0850 562 78 62
Sosyal Medya Hesaplarımız

BOSCH

Robert Bosch GmbH (genellikle Bosch olarak kullanılır),Gerlingen, Stuttgart, Almanya merkezli bir elektronik ve mühendislik firmasıdır. Bosch, dünyanın en büyük otomotiv parçası sağlayıcısıdır. Şirket Robert Bosch tarafından 1886 yılında Stuttgart’ta kurulmuştur

Bosch

Bosch Türkiye, ‘Mobilite Çözümleri’, ‘Enerji ve Bina Teknolojileri’, ‘Sanayi Teknolojileri’ ve ‘Tüketim Malları’ alanlarında beş ayrı şirket ile İstanbul, Bursa, Kocaeli, Manisa ve Tekirdağ’da faaliyetlerini sürdürmektedir. Türkiye’de ilk kez 1910 yılında kurulan bir temsilcilikle faaliyetlerine başlayan Bosch Grubu, ilk fabrikasını 1972 yılında Bursa’da kurmuştur. Türkiye’nin, Bursa, Manisa ve Tekirdağ’da dört Ar-Ge Merkezi ve İstanbul’da Tasarım Merkezi bulunmaktadır. Ülkenin önde gelen teknoloji ve hizmet tedarikçilerinden biri olan Bosch Türkiye bünyesinde;

 • Bosch Sanayi ve Ticaret A.Ş.
 • Bosch Termoteknik Isıtma ve Klima Sanayi Ticaret A.Ş.
 • Bosch Rexroth Otomasyon Sanayi ve Ticaret A.Ş.
 • Bosch Fren Sistemleri Sanayi ve Ticaret A.Ş.
 • BSH Ev Aletleri Sanayi ve Ticaret A.Ş. faaliyet göstermektedir.

BOSCH HAKKINDA

Bosch Grubu’nun Türkiye’deki en büyük şirketi olan Bosch Sanayi ve Ticaret A.Ş. ağırlıklı olarak otomotiv sektöründe üretim, geliştirme, satış ve pazarlama faaliyetlerinde bulunmaktadır. Yedek Parça, Elektrikli El Aletleri ve Bina Teknolojileri satış ve eğitim ofisleri ile Bosch Termoteknik Isıtma ve Klima Sanayi Ticaret A.Ş. şirketinin satış organizasyonu ise Küçükyalı’daki Bosch Türkiye ve Orta Doğu Genel Merkez binasında faaliyet göstermektedir. Türkiye ve Orta Doğu Genel Merkezi, 16 ülkenin merkezi konumundadır.

Bosch Termotechnik GmbH, Bosch Grubu’nda termoteknoloji iş kolunu temsil etmektedir. Yaklaşık dört milyar avro cirosu ile enerji verimli sıcak su ve iklimlendirme çözümlerinde dünyanın önde gelen tedarikçilerindendir. Duvar Tipi Kombiler, Yer Tipi Kazanlar, Sıcak Su, Isı Pompaları, Havalandırma ve İklimlendirme ve Ticari Ürünler olmak üzere altı iş alanını kapsamaktadır.

Bosch Başarı Süreci

2020 itibariyle Bosch cihazları artık dünyanın dört bir yanında üretilmektedir. Bosch Group, Avrupa, ABD, Latin Amerika ve Asya’da 40 tesisle üretim faaliyetlerini sürdürmektedir. Dünya çapındaki güçlü satış, üretim, hizmet ağı ve Alman teknolojisi ile titizlikle ürettiği ürünler sayesinde dünyanın dört bir yanındaki tüketicilerin gücüne güç katıyor.

Robert Bosch, Almanya’nın Stuttgart şehrinde iki arkadaşıyla birlikte 1886 yılında bir atölye açtı. 150’yi aşkın ülkede faaliyet gösteren şirketimiz, kalite odaklı mühendislik anlayışının öncülük ettiği 130 yılın ardından Almanya’nın en büyük on şirketinin arasına girdi.

Home Connect teknolojisi sayesinde ev aletlerinizi evde olmasanız bile kontrol edebilmenizi sağlar. Kullanıcılarla buluştukları 2015’ten bu yana Wi-Fi bağlantısı sağlayan cihaz portföyümüz her geçen gün genişlemeye devam etmektedir.

2012’de yenilikçilik alanında yeni bir rekora imza attı. Grup bünyesindeki yaklaşık 90000 aktif patent ve patent uygulaması sayesinde dünyanın en yenilikçi şirketleri arasındaki lider konumundadır. 70’lerde kadınlar da artık çalışma hayatına atılıyor ve ev işlerine çok daha az vakit ayırabiliyordu. Bu yeni dönemde Bosch, ilk mikrodalga fırınını piyasaya sürdü.

Çamaşır makinesi ve çamaşır kurutma makinesi bir arada. 70’lerde parlak pantolonları, mini etekleri ve polyester gömlekleri ara vermeden yıkayabilmek ve kurutabilmek için, kesintisiz programa sahip ilk tam otomatik kurutmalı çamaşır makinesini geliştirdik.

Bosch, soğutucu ve dondurucu bölümleri ile çok daha kullanışlı bir buzdolabı piyasaya sürüyor. İnce model tasarımı aynı zamanda popülerliğine de katkıda bulunuyor. Klasik tasarımı ile bugün hala birçok evde bulunan bu buzdolapları, günümüzde en son teknoloji ile donatılmıştır.

Başarı hikayemizin başlangıcı. İlk elektrikli buzdolabıdır. 1933’te, ilk ev aletimizi Almanya’da piyasaya çıkardık. Bosch’un küçük elektrikli buzdolabı, 60 litrelik kapasiteye sahip ve yuvarlaktı.

Robert Bosch’un Hassas mühendislik bakış açısıyla kurduğu ilk atölyesi ile Robert Bosch, Stuttgart’ta başarı hikayemizin temellerini atıyordu. “Her zaman en iyiyi üretme” düşüncesi ile yola çıkan Robert Bosch, dürüst işçilik geçici kazançtan daha önemlidir prensibini benimsedi.

Günlük ev işlerini hayatınızdan çıkaramayız, ancak mümkün olan en yüksek performansı sağlayarak sizin için çok daha kolay hale getirebiliriz.

Bosch Ev Aletleri sadece müşteri memnuniyetinde değil bağımsız karşılaştırmalı ürün testlerinde de üstün kalitesini, teknik mükemmelliğini ve maksimum güvenilirliğini kanıtlıyor.

Bosch Ürünleri
 • Buzdolapları ve Derin Dondurucular
 • Çamaşır ve Kurutma Makineleri
 • Bulaşık Makineleri
 • Pişirme Grubu
 • Elektrikli Süpürgeler
 • Klimalar ve Ev Konforu