0850 562 78 62
Sosyal Medya Hesaplarımız

Avcılar Buzdolabı Servisi

Avcılar Buzdolabı servisi hizmetleri: Buzdolabı arıza tespiti ve çözümü, Buzdolabı bakım ve onarımı için teknik destek alabilir, servis talebinde bulunabilirsiniz.

AVCILAR BUZDOLABI SERVİSİ

Avcılar buzdolabı servisi son yıllarda gelişen teknolojiyle artan beyaz eşya kullanımının bir gereği olarak gün geçtikçe kullanıcılara daha iyi hizmet vermektedir. Buzdolabı kullanan herkesin her türlü bakım, onarım ve tadilat işleri ile ilgilenen Avcılar buzdolabı servisi, kullanıcıların herhangi bir sorunla karşılaştıklarında ilk fırsatta yardım aldığı kişilerdir. Avcılar buzdolabı servisi, buzdolabı konusunda tecrübeli, uzman kişilerden oluşur. Her çeşit sorunun üstesinden gelmek, buzdolabının ömrünü artırmak için çalışan personellerimiz, siz en yakın servis ile iletişime geçtikten sonra en iyi hizmeti sunacaktır. Avcılar buzdolabı servisi 7 gün 24 saat hizmet vermekte ve müşteri memnuniyetini en üst düzeyde tutmaktadır.

Buzdolabı servisi talebinde bulunurken dikkat edilecek hususlar nelerdir?

 • Adrese gelen kişilerin teknik servis olup olmadığına dikkat etmelisiniz.
 • Ustalar tamiri yaparken yapılan işlem öncesi, bakımı ve onarımı hakkında mutlaka ön bilgi alın.
 • İşlem anında ustaların yanında bulunursanız hangi işlemlerin nasıl yapıldığı görmüş olursunuz.
 • Buzdolabında parça değişimi gerekiyorsa bu parçanın orijinal olup olmadığını teyit edin.
 • Parça değişiminin garantili olması sizin ileriki zamanlarda aynı sorunla karşılaştığınızda size fayda sağlayacaktır.
 • İşlem sonunda mutlaka servis fişi alın.

Buzdolabı elektronik cihazlar oldukları için yanlış yapılan bir işlem sonucu daha büyük bir sorunu beraberinde getirebilir. Bu nedenle yıllar boyu güvenle hizmet veren servisimiz her daim müşteri odaklı çalışmaktadır.

Avcılar Buzdolabı Bakımı

Mutfaklarda önemli beyaz eşyalar arasında yerini alan buzdolabı, zaman zaman bakıma ihtiyaç duymaktadır. Düzenli olarak bakımı yapılmayan bir buzdolabı, üzerinden belirli bir zaman geçtikten sonra ciddi sorunlara yol açmakta ve parça değişimine ihtiyaç duyulmaktadır. Buzdolabının koruyucu bakımı belirli bir zaman sonra yaşanabilecek sorunları engellemeyi, cihazınızın daha uzun ömürlü olmasını ve cihaz parçalarının korunmasını, düzenli olarak çalışmasını amaçlamaktadır.

Buzdolabı Bakımı için güvenilir Avcılar buzdolabı servisi ile iletişime geçmek her zaman size yarar sağlayacaktır. Buzdolabınızı daha uzun yıllar kullanmak için teknik servis sağlayan ekibimiz, buzdolabı markası ayırt etmeksizin gerekli müdahaleyi güvenli bir şekilde yapmaktadır. Profesyonel teknik ekibimizle kaliteli bir buzdolabı bakım hizmeti alabilirsiniz.

Buzdolabı ve performansı yüksek düzeyde çalışması gerekmektedir. Buzdolabınızın uzun ömürlü olmasını istiyorsanız, yapmanız gereken en önemli şey kullanım talimatlarına uymaktır. Aldığınız günden itibaren kullanım kılavuzuna uygun kullanmanız gerekir. Buzdolabınıza sadece alanında uzman kişilerin müdahale etmesi ve bakımının yapılması gereklidir.

Buzdolabınız için bazı dikkat etmeniz gereken hususlar;
 • Buzdolabınız kesinlikle düz bir zeminde dengeli durmalıdır.
 • Termostatı doğru ayarlamanız gereklidir.
 • Buzdolabında her gıdanın bir hiyerarşik düzeni vardır. Bu düzene göre yerleştirilmesi önemlidir.
 • Buzdolabının kapağında yer alan hava akışını engelleyen sızdırmazlık lastikleri bulunmaktadır. Bunlara dikkat etmelisiniz.
 • Gereksiz yere buzdolabını açmaktan sakının.
 • Isı kaynaklarından mümkün olduğunca uzak tutun. ( Fırın, ısıtıcı, kalorifer, vb.)
 • Sıcak yiyecekleri buzdolabına koymaktan sakının. Bu durum hem içerideki ısının yükselmesine hem de diğer yiyeceklere zarar verebilir.
 • En çok enerji kullanımı açık kalan kapılardan kaynaklanıyor. Kapıları sıkı kapattığınızdan emin olun.

Avcılar Buzdolabı Arızası

Buzdolabı günlük hayatta kullanmadığımız zamanlarda içerinde gıdaların olması sebebiyle sürekli çalışan bir cihazdır. Yoğun çalışması nedeniyle buzdolabı arızaları meydana gelmektedir. Bu gibi durumlarda en ekonomik ve sizin sağlık açısından yetkili bir teknik servisten hizmet almalısınız. Aksi halde yanlış bir işlem yapmanız buzdolabınızı kullanılmaz bir hale getirebilir.

Buzdolabında arıza meydana geldiğinde en kısa süre de harekete geçmeniz gerekir. Buzdolabının arızalı bir şekilde çalışması daha büyük maddi hasarlara neden olabilir. Servis talebinde bulunmanız dâhilinde en kısa sürede buzdolabı arıza sorununuzu giderebiliriz.

Buzdolabında hiç beklenmedik anda arızalanan ve en çok ihtiyaç duyduğumuzda herhangi bir teknik arıza verebilir.  Arıza nedeniyle oluşabilecek sorunlar sizleri hem maddi hem manevi zarara uğratabilir. Buzdolabında meydana gelen arıza teknik servis tarafından doğru bir şekilde yapılmazsa belirli bir süre sonra kendini tekrarlayacaktır ve devamlı aynı sıkıntıyla karşı karşıya gelmenize neden olacaktır. Bu gibi sorunlarda sizlere hizmet vermeye devam eden teknik servisimiz yılların vermiş olduğu bilgi birikimi ve deneyimiyle doğru bir şekilde bakım onarım işlemlerini en kısa süre de çözüme ulaştırmaktadır. Aynı sorunla karşılaşmamanız için teknik servisimiz arayarak arıza tespiti talebinde bulunabilirsiniz. Teknik servisimiz arızayı bulmak için en ince detayına kadar inceleme yapmaktadır.

Buzdolabı Arızaları Nelerdir?

Buzdolabının soğutmaması: Buzdolabı içerisinde gaz kalmamış olabilir ya da motoru arızalıdır.

Buzdolabının gürültülü çalışması: Fan motorunun düzenli çalışıp çalışmaması kontrol edilmelidir.

Buzdolabında buzlanma oluşması: Soğuk havanın dağılmaması durumunda buzlanma oluşur. Termostat ve sensörler kontrol edilmelidir.

Buzdolabının sigorta attırması: Motor kısa devre yapmış olabilir, kontrol edilmelidir.

Buzdolabının aşırı ısınması: Isı kaynaklarından (sıcak ısıtıcı, ocak vb.) uzak bölgede olmalı ve motor kısmı hava alacak şekilde geniş olmalıdır.

Buzdolabı dondurmaması: Buzdolabında meydana gelen gaz kaçakları ya da gaz seviyesi azalmış olabilir. Termostat kontrolü de yapılmalıdır.

Buzdolabının ışıklarının yanmaması: Cihazınıza elektrik gelip gelmediği kontrol edilmeli, kablolardaki kopukluklar elektrik gelmesini engellemektedir.

Buzdolabı yeterince soğutmaması: Fan motorunun buz tutması istenilen verim de çalışmasını engelleyecek arızalardandır. Buzdolabı kapatıldıktan sonra belirli bir süre beklenip açılınca düzelme gerçekleşecektir. Filtre arızaları da buzdolabının soğutmasını engeller. Bu durumda filtrenin değişmesi gereklidir.

Yukarı da sıralanmış arıza nedenleri kullanıcı tarafından yapılmamalı, buzdolabı yetkili servisi tarafından uzman kişilerin yapması, sizin ve cihazınızın güvenliği açısından büyük önem taşımaktadır. Bu gibi arıza durumlarında yetkili servisi arayarak iletişime geçmelisiniz.

Avcılar Buzdolabı Tamiri

Buzdolabı her alanda kullanılan hayatımızda oldukça önemli bir yere sahip cihazlardandır. Bir ev sahibi olarak buzdolabımızın sorunsuz çalışmasını isteriz, ne yazık ki hiçbir şey sonsuza kadar sürmüyor. Her elektronik cihazda olduğu gibi buzdolaplarında arıza meydana geldiğinde bir buzdolabı tamircisine ihtiyaç duyarız. Yıllardır tüm teknik sorunları çözen bu sektörün uzmanları tarafından yapılmaktadır. Avcılar buzdolabı tamiri servisi buzdolabı ile ilgili tüm onarımlar kaliteli yedek parça kullanarak mümkün olduğunca en kısa süre de çözüme ulaşacaktır.

Tüm marka ve model buzdolapları 2 yıl boyunca garantili bir şekilde tamir edilmektedir. Türkiye’nin en çok tercih edilen markaların tamamına hizmet vermekteyiz. Müşteri memnuniyeti adına her daim orijinal yedek parça kullanımına özen göstermekteyiz. Buzdolabı tamircisi uzman ve eğitimli kişilerden oluşur. Buzdolabınızda bir arıza meydana geldiğinde bir cihaz tamircisi için yetkili servisi arayarak ücretsiz şekilde arıza tespiti yaptırabilirsiniz.

Avcılar Buzdolabı Kurulumu Ve Montajı

Buzdolabı kurulumu ve montajı bir buzdolabının nasıl kurulacağını öğrenmenin ilk adımı üreticinin talimatlarını okumaktır. Satın alma işleminden ayrı olarak sipariş edilmesi gereken parçalar veya özel bir sipariş söz konusu olabilir.

Buzdolabı kurulumu ve montajı cihazın konumu, kapladığı alan ve genişlik, alt kenardan üst yükseklik, buzdolabının önündeki yürüme yoluna açılan kapı ve çekme derinliği izlenmesi gereken en önemli adımlardır. Diğer adımları sıralayalım:

 • Buzdolabı doğru konumlandırma
 • Buzdolabı nakliyeden sonra dinlenme
 • Buzdolabı ayaklarının ayarlanması
 • Buzdolabı elektrik güç kaynağının bağlanması
 • Buzdolabı doğru dondurucu sıcaklık ayarı