıyorsa,
  • Elektrik gelmiyor veya elektrik kaçağı varsa,
  • Motoru çalışmıyorsa,
  • Aşırı şekilde ısınıyorsa,
  • Yüksek sesli ve gürültülü çalışmaya başladıysa,
  • Buhar çıkıyorsa,
  • Sigorta attırıyorsa,
  • Fazlasıyla karlanma veya buzlanma yapıyorsa
  • Gıdalar hızlı bozuluyorsa

Bu ve bunun gibi sebeplerden dolayı buzdolabı teknik servisine ihtiyaç duyulabilir.

Buzdolabı Servisi Çağırmadan Önce Yapılması Gerekenler

Buzdolabı arızalanması sonucunda evimizde öncelikle birkaç kontrol yapmakta ve sorunun ana kaynağını bularak bir buzdolabı teknik servisinden destek almak faydalı olacaktır. Basit işlemler ile buzdolabını arızasının sebebini bulabiliriz. Örneğin; elektrik olduğunun kontrol edilmesi ve sigortaların açık olduğundan emin olunması gerekir. Buzdolabı motorunun kontrolü sağlanır. Garip ve gürültülü sesler duyuluyorsa, buzdolabının sabit ve dengeli olduğunu kontrol ediniz.  Buzdolabında ki gıda donuyorsa, oda sıcaklığının ve ekran panelindeki değerlerin doğru ayarda olduğunu kontrol ediniz. Buzdolabının kurulumunu çok nemli ve sulu ortamlara kurdurmamanız gerekir. Ortam sıcaklığının değişmesi sonucunda buzdolabı çalışma performansı da değişebilir bu bir arıza olmayabilir. Garanti kapsamı altında aldığınız bir ürün varsa önceliğiniz ilgili markanın buzdolabı servisi ile iletişime geçmek olacaktır. Aksi takdirde garanti kapsamı koşulları bozulur ve firmanın sunduğu olanakları kaybetmiş olursunuz.

Buzdolabı Servisi Çağırırken Nelere Dikkat Edilmelidir?

Buzdolabı tamiri yapılırken oldukça dikkatli ve özenle yapılması artı olarak kaliteli bir hizmet verilmesi gereklidir. Kalitesiz hizmet sonucunda ise arıza devam eder hatta daha büyük arızalar meydana getirebilir. Arızaların giderilmemesi ve kalitesiz bir hizmet sunulması sonucunda ise yeni bir cihaz almak gibi durumlar ile karşı karşıya kalabilirsiniz.

Buzdolabı Yetkili Teknik Servisi

Buzdolabı tamirinin kullanıcı tarafından yapılması doğru değildir. Alanında uzman ve kaliteli Buzdolabı Yetkili Teknik Servisi personeli tarafından yapılması gerekmektedir. Buzdolabı ve diğer beyaz eşyalarda yaşadığınız sorunlarda kullandığınız markaların kendi yetkili servisi ile iletişime geçilmesi gerekir. Adresinize gelen ekibin buzdolabı yetkili teknik servis elemanı olup olmadığına bakmanız gerekmektedir. İşlem bittikten sonra mutlaka servis fişi almayı unutmayın. Firmaların 7/24 ulaşılabilir buzdolabı servislerinin teknik birimleri ile iletişime geçilebilir, yaşanılan sorun detaylı anlatılabilir. Verilen adrese yönlendirilen uzman ekipler sayesinde yaşadığınız sorun çözüme kavuşacaktır. Teknik servis tarafından yapılan işlemler hakkında detaylı bilgi almayı unutmayınız. Teknik servisin yaptığı buzdolabı tamiri işlemleri sayesinde buzdolabınız ilk günkü performansa yeniden kavuşur ve yiyecekleriniz bozulmadan saklamaya devam edecektir.

ETİKETLER