0850 562 78 62
Sosyal Medya Hesaplarımız

Ataşehir Televizyon Servisi

İstanbul Ataşehir Televizyon Servisi

Ataşehir Televizyon servisi, Televizyonlar geçmişten bu yana oldukça fazla gelişmiş her model ve markada bulunan cihazlar haline gelmiştir. Genellikle her evde kullanılan televizyonların arızalanması da kaçınılmaz olmuştur. Böylesi durumlarda vakit kaybetmeden sorunun hızlı bir şekilde çözülmesi için ataşehir televizyon servisinden teknik destek almak gerekmektedir.

Bu tür teknik destek almak hem cihazın arızasının ne olduğunu anlamaya hem de kaliteli bir servis hizmeti almaya ve cihazın sorununu gidermeye yardımcı olur. Televizyonunuz için doğru desteği alarak, cihazın ömrünü uzatabilirsiniz. Bazı zamanlar yapacağımız birkaç basit uygulama ile televizyonunuzun arızalarını tespit ederek kendiniz çalıştırabilir ve kullanabilirsiniz. Fakat uzman bir ekip tarafından alınan teknik destek risk durumunu ortadan kaldırır. Kullanıcının arızalı cihaza müdahale etmesi durumunda ufak bir sorun daha büyük arızaları ortaya çıkarabilir.

Hassas elektronik cihazlara tecrübeli personel tarafından müdahale edilmelidir. Aksi halde cihazınızda büyük hasarlar meydana gelebilir

Hangi Durumlarda Televizyon Servisine İhtiyaç Duyulur?

Televizyonunuz ilk günkü düzgün çalışmıyor  veya sürekli olarak görüntülemede sorun yaşıyorsanız sorunun ana kaynağına ulaşmak için televizyon teknik servisine ihtiyaç  duyulur. Televizyon arızalarında televizyon teknik servisine ihtiyaç duyulan başlıca maddeler şunlardır:

 • Herhangi bir çalışma ibaresi yoksa,
 • Çizgilenmeler varsa,
 • Ses var, görüntü yoksa,
 • Kumanda çalışmıyorsa,
 • Çalışıyor ama sürekli ekran kararması yaşanıyorsa,
 • Kendi kendine kapanıyorsa,
 • Duman çıkıyorsa,
 • Ekran da karıncalanma varsa,

Bu ve bunun gibi sebeplerden dolayı televizyon servisine ihtiyaç duyulabilir.

Ataşehir Televizyon Servisini Çağırmadan Önce Yapılması Gerekenler

Ataşehir Televizyon servisi, Televizyon arızalarına hızlı ve güvenli olarak müdahale eder. Fakat bazı durumlarda servise ihtiyaç duymadan arızaya kendiniz müdahale edebilirsiniz.

Hangi Durumlarda Arızaları Kendiniz Çözebilirsiniz

Televizyon arızalanması sonucunda öncelikle birkaç kontrol yapılabilir ve sorunun ana kaynağını bulabilirsiniz. Televizyon servisi çağrı merkez hattımızı arayarak uzaktan teknik destek ile sorununuzu kısa bir sürede çözebilirsiniz. Basit işlemler ile televizyon arızasının sebebini bulabilir ve hızlı bir şekilde çözüme kavuşturabilirsiniz.

Televizyon çalışmıyorsa

Televizyonun öncelikle doğru şekilde kablolarının takıldığını ve fişin prizde olduğunu kontrol etmek gerekmektedir. Elektrik sigortaların açık olduğunu kontrol etmek gerekir. Bunları kontrol ettikten sonra hala televizyonunuz çalışmıyorsa çağrı merkezimizi arayarak servis talebinde bulunabilirsiniz.

Kumanda çalışmıyorsa

Kumanda pillerinin hala çalışır durumda olduğunu ve doğru takıldığından emin olmak gerekir. Eğer kumanda pillerinizi yenilediğiniz halde hala bir tepki yok ise whatsapp destek hattımızdan yardım alabilir, servis talebinde bulunabilirsiniz.

Görüntü gelmiyorsa

Televizyon açıldığında hemen görüntü vermiyorsa bu normal bir durumdur birkaç dakika içinde görüntü elde edemezseniz televizyonun fişini çekip 30 saniye kadar bekledikten sonra tekrar takınız. Bunları yapmanıza rağmen hala görüntü gelmiyorsa Ataşehir televizyon servisi ile irtibata geçebilirsiniz.

Televizyon Servisi Çağırırken Nelere Dikkat Edilmelidir?

Televizyon tamiri özenle ve kaliteli bir şekilde yapılması gerekmektedir.Özensiz ve yanlış şekilde yapılırsa bu durum cihazınızın ekranında hasarlara veya elektronik kartında arızalara yol açabilir. Oluşan arızalarda daima ataşehir televizyon yetkili teknik servisi aranmalıdır. Garanti kapsamı altında alınan televizyona sahip iseniz önceliğiniz ilgili marka yetkili teknik servisi ile iletişime geçmek olacaktır. Ataşehir televizyon teknik servisine 7 gün 24 saat  ulaşılabilir ve  iletişime geçilebilirsiniz.

Cihazınızda meydana gelen arızalarda basit müdahaleler dışında herhangi bir müdahale yapılmamalıdır. Cihaz üzerinde yapılan işlemler hakkında mutlaka ekipten bilgi alınmalı ve parça değişimi gibi durumlar olduğu zaman garanti kapsamında olup olmadığı sorulmalıdır. Gelişen teknoloji sayesinde üst düzey donanımlı ataşehir televizyon servisi ekibi tarafından televizyona bağlanarak akıllı cihazlar ve uygulamalar sayesinde sorunun ana kaynağı direkt olarak çözümlenebilir ve anında müdahale edilebilir.

Farklı markalarda ve özelliklerde ve boyutlarda birçok televizyon çeşidi ortaya çıkmıştır. Gelişmeye devam eden televizyon teknoloji alanında yeni özellikli televizyonlar çıkmaya devam edecektir. Televizyon ürünleri kişinin tercihi, ekonomik durumu, kullanma alanı ve benzeri birçok duruma göre farklı özellikler ve donanımlar göstermektedir.

Ataşehir Televizyon Servisi

Televizyonlar uzun süredir hayatımızda yer alan evimizin vazgeçilmez parçalarından. Ataşehir televizyon servisi de bu vazgeçilmez parça hayatımızda girdiğinden beri bu sektörde. Televizyon, yaşamımıza ne zaman mı girdi?

1923 yılında icat edilen televizyonun ülkemize gelişi ise icadından neredeyse 30 yıl sonraya rastlıyor. İstanbul Teknik Üniversitesi tarafından Türkiye’de televizyon yayınları 1952’de başlatıldı. Ancak bu yayınlar 15 günde bir yayınlanan ve 1 saat süren yalnızca belirli kişilerin izleyebildiği bir yayındı. 1968’de haftada 3 gün 3’er saat yayınlanan düzenli yayınlara geçildi.

 Televizyonu başlarda eve almaktan çekinen insanlar bir süre sonra televizyonun büyüleyici etkisine kapılarak evlerine televizyon almaya başladı. Süresiz yayınlar ve renkli televizyonlar derken oldukça geniş bir sektöre ulaştı. Her evde yerini mutlaka alan televizyonlar bazen evin farklı odalarında 2 tane bulunur oldu. Sabah akşam izlenen televizyonlar da her geçen gün yeni teknolojik özellik eklenerek üretiliyor.

İlerleyen bu yeni teknolojiyi yakından takip eden Ataşehir televizyon servisi de değişimden geri kalmıyor. Aldığı eğitimlerle kendini yenileyen uzman kadromuz televizyonunuzla ilgili her arızanızda sizlere günün her saatinde hizmet vermektedir. Peki televizyon ne çeşit arızalar verebilir?

Televizyon Arızaları Nelerdir?

 1. Televizyonum hiçbir şekilde açılmıyor: Tv kablosunun bağlı olduğu prizde herhangi bir sıkıntının olup olmadığını anlamak için önce televizyonunun fişini başka prize takmayı deneyin. Başka prizde de çalışmıyorsa elektrik tesisatınızı kontrol edin. Eğer yine çalışmıyorsa Ataşehir televizyon servisi ile iletişime geçerek arıza kaydı oluşturun.
 2. Televizyonumun açma tuşu yanıyor fakat televizyon açılmıyor: Televizyonunuzun ana kartı arızalanmış olabilir. Televizyonunuzun fişini çekerek servisle iletişime geçebilirsiniz.
 3. Televizyonumda ses var görüntü yok: Sesin duyulması fakat görüntünün gelmemesi oldukça yaygın bir televizyon problemi. Televizyonunuzun güç ışığı yeşil yanıyor olduğu halde televizyonunuzda görüntünün olmayışı led barlarının yanmış olma ihtimalini gösterir. Televizyonunuzu kapatarak yetkili servisle iletişime geçebilirsiniz.
 4. Televizyonumun ekranı gidip geliyor:  Bu sorunun birkaç nedeni olabilir.

-Devre kartı arızası: Devre kartında meydana gelen arızalar nedeniyle görüntülerde sürekli değişim olmaktadır.

-Isınma: Eğer televizyonunuz uzun süreden beri açıksa sürekli enerji kullanımına bağlı olarak ısınma meydana gelir. Televizyonu kapatıp biraz dinlendirin. Eğer ısınmadan ötürü problem oluştuysa geçecektir.

-Kablolar: Kablo bağlantılarında temassızlık olması durumunda televizyon ekranı sabit kalmaz gidip gelir. Aynı zamanda kabloda incelme, hasar vb meydana geldiyse kablo net ve sürekli bağlantı kuramaz.

 • Televizyonumda sinyal yok yazısı görüyorum: Televizyon ekranında sinyal yok yazısının birçok sebebi var.

-Uydu alıcısının(receiver) arkasındaki anten kablosu yerinden oynamış olabilir.

-Anten kablonuz prize bağlıysa küçük kabloyu değiştirebilirsiniz. Eğer uydu kablonuz dışarıdaysa kablosunun hasar görüp görmediğini kontrol edin.

-Merkezi uydu santrali kullanıyorsanız kablonuzu farklı bir yere takarak deneyin.

-Uydu alıcınız bozulmuş olabilir. Uydu alıcısını değiştirmeyi deneyin.

-Uydu cihazınız bozulmuş olabilir.

-Televizyonunuzun anten girişine su kaçmış olabilir.

– Lnb bozulmuş olabilir.

Bunlar genel olarak televizyonlarda görülen ortak arızalar. Arızaların sebeplerini anlattık fakat bu arızaların uzman olmayan biri tarafından giderilmeye çalışılması sonucu cihazınızı tamamen kaybedebilirsiniz. Teknolojik cihazların net ve keskin bir ayarı vardır. O ayarla oynarsanız geri dönüşü oldukça zor hatta bazen imkansız olabilir.

Ana kart neden yanar?

Ana kart, çok ısınmaktan yanar. Ayrıca elektrik kesintilerinde elektrik akımı fazla gelirse voltajdan ötürü yanabilir. Bunu önlemek için en iyi yol, akım önleyici priz kullanmaktır.

Ataşehir televizyon servisi ile iletişime geçtiniz ve televizyon arızanız giderildi. Peki bu durumda kanal güncellemesini nasıl yapacaksınız? Servisi tekrar çağırmaya gerek duymadan kanal güncellemesini nasıl tek başınıza yapabileceğinizi anlatalım.

Kanal Güncellemesi Nasıl Yapılır?

 • Uydu alıcınızın ayarlar menüsüne tıklayın.
 • Tek kanal arama menüsünde uydu seçeneğinde 42°E ve Türksat Ankara paket parametlerini giriniz.
 • Şebeke arama (Network search) kısmını açık olarak değiştirin.
 • Otomatik taramayı başlatın.
 • Tarama sonunda bulunan kanallar uydu alıcılarınıza eklenir.

Hangi marka/model televizyon kullandığınız servis ekibimiz için fark etmez. Onlar her marka ve modelde bulunan televizyonlarla ilgili gerekli tüm donanıma sahiptir. Ataşehir televizyon servisi ekibi olarak herhangi bir televizyon arızanız durumunda bizimle iletişime geçerek arıza kaydı oluşturabilirsiniz. Siz bilgi verdikten kısa süre sonra size gerekli dönüşleri yapıp karşılıklı uygunluğun hangi saatlerde olduğunu not ederiz. Size verdiğimiz randevu saatimizde evinize gelerek televizyon arızasının çözüm yollarını araştırırız. Arızanız çözümlendikten sonra son kontrolleri yaparız ve televizyonunuzda artık bir sorun yok. Gönül rahatlığı ile kullanabilirsiniz.