0850 562 78 62
Sosyal Medya Hesaplarımız

BUZDOLABI SERVİSİ

Günümüzde evimizin olmazsa olmaz beyaz eşyalarından biri olan buzdolabı, yiyeceklerin hep taze kalması ve bozulmaması için gereklidir. Kimi zaman bu oldukça önemli olan buzdolapları arızalandıkları için buzdolabı servisi hizmetine ihtiyaç duyabilirler.

Buzdolapları yüz yılı aşkın bir süredir farklı varyasyonları ile mutfaklarımızın vazgeçilmez beyaz eşyalarından biri olmuştur. Yiyeceklerin bozulmasına sebep olan oda sıcaklığını, kullandıkları özel sistem sayesinde etkisiz hale getirerek ürünlerin istenilen sıcaklıkta saklanmasına olanak sağlar. Kullandığı bu özel sistem buhar sıkıştırma tekniği ile dondurucu derecede soğukluk elde eder. Bunu yapabilmesini sistem içinde bulunan özel kompresör, yoğuşturucu, buharlaştırıcı vb. önemli parçalara borçludur. Bu parçalar kimi zaman arızalanabilir ve işlevini yitirebilirler. Bu durumda buzdolabı servisi cihaza müdahale ederek onarımı yapar ve çalışır hale getirir.

Arızalı olan buzdolabı kullanılmaya devam edildiği takdirde, daha büyük maliyetlere sebep olabilir. Soğutmayan buzdolapları birçok kullanıcı için kabustur. Bazı zamanlar birkaç basit uygulama ile durumu kullanıcı kendisi çözebilir ve cihazı tekrar çalıştırıp kullanmak mümkün olabilir. Çözülemeyen ve karmaşık bir hal arıza durumunda daima uzman ekip tarafından destek almak sorunu daha büyük hale getirmeden cihazın tamiratı gerçekleştirilmesi gerekmektedir.

İhtiyaçlarınızı en iyi şekilde karşılamak ve kesin çözüme ulaşmak için daima bir buzdolabı servis hizmetinden bilgi almanız gerekmektedir aksi halde ufak bir sorun daha büyük problemlere yol açabilir ve daha yüksek maliyetler ile karşınıza çıkabilir. Teknolojinin desteği ile akıllı uygulama cihazları geliştirilmiştir. Akıllı uygulama cihazları arıza gösteren buzdolabına bağlanır ve arızanın kaynağına en yakın sürede erişilmiş olur. Bu tür sorunlarda sizlere en yakın buzdolabı teknik servisine başvurmanız yeterli olacaktır.

Buzdolabı Yetkili Teknik Servisi

Buzdolabı tamirinin kullanıcı tarafından yapılması doğru değildir. Alanında uzman ve kaliteli Buzdolabı Yetkili Teknik Servisi personeli tarafından yapılması gerekmektedir. Buzdolabı ve diğer beyaz eşyalarda yaşadığınız sorunlarda kullandığınız markaların kendi yetkili servisi ile iletişime geçilmesi gerekir. Adresinize gelen ekibin Buzdolabı Yetkili Teknik Servis elemanı olup olmadığına bakmanız gerekmektedir. İşlem bittikten sonra mutlaka servis fişi almayı unutmayın. Firmaların 7/24 ulaşılabilir buzdolabı servislerinin teknik birimleri ile iletişime geçilebilir, yaşanılan sorun detaylı anlatılabilir. Verilen adrese yönlendirilen uzman ekipler sayesinde yaşadığınız sorun çözüme kavuşacaktır. Teknik servis tarafından yapılan işlemler hakkında detaylı bilgi almayı unutmayınız. Teknik servisin yaptığı buzdolabı tamiri işlemleri sayesinde buzdolabınız ilk günkü performansa yeniden kavuşur ve yiyecekleriniz bozulmadan saklamaya devam edecektir.

Buzdolabı Servisi Hizmetleri

Buzdolabı servisi hizmetleri başlıca kurulum bakım ve onarım olmak üzere aşağıda detaylandırılmıştır.

  • Buzdolabı kurulumu (montajı)
  • Buzdolabı bakımı
  • Buzdolabı arıza tespiti
  • Buzdolabı tamiri, onarımı
  • Buzdolabı yedek parça değişimi
  • Buzdolabı kart tamiri
  • Buzdolabı gaz dolumu
  • Buzdolabı motor (kompresör) değişimi

Buzdolabı Servisi Teknisyenleri Nasıl Olmalıdır?

Belirli eğitimleri alarak gerekli sertifikalara erişim sağlamış olan özel teknik servislerde
bulunmaktadır. Bu tür servisler genellikle yalnızca belirli markaların bünyesinde faaliyet göstermektedir.
Bahsi geçen ürünlerin bakım ve onarımı ile ilgilenen kişilere ise teknik servis elemanı denilmektedir.
Beyaz eşya teknisyeni olmak isteyen kişiler en azından ön lisans düzeyinde eğitim sahibi olmalıdır.
Bahse konu eğitim Elektronik ya da Elektronik ve Otomasyon bölümlerinden birinden mezun olmak
suretiyle edinilmektedir. Bunun yanında teknik meslek liselerinin aynı bölümlerinden mezun olan
kişilerin de sektörde yer almaktadır.

Buzdolabı Arıza Tespiti

Yetkili teknik servisler bahse konu tamir ve onarımların yanı sıra buzdolabı arıza tespiti yaparak cihazınızda hangi problemler olduğunu öğrenmenizi sağlanmaktadır. Buzdolabı servisi cihazınızda ki ekipmanların kontrollerini yaparak size arızalı ve arızalanmaya yüz tutmuş parçaların tespitini yaparak kullanıcı ile paylaşır.

Buzdolabı Servis Ücreti ve Arıza Fiyatları

Buzdolabının markasına ve modeline bağlı olarak meydana gelen arızanın niteliğine göre teknik servis ücretleri 200 TL ile 2000 TL arasında seyretmektedir. Fakat unutulmamalıdır ki bu ücretler maktu olup buzdolabına bir parça tesis edilmesi gibi önemli problemlerin çözümünde fiyat daha fazla olabilmektedir. Bunun yanı sıra garanti kapsamında satın alınan ürünlerde eğer buzdolabında meydana gelen arıza kullanıcıdan kaynaklanmıyorsa herhangi bir ücret alınmayadabilir.
Ancak garanti kapsamı dışındaki servis hizmetlerinde buzdolabınızda meydana gelen arıza giderilmiyor
olsa dahi ilgili servis sizlerden ücret talep edebilmektedir. Servis çalışanlarının araç ile evinize kadar gelerek ve emek harcayarak sizlerin eşyalarında meydana gelen arızaları gidermeye çalıştığı da gözetildiğinde bu ücret talebi oldukça makul karşılanmalıdır.

Buzdolabı Servisine Neden İhtiyaç Duyulur?

Buzdolabı içeresinde barındırdığı karışık sistemler nedeniyle temel parçaların yanında oldukça fazla sayıda küçük; yardımcı parçalar da içermektedir. Bu parçalar buzdolabı sisteminde son derece karmaşık bir şekilde çalışmaktadır. Buzdolabı parçalarını bir makineyi oluşturan çarklar gibi düşünmek oldukça doğru olur. Bu yüzden bu tüm parçaların birbiri ile uyumlu bir şekilde çalışması lazımdır. Eğer sistemden bir adet küçücük parça sorun çıkarırsa tüm sistemde sorun çıkmasına sebep olabilir. İşte tam bu noktada buzdolabınızda yaşayacağınız sorunlarda buzdolabı servisi yanınızdadır.

Buzdolabı Servisi Çağırmadan Önce Yapılması Gerekenler

Buzdolabı arızalanması sonucunda evimizde öncelikle birkaç kontrol yapmakta ve sorunun ana kaynağını bularak bir buzdolabı teknik servisinden destek almak faydalı olacaktır. Basit işlemler ile buzdolabını arızasının sebebini bulabiliriz. Örneğin; elektrik olduğunun kontrol edilmesi ve sigortaların açık olduğundan emin olunması gerekir.

Buzdolabı motorunun kontrolü sağlanır. Garip ve gürültülü sesler duyuluyorsa, buzdolabının sabit ve dengeli olduğunu kontrol ediniz. Buzdolabında ki gıda donuyorsa, oda sıcaklığının ve ekran panelindeki değerlerin doğru ayarda olduğunu kontrol ediniz. Buzdolabının kurulumunu çok nemli ve sulu ortamlara kurdurmamanız gerekir. Ortam sıcaklığının değişmesi sonucunda buzdolabı çalışma performansı da değişebilir bu bir arıza olmayabilir. Garanti kapsamı altında aldığınız bir ürün varsa önceliğiniz ilgili markanın buzdolabı servisi ile iletişime geçmek olacaktır. Aksi takdirde garanti kapsamı koşulları bozulur ve firmanın sunduğu olanakları kaybetmiş olursunuz.

Buzdolabı Servisi İletişim

Buzdolabı servisi iletişim hattımız 0 850 562 91 62‘yi arayarak hemen servis talebinde bulunabilirsiniz.