0850 562 78 62
Sosyal Medya Hesaplarımız

BEKO

Beko, Koç Holding bünyesinde dünya genelinde faaliyetlerini yürüten beyaz eşya ve elektronik markasıdır.

Beko

Beko 1950’li yıllarda, Türkiye’nin yeni yeni sanayileşmeye başladığı dönemlerde, Koç Holding’in kurucusu Vehbi Koç, Türkiye’ye döviz kazandıracak bir ürün arayışına girişmiş ve o yıllardaki ülke koşulları doğrultusunda, bir salça ve konserve fabrikası yatırımı için bu alanda tecrübesi bulunan Bejerano ile ortaklık kurmuştur.

1955’te kurulan şirketin ismi, Bejerano’nun ve Koç’un ilk iki harflerinin birleşmesiyle Beko olarak tescil edilmiştir. Ancak, ülkenin içinde bulunduğu durumlar sebebiyle, şirket o dönemlerde faaliyete geçememiştir. O yılların ardından, General Elektrik ampullerinin satış ve bayiliğini kurma fırsatı için uygun ortam oluşunca, konserve şirketinin ismi Beko Ticaret A.Ş. olarak değiştirilmiş ve böylece, Anadolu’da ilk kez bayilik sistemi kuran Vehbi Koç, Arçelik ürünlerini de bu sistemle tüketicinin evine kadar ulaştırmıştır.

1977 yılında Arçelik distribütörlüğünü Atılım bünyesine devreden Beko Ticaret, 1983 yılından itibaren güçlü tecrübe birikimi ile Beko markası adı altında Türkiye beyaz eşya sektöründe faaliyet göstermeye başlamıştır. Yurt dışında satışa sunulan ilk Türk beyaz eşya markası olma özelliğini taşıyan Beko, yoluna “Dünya Markası” olma hedefiyle başlamıştır. Türkiye pazarındaki başarısını 90’lı yılların başından itibaren yurt dışına da taşımasıyla birlikte Beko markası dünyanın 100’den fazla ülkesinde 280 milyon tüketicinin günlük hayatının bir parçası haline gelmiştir.

Beko yolculuğu 90’ların başında, bu ülkeden doğan ilk küresel marka olma vizyonu ile başlamıştır. Birlikte olmanın gücüne sürekli değişime ve gelişime inananlar olarak, 130’dan fazla ülkede ulaştırılan başarılarla, her gün 400+ milyon insanın yanında olma hissi Beko ailesi olarak hepimize mutluluk veriyor.

Beko olarak ilk çamaşır makinesi üretiminde tek bir hedef vardı: Herkesin hayatını kolaylaştıracak, kullanıcıların her daim yanında olduğunu hissettirecek teknolojiler tasarlamak… Dolayısıyla Beko üretim ve organizasyon yapısı, farklı kültürlerden gelen, farklı ihtiyaçlara sahip insanların hayatlarını kolaylaştırmak üzerine kurulmuştur. Sınırlara aldırmadan, ihtiyaç sahibi herkesin yanında olmayı hedef alan bu yaklaşım, dünya çapında bir marka olma yolunda atılan ilk adım olmuştur.

Beko olarak bugün aynı anlayışla Avrupa, Amerika, Afrika, Asya ve Avustralya dâhil olmak üzere 5 kıtada faaliyet göstermektedir. 130’dan fazla ülkede 400+ milyon kişi tarafından tercih edilmektedir. Son beş yıl içerisinde Beko olarak Avrupa’daki rakiplerinden daha fazla pazar payı kazanmanın ve Avrupa’nın bir numaralı beyaz eşya markası olmanın arkasında işte bu anlayış yatmaktadır.

Geleceğin günümüzden daha ileri yönde şekillenmesi için her bireyin katkı sağladığına ve bizim görevimizin bu süreçte kullanıcıların yanında olmak olduğuna inanıyoruz. Bu sayede insanların birbirinden farklı ihtiyaçlarından ve yaşam tarzlarından esinleniyor ve her yeni ürün ile tüketicilere hep en iyi ve en avantajlı çözümleri sağlamaya çalışılmaktadır. Siz tüketicilerden aldığımız ilhamla hareket ediyor, sürekli olarak geliştirilen yeniliklerle yanınızda yer alıyor ve sizlerin hayatını kolaylaştırmak için Beko olarak üretim yapmaya devam etmektedir.

Beko Neden Dünya Markasıdır?

Beko firması dünyanın en büyük beyaz eşya üreticilerinden birisidir. Beko, farklı ülkelerdeki kullanıcıların alışkanlıklarını ve hassasiyetlerini araştırırlar araştırma sonucu değiştirirler ya da geliştirirler. Geliştirilmiş teknolojik ürünler pazara sunulur. Beko, bu sürecin tamamını genel merkezlerindeki toplantı salonlarında yapmaktadır. Bu sayede Beko, bir ürünü geliştirmeden önce çok akıllıca bir hareketle tüketicilerin beklentilerini belirler ve kendi hayalleriyle birleştirerek eşsiz deneyimler üretmeye gayret eder. Bu sayede gelişen ve değişen Beko, en çok tercih edilen markalar arasında yerini almıştır.

Beko’nun Tercih Edilme Nedenleri?

Beko, Türkiye’nin en köklü ve en güçlü yapısı olan Koç Holding bünyesinde faaliyet göstermektedir. Beko yurtdışında satılan ilk Türk Beyaz Eşya markasıdır. Günümüzde dünya üzerinde 100’den fazla ülkede 300 milyona yakın müşterisine temas eden Beko güçlü bir markadır.

Türkiye’nin ilk yurtdışına Beyaz Eşya ihraç eden markası olan Beko Beyaz Eşya, Beko Ankastre, Beko Elektronik, Beko Isıtma Soğutma, Beko Küçük Ev Aletleri, Beko Hijyen Aksesuar, Beko Buzdolabı, Beko Derin Dondurucu, Beko Bulaşık Makinası, Beko Fırın, Beko Çamaşır Makinası, Beko Kurutma Makinası gibi tüketicinin ihtiyaç duyduğu ürünleri bünyesinde barındırmaktadır. Birbirinden farklı tasarım ve renk seçenekleri de bulabilmek mümkündür. Beko ürünleri arasında kullanıcıların yaşam tarzlarına en uygun seçeneği rahatlıkla bulabilme fırsatı sağlar. Tüm Beko ürünleri kaliteli ve dayanıklı ürünlerdir. Beko garantili ürünler olmakla beraber +4 yıl garanti imkânı sunmaktadır. Fark yaratan ürünlere buradan ulaşabilirsiniz.

Beko Ürünleri
  • Beyaz Eşya
  • Ankastre
  • Elektronik
  • Isıtma Soğutma
  • Küçük Ev Aletleri
  • Hijyen-Aksesuar