0850 562 78 62
Sosyal Medya Hesaplarımız

Avcılar Televizyon Servisi

Avcılar Televizyon servisi hizmetleri: Televizyon arıza tespiti ve çözümü, Televizyon bakım ve onarımı için teknik destek alabilir, servis talebinde bulunabilirsiniz

Avcılar Televizyon servisi arayan fakat arama motorunda çıkan hangi firmaya güveneceğini bilmeyen kullanıcılar için televizyon teknik servisi araştırmalarında nelere dikkat etmeleri gerektiğini yazımızda açıklayacağız. Önce sistem olarak televizyonu ele alalım.

Televizyon Nedir?

Televizyon, bir vericiden elektromanyetik dalgalar halinde yayınlanan görüntü ve seslerin, ekranlı ve hoparlörlü elektronik alıcılar sayesinde yeniden görüntü ve sese çevrilmesini sağlayan haberleşme sistemidir.

Her elektronik cihaz gibi televizyonlar da doğru bir kullanım ve bakım istiyor. Yanlış veya aşırı kullanım ya da televizyonun ömrünün azalması ile bu cihazda da çeşitli sıkıntılar meydana gelebiliyor. Bu durumda teknolojik cihaz uzmanları olan Avcılar televizyon servisi ile iletişime geçerek sizler için en doğru çözüm yolunu seçmiş olursunuz. Peki, neden teknik servis hizmeti almalıyım?

Bu tür teknik destek almak hem cihazın sorunun ne olduğunu anlamaya hem de kaliteli bir hizmet alarak cihazın sorununu gidermeye yardımcı olur ve cihazın ömrünü uzatabilirsiniz. Bazı zamanlar yapacağımız birkaç basit uygulama ile televizyonu kendiniz çalıştırabilir ve kullanabilirsiniz ancak uzman bir ekip tarafından alınan teknik destek risk durumunu ortadan kaldırır ve daha büyük maliyetlere yol açmaz. Arıza durumunun devam etmesi halinde ufak bir sorun daha büyük arızaları ortaya çıkarabilir.

Hangi Durumlarda Televizyon Servisine İhtiyaç Duyulur?

Televizyonunuz ilk günkü performansı vermiyor  veya sürekli olarak görüntülemede sorun yaşıyorsanız sorunun ana kaynağına ulaşmak için televizyon teknik servisine ihtiyaç  duyulur. Televizyon arızalarında televizyon teknik servisine ihtiyaç duyulan başlıca maddeler şunlardır:

 • Televizyonda herhangi bir çalışma ibaresi yoksa
 • Televizyon ekranında yatay ya da paralel çizgilenmeler varsa,
 • Televizyonda ses var fakat görüntü yoksa,
 • Televizyonda çalışma ibaresi görünüyor ama televizyon üzerinden veya kumandadan sistem tetiklenip açılamıyorsa,
 • Çalışıyor ama sürekli ekran kararması yaşanıyorsa,
 • Kendi kendine kapanıyorsa,
 • Duman çıkıyorsa,
 • Aşırı ısınıyorsa,
 • Televizyonun hoparlöründen ana ses ile birlikte cızırtı geliyorsa,
 • Yanık kokusu geliyorsa,
 • Ekran da karıncalanma varsa,

Bu ve bunun gibi sebeplerden televizyon servisine ihtiyaç duyulabilir.

Televizyon Servisi Çağırmadan Önce Yapılması Gerekenler

Televizyon arızalanması sonucunda öncelikle birkaç kontrol yapılabilir ve sorunun ana kaynağını bulabilirsiniz. Televizyon servisi çağrı merkez hattımızı arayarak uzaktan teknik destek ile sorununuzu kısa bir sürede çözebilirsiniz. Basit işlemler ile televizyon arızasının sebebini bulabilir ve hızlı bir şekilde çözüme kavuşturabilirsiniz.

Televizyonun öncelikle doğru şekilde kablolarının takıldığını ve fişin prizde olduğunu kontrol etmek gerekmektedir. Bulunan ortamda elektrik kesintisi olup olmadığı kontrol edilmelidir. Elektrik sigortaların açık olduğunu kontrol etmek gerekir. Kumanda pillerinin hala çalışır durumda olduğunu ve doğru takıldığından emin olmak gerekir. Ses çıkaran hoparlör üzerinde kir veya toz olup olmadığı kontrol edilip kullanım kılavuzunda belirtilen şekilde bakım uygulamalarını yapmanız gerekir.

Televizyon açıldığında hemen görüntü vermiyorsa bu normal bir durumdur birkaç dakika içinde görüntü elde edemezseniz televizyonun fişini çekip 30 saniye kadar bekledikten sonra tekrar takınız. Görüntü aldıysanız ama ses alamıyorsanız televizyonunuz MUTE (Sessiz) modda olup olmadığını kontrol ediniz ve diğer kanalları da kontrol ediniz yayın kaynaklı bir problem olabilir.

Televizyon Servisi Çağırırken Nelere Dikkat Edilmelidir?

Televizyon tamiri özenle ve kaliteli bir şekilde yapılması gerekmektedir. Eğer bakım onarım işlemi özensiz ve yanlış şekilde yapılırsa bu durum daha fazla maliyete sebep olabileceği gibi daha büyük sorunlara yol açması sonucunda yeni bir televizyon alınması gerekebilir. Oluşan arızalarda daima televizyon yetkili teknik servisi aranmalıdır. Garanti kapsamı altında alınan televizyona sahip iseniz önceliğiniz ilgili marka yetkili teknik servisi ile iletişime geçmek olacaktır. Firmaların sunduğu teknik servis hizmetimize WhatsApp’tan 7 gün 24 saat  ulaşılabilir ve  iletişime geçilebilirsiniz.

Televizyon teknik servis elemanlarına yaşanılan sorun detaylı anlatılmalı ve cihazda basit müdahaleler dışında herhangi bir müdahale yapılmamalıdır. Cihaz üzerinde yapılan işlemler hakkında mutlaka ekipten bilgi alınmalı ve parça değişimi gibi durumlar olduğu zaman garanti kapsamında olup olmadığı sorulmalıdır.  Sorun yaşayan müşterilerin servis kayıt işlemi gerçekleştikten itibaren adrese yönlendirilen uzman ekipler sayesinde yaşadığınız sorun en kısa sürede çözüme kavuşacaktır. Gelişen teknoloji sayesinde üst düzey donanımlı televizyon servisi ekibi tarafından televizyona bağlanarak akıllı cihazlar ve uygulamalar sayesinde sorunun ana kaynağı direkt olarak çözümlenebilir ve anında müdahale edilebilir.

Televizyonlar Nasıl Çalışır?

Televizyonlar nasıl çalışır?

Birçok teknolojik cihaz gibi televizyonların da kendine has bir çalışma prensibi bulunur. Peki, televizyon nasıl oluyor da hem sesi hem görüntüyü aynı anda iletebiliyor?
Televizyonda verici antenler aracılığıyla elektrik sinyallerine dönüştürülen görüntü ve sesler yine elektrik sinyalleri yardımıyla görüntü ve sese dönüşür.