0850 562 78 62
Sosyal Medya Hesaplarımız

Bağcılar Televizyon Servisi

Bağcılar Televizyon servisi hizmetleri: Televizyon arıza tespiti ve çözümü, Televizyon bakım ve onarımı için teknik destek alabilir, servis talebinde bulunabilirsiniz.

Bağcılar Televizyon servisi arayan fakat arama motorunda çıkan hangi firmaya güveneceğini bilmeyen kullanıcılar için televizyon teknik servisi araştırmalarında nelere dikkat etmeleri gerektiğini yazımızda açıklayacağız. Önce sistem olarak televizyonu ele alalım.

Televizyon Nedir?

Televizyon, bir vericiden elektromanyetik dalgalar halinde yayınlanan görüntü ve seslerin, ekranlı ve hoparlörlü elektronik alıcılar sayesinde yeniden görüntü ve sese çevrilmesini sağlayan haberleşme sistemidir.

Her elektronik cihaz gibi televizyonlar da doğru bir kullanım ve bakım istiyor. Yanlış veya aşırı kullanım ya da televizyonun ömrünün azalması ile bu cihazda da çeşitli sıkıntılar meydana gelebiliyor. Bu durumda teknolojik cihaz uzmanları olan Bağcılar televizyon servisi ile iletişime geçerek sizler için en doğru çözüm yolunu seçmiş olursunuz. Peki, neden teknik servis hizmeti almalıyım?

Bu tür teknik destek almak hem cihazın sorunun ne olduğunu anlamaya hem de kaliteli bir hizmet alarak cihazın sorununu gidermeye yardımcı olur ve cihazın ömrünü uzatabilirsiniz. Bazı zamanlar yapacağımız birkaç basit uygulama ile televizyonu kendiniz çalıştırabilir ve kullanabilirsiniz ancak uzman bir ekip tarafından alınan teknik destek risk durumunu ortadan kaldırır ve daha büyük maliyetlere yol açmaz. Arıza durumunun devam etmesi halinde ufak bir sorun daha büyük arızaları ortaya çıkarabilir. Peki, servis çağırmadan önce sizin yapabileceğiniz iş ve işlemler nelerdir?

Televizyon Servisi Çağırmadan Önce Yapılması Gerekenler

Televizyon arızalanması sonucunda öncelikle birkaç kontrol yapılabilir ve sorunun ana kaynağını bulabilirsiniz. Televizyon servisi çağrı merkez hattımızı arayarak uzaktan teknik destek ile sorununuzu kısa bir sürede çözebilirsiniz. Basit işlemler ile televizyon arızasının sebebini bulabilir ve hızlı bir şekilde çözüme kavuşturabilirsiniz.

Televizyonun öncelikle doğru şekilde kablolarının takıldığını ve fişin prizde olduğunu kontrol etmek gerekmektedir. Bulunan ortamda elektrik kesintisi olup olmadığı kontrol edilmelidir. Elektrik sigortaların açık olduğunu kontrol etmek gerekir. Kumanda pillerinin hala çalışır durumda olduğunu ve doğru takıldığından emin olmak gerekir. Ses çıkaran hoparlör üzerinde kir veya toz olup olmadığı kontrol edilip kullanım kılavuzunda belirtilen şekilde bakım uygulamalarını yapmanız gerekir.

Televizyon açıldığında hemen görüntü vermiyorsa bu normal bir durumdur birkaç dakika içinde görüntü elde edemezseniz televizyonun fişini çekip 30 saniye kadar bekledikten sonra tekrar takınız. Görüntü aldıysanız ama ses alamıyorsanız televizyonunuz MUTE (Sessiz) modda olup olmadığını kontrol ediniz ve diğer kanalları da kontrol ediniz yayın kaynaklı bir problem olabilir. Bu durumda servisi çağırmadan önce bizimle iletişime geçmek isterseniz WhatsApp’tan her an ulaşabilir ve bilgi alabilirsiniz.

Televizyon Servisi Çağırırken Nelere Dikkat Edilmelidir?

Televizyon tamiri özenle ve kaliteli bir şekilde yapılması gerekmektedir. Eğer bakım onarım işlemi özensiz ve yanlış şekilde yapılırsa bu durum daha fazla maliyete sebep olabileceği gibi daha büyük sorunlara yol açması sonucunda yeni bir televizyon alınması gerekebilir. Oluşan arızalarda daima televizyon yetkili teknik servisi aranmalıdır. Garanti kapsamı altında alınan televizyona sahipseniz önceliğiniz ilgili marka yetkili teknik servisi ile iletişime geçmek olacaktır. Firmaların sunduğu teknik servislere her zaman ulaşabilir ve  iletişime geçilebilirsiniz.

Televizyon teknik servis elemanlarına yaşanılan sorun detaylı anlatılmalı ve cihazda basit müdahaleler dışında herhangi bir müdahale yapılmamalıdır. Cihaz üzerinde yapılan işlemler hakkında mutlaka ekipten bilgi alınmalı ve parça değişimi gibi durumlar olduğu zaman garanti kapsamında olup olmadığı sorulmalıdır.  Sorun yaşayan müşterilerin servis kayıt işlemi gerçekleştikten itibaren adrese yönlendirilen uzman ekipler sayesinde yaşadığınız sorun en kısa sürede çözüme kavuşacaktır. Gelişen teknoloji sayesinde üst düzey donanımlı televizyon servisi ekibi tarafından televizyona bağlanarak akıllı cihazlar ve uygulamalar sayesinde sorunun ana kaynağı direkt olarak çözümlenebilir ve anında müdahale edilebilir.

Donanımlı bir ekip ve doğru bir çözümle eski verimine kavuşan LCD televizyonunuzun tadını çıkarabilirsiniz. Yalnız LCD televizyonlarda değil her televizyon çeşidinde bakım ve hizmetimiz mevcuttur. Peki, sizin sahip olduğunuz LCD TV tam olarak ne demektir?

LCD TV nedir?

Televizyon reklamlarında veya dışarıdaki reklam panolarında sıklıkla LCD TV kelimesini duyuyor ve görüyoruz. Peki LCD TV tam olarak ne demektir?
LCD TV, panel televizyon olarak adlandırılan televizyon çeşididir. Likit kristal ekran teknolojisi kullanılarak üretilmiştir. Panel arasında bulunan likit kristal maddesinden oluşan ekran, oldukça incedir.