0850 562 78 62
Sosyal Medya Hesaplarımız

Ataşehir Klima Servisi

Ataşehir Klima servisi hizmetleri: Klima arıza tespiti ve çözümü, Klima bakım ve onarımı için teknik destek alabilir, servis talebinde bulunabilirsiniz.

Ataşehir Klima Servisi

Ataşehir klima servisi her evin ihtiyacı olan klimaların randımanlı çalıştığında konforlu bir deneyim sunarken arıza verdiğinde yaz sıcağında veya kış soğuğunda dört duvarda kalmak konfordan ziyade eziyete dönüşüyor. Peki klima arızası durumunda ilk önce ne yapmalısınız?

Klima arızası makine teknik alanında uzman kişilerin sorunu giderebileceği bir durumdur. Bu yüzden arıza gözlemlediğinizde yapacağınız ilk şey Ataşehir klima servisi ile iletişime geçmektir. Peki, aradığınız yetkili servis gerçekten işinin ehli mi, sorunu derinlemesine inceledikten sonra çözüm bulabilecek mi? İşte tüm bu sorularınızın yanıtı için siz değerli müşterilerimize açıklayıcı ve şeffaf bir yazı hazırladık.

Neden Ataşehir Klima Servisi?

Ataşehir klima servisi arayan fakat güvenilir bir ekiple çalışmak isteyenler için Ataşehir klima servisi çalışanlarının hem deneyimli hem eğitimli olduklarını ve bu eğitimin yalnız bir kere değil belirli aralıklarla yinelendiğini hatırlatalım.

Ataşehir klima servisi her marka klima ve her modelde bulunan klimanızla ilgili birçok hizmet vermektedir. Başlıca hizmetlerimiz;

 • Klima arıza tespiti
 • Klima tamiri
 • Klima bakımı
 • Klima gazdolumu
 • Klima montajı
 • Klima sökme
 • Klima kartı onarımı
 • Klima değişimi gibi birçok teknik sorun ve bakımda garantili servis hizmetimiz mevcuttur.

Ataşehir klima servisi olarak ilk hedefimiz siz değerli müşterilerimizin sorunlarını en kısa sürede çözmek ve müşteri memnuniyeti kazanmaktır. Duvar tipi yer ve kaset tipi klima türlerinin de uzmanlık alanımıza girdiğini belirtmek isteriz.

Klima Montajı Yaptırabilir Miyim?

Evet, yalnız arıza ve bakımda değil taşınma veya klimanın başka odaya kurulumu konusunda da Ataşehir yetkili klima servisi olarak sizlere hizmet vermekteyiz. Klima kurulumunu tüm teknik ve yöntemlere dikkat ederek kurarak en iyi verimi almanızı sağlıyoruz.

Klima Montajında Nelere Dikkat Edilir?

 1. Klima montajı konusunda dikkat edilmesi gereken ilk konu, klimanın kurulumunu mümkün olan en uygun yere yapmaktır. Klima montajı öncesi Ataşehir klima servisi sizlere en uygun kurulum planını sunar.
 2. Dış ünite ile iç ünite arasındaki mesafe ne kadar kısa olursa klimanız o kadar iyi verim sağlar.
 3. Klima kurulumunda dikkat edilecek bir diğer husus da klimanın görselliğidir. Havalandırma kanallarını mümkün olduğunca gizleyerek iyi bir görüntü elde edilmesi sağlanır.

Kurulum yeri doğru olarak belirlenmezse klimanın ısıtma ve soğutma verimi oldukça düşük olur. Aynı zamanda hava sirkülasyonu daha az olursa klimanın motoru çok çabuk ısınır ve arıza meydana gelir. Uzun ömürlü klima kullanımı için ilk şartı alanında deneyimli uzmanlarımız ile yerine getirin. Ve Ataşehir klima servisi ile kalitenin tadını çıkarın!

Klimam Neden Koku Yapar?

Yaz kış oldukça kullanışlı olan teknolojik cihazlardan klimalar, bir süre sonra ortamda istenmeyen kokular üretebilir. Düzenli olarak bakım yapılmayan klimalarda koku sorunu nerdeyse tüm klimaların bir süre sonra çıkardığı ortak arızalardan biridir. Peki, klima hangi sebeplerle kokuya yol açar?

 1. Filtrede meydana gelen tozların birikmesi
 2. Su tahliye hortumunun kirlenmesi ya da tıkanması
 3. Filtre bakımının düzenli olarak yapılmaması gibi birçok nedenden kaynaklı klimanız koku yapıyor olabilir.

Klimadan koku gelmesi durumunda klimayı kapatarak Ataşehir klima servisi ile iletişime geçin. Arıza kaydı oluşturun, probleminizi çözmek için en kısa sürede adresinize gelelim.

Klimam Neden Soğutmuyor?

Evinizin ya da ofisinizin hava kalitesini arttıracak ortamdaki nemi yeni hava akımı ile değiştirerek sizi ferahlatacak olan o klimayı aldınız. Montajını Ataşehir klima servisi ile gerçekleştirdiniz.

 Fakat her şey yolunda giderken beklenmedik bir durumla karşılaştınız. Klima soğutmuyor ve sizin devam etmesi gereken birçok planınız bu yüzden sekteye uğrayacak. Peki, klima neden soğutmaz?

Birçok sorundan kaynaklanan sebeplerle klimalar, bazen soğutma işlemini gerçekleştiremiyor. Bu sebeplerden biri de kompresör (hava basıncını düzenleyen motorlu makine) arızası. Eğer kompresör bozuksa mutlaka değiştirilmelidir. Çünkü ana merkezde sorun vardır.

Bir diğer sebep ise klimanın iç veya dış ünite fanından kaynaklanan sorun olabilir. Bu durumda iç ve dış fan iyice kontrol edilmeli ve arıza varsa giderilmelidir. Arıza giderilmeden klima tekrar çalıştırılmamalıdır.

Her iki durumda da arızanın belirlenmesi ve giderilmesi ancak teknik bir ekiple mümkün olur. Klimayı kurcaladığınız durumlarda hem klimanıza zarar verebilir hem de garanti belgesinin geçerliliğini ortadan kaldırabilirsiniz. Klima arızasında bir bilseniz de bin bilene yani Ataşehir klima servisi hizmetlerine hemen başvurun biz arızayı giderelim siz konforun tadını çıkarmaya devam edin.