0850 562 78 62
Sosyal Medya Hesaplarımız

Bulaşık Makinesi Arıza

Bulaşık makineleri günlük hayatta en çok kullandığımız beyaz eşyalardan birisi olarak evimizde önemli bir yer tutmaktadır. Ancak bu makineler de diğer makineler gibi arızalanabilir. Bulaşık makinesi arıza durumu söz konusu olduğunda en doğru seçenek bulaşık makinesi servisi olacaktır.

Bulaşık makineleri son 20 yılda oldukça yaygınlaşmış ve neredeyse her evde bulunan bir beyaz eşya olmaya başlamıştır. Ev hanımlarının korkulu rüyası olan elde bulaşık yıkamak gibi oldukça zahmetli ve zaman kaybettiren bir işi kısa sürede halletmektedir. Özellikle günümüz dünyası yoğun tempo içermesi nedeniyle bizi hep meşgul tutuyor. Gerek iş anlamında gerek kariyer anlamında herkes bir şeylerin peşinden gitmekte. İşte tam da insanların bu gibi işlerle bolca meşgul olduğu bir devirde zaman altından daha kıymetlidir. Bu yüzden bulaşık makineleri hayatları çalışmak ve kariyer peşinde koşmakla geçen modern insanlar için zaman kaybını önlemesi yönünden oldukça önemli bir makinedir.

Bulaşık makinelerinin bir diğer önemli yararı ise su konusunda tasarruf sağlamasıdır. Elle yıkayacağınız 3 adet tabak için harcayacağınız zamanda akan su oldukça önemli bir miktardır. Eğer bunu aylık veya haftalık olarak hesaplarsanız sonuç korkutucudur. Bulaşık makineleri sizin 3 tabak için harcayacağınız su ile 2 – 3 günlük biriken bulaşığınızı pırıl pırıl yıkamaktadır.

Peki bizim için bu kadar önemli olan bulaşık makinesi arıza yapar ise ne yapmalıyız?

Bulaşık Makinesi Arıza Verdiğinde Ne Yapılmalı?

Bulaşık makineleri oldukça karmaşık sistemleri ile mükemmel bir işçilik yaparak bulaşıklarınızı hiçbir şekilde kalıntı kalmayacak şekilde tamamen hijyenik olarak yıkamaktadır. Ancak bazı durumlarda makineniz gerek zamanla aşınan ve yıpranan parçalar yüzünden, gerek ise yanlış ve hor kullanım yüzünden görevini tam anlamıyla yerine getiremeyebilir.

İşte bu noktada bulaşık makinesi arıza verdiğinde az çok bulaşık makinenizin yaptığı hata veya garipliğe göre az çok hangi parça nedeniyle böyle bir şey yaptığını tahmin edebilirsiniz. Ancak tabi ki bu olay sadece tahminle kalmalıdır.

Bunun nedeni ise bulaşık makinelerin son derece karmaşık ve büyüğünden küçüğüne ayrı ayrı ancak birbiri ile bağlantılı mekanizmalar ve devreler içermesidir. Bilinçsiz yapacağınız bir müdahale ile bulaşık makinenizde daha büyük bir arızaya sebep olabilirsiniz ya da sizin veya evinizin zarar göreceği durumlar yaşanabilir. Bu yüzden mutlaka yetkili servis aranmalı ve kesinlikle onlar yapana kadar makineye müdahale etmemelisiniz.

Bulaşık Makinesi Servisi Hizmetleri

Bulaşık makinesi arıza durumunda yapılması gereken en önemli şey makinenizin fişi çekip kullanmayarak direkt zaman kaybetmeden yetkili servisi aramaktır.

Yetkili servise 7/24 hizmet veren Whatsapp hattı ve telefon numaraları üzerinden kolayca ulaşım sağlayabilirsiniz. Müşteri temsilcisi karşılaştığınız sorunu anlayıp sizin için uzman yetkili servis elemanlarının makinenizi kontrol etmesi amacıyla randevu belirler. Sizin de uygun olduğunuz bir saat ve güne ayarlanarak mağdur olma ihtimaliniz ortadan kaldırılır.

Daha sonra randevu gününde bulaşık makinesi arıza durumunu kontrole gelen teknik ekip yıllardır edindikleri her marka ve model bulaşık makinesi hakkındaki tecrübeleri ve teknolojik araç gereçleri ile makinenizin sorununun kaynağını bularak arıza tespitinde bulunur. Daha sonra size durumu anlatarak makinenizin ne gibi bir tamirat göreceğini ne kadar süreceğini ve ne kadara mâl olacağını tahminen bildirir. Eğer tamir olmasını isterseniz ekipler kolayca hallolacak bir durumsa orada; detaylı bir bakım gerekiyorsa merkeze makineyi getirerek tamiratı yapmak için kolları sıvarlar.

Tamiratlarda parça değişimi olduğunda marka ve modelin tamamen orijinal yedek parçası kullanılır. Asla yan sanayi ve başka markaya ait çıkma parçalar kullanılmaz.

Ayrıca herhangi bir sorun olması durumunda mağdur olmamanız için yapılan tamirat işlemleri ve değişen fabrika onaylı orijinal yedek parçalar garantilidir. Herhangi bir sorun yaşanması durumunda ücretsiz yetkili servis hizmeti sağlanır. Böylece bulaşık makinesi arıza durumunuz giderilmiş olur.