0850 562 78 62
Sosyal Medya Hesaplarımız

Ataşehir Çamaşır Makinesi Servisi

Ataşehir Çamaşır Makinesi Servisi

Ataşehir’de yaşayan değerli müşterilerimiz için alanında uzman ve güvenilir Ataşehir çamaşır makinesi servisi hizmetinizde. Çamaşır makineniz ile ilgili herhangi bir arıza durumunda hemen bizimle iletişime geçebilirsiniz. Arıza kaydı oluşturarak en kısa sürede teknik ekibimizi adresinize yönlendiriyoruz.

 Güvenilir bir ekipten yardım almak için iletişim kurduğunuz firmaya garantili servis hizmeti verip vermediklerini mutlaka sorun. İşin uzmanı olmayan bir teknik servis ile iletişime geçerseniz çamaşır makinesi arızası kalıcı değil geçici bir çözümle geçiştirilir. Bu geçici çözüm, çamaşır makinenizde birden çok soruna yol açabilir.

Çamaşır Makinesinde Hangi Sorunlar Çıkabilir?

Dayanıklı tüketim mallarından olan beyaz eşyada günlük hayatınızda belki de en çok kullandığınız beyaz eşya, çamaşır makinesidir. Ailedeki kişi sayısına bağlı olarak değişmekle birlikte bazı evlerde haftada 1 bazı evlerde haftada 3 4 kere çamaşır makinesi çalıştırılır. Bu kadar sık, ayrıca bazen çok uzun sürede ve yüksek ısıda çalışan çamaşır makinesi bazen dinlenmeye ve bakıma ihtiyaç duyar. Ataşehir çamaşır makinesi servisi tarafından bakımı ve temizliği yapılmayan çamaşır makinelerinde birçok sorun ortaya çıkar. Bu sorunlar ve kaynakları aşağıdaki şekildedir:

  • Çamaşır makinenizin su almaması: Şebeke musluğu veya su giriş hortumu ile ilgili bir problem olduğunu gösterir.
  • Çamaşır makinenize suyun dolup hemen boşalması: Su tahliye hortumunun yükseklik ayarının uygun olmadığını gösterir.
  • Çamaşır makinenizin titreşimli çalışması: Bu sorunun birçok farklı nedeni olabilir.

İlki, çamaşır makinenizi ayakları yanlış ayarlı olabilir.

İkincisi, çamaşır makinesine gereğinden fazla çamaşır konulmuş olabilir.

Üçüncü olarak da, tamburla ilgili bir problem oluşmuş olabilir.

  • Çamaşır makinenizin suyu boşaltamaması: Boşaltma hortumu ya da pompa filtresi tıkalı olabilir. Bir başka sebep de pompa motorunun arıza vermiş olabileceğidir.
  • Çamaşır makinenizin şiddetli sarsıntı ile çalışması: Bu sorunun da birçok nedeni olabilir.

İlk olarak, taşıyıcıayaklaryerinden kaymış olabilir.

-İkinci sebep, çamaşır makinesi askı yaylarında bir sorun çıkmış olabilir.

Amortisörlerle ilgili bir arıza meydana gelmiş olabilir.

  • Çamaşır makinenizin aşırı gürültü çıkarması: Çamaşır makinenizin aşırı gürültü çıkararak çalışmasının altında birden fazla sorun ihtimali vardır.

-Tambur yatak rulmanları arızalı olabilir.

-Tambur yatak gövdesi genişlemiş olabilir.

-Kazan ile tambur arasına bir cisim kaçmış olabilir.

-Yıkama motoru rulmanları arızalı olabilir.

-Rezistans yerinden oynamış olabilir.

-Amortisörlerde bir sorun meydana gelmiş olabilir.

  • Çamaşır makinenizin deterjan bölümünden su kaçması:

-Çamaşır makinenizin giriş bölümündeki suyun basıncı fazla olabilir.

-Deterjan çekmecesi yerinden kaymış olabilir.

-Deterjan çekmecesinde çatlak meydana gelmiş olabilir.

-Taşıyıcı ayakların dengesi bozulmuş olabilir.

  • Çamaşır makinenizin deterjan bölümünden köpüklerin çıkması: Çamaşır makinesi deterjanı değil de başka bir deterjan kullanılmış olabilir. Çamaşır deterjanı alırken makinelerde kullanımının uygunluğuna dikkat edilmesi gerekir.
  • Çamaşır makinenizin deterjanı almaması:

-Su basıncı 1 barın altında olabilir. Bu durumda çamaşır makinesi çalışamaz. Çamaşır makinenizin doğru şekilde çalışması için su basıncı en az 1 bar olmalıdır.

-Ventil (su giriş vanaları) arızalı olabilir.

-Deterjan çekmecesinin deterjan alan bölümü kapanmış olabilir.

  • Çamaşır makinenizin alt bölümünden su kaçırması:

-Kazan delinmiş olabilir.

-Rezistans yerinden oynamış olabilir.

-Su giriş ve su tahliye hortumları zarar görmüş (ezilmiş, delinmiş, patlamış) olabilir.

-Kapı körüklü contası delinmiş olabilir.

Çamaşır makinemi nasıl temizlemeliyim?

Eğer kazan temizleme programınız varsa makinenizi bu ayara getirmeniz yeterli olur. Eğer bu seçeneğiniz yoksa yarım su bardağı karbonat ve 2-3 bardak beyaz sirkeyi karıştırarak deterjan bölmesine dökebilirsiniz. Makineyi bu şekilde boş olarak uzun bir programda çalıştırın.

Neden Ataşehir Çamaşır Makinesi Servisini Seçmeliyim?

Otomatik makineler hayatımızı oldukça kolaylaştırsa da görüldüğü üzere sistemleri bazen arıza verebiliyor. Bu arızaların giderilmesi için teknik bilgi ve birikime ihtiyaç duyuluyor. Evet, insan birçok problemi kendi başına halledebilir. Fakat teknik servis bilgisi gerektiren alet ve cihazlarda yapacağımız herhangi bir hamle motora geri dönüşü zor bir zarar verebilir. Binbir emekle alınan bu makineleri Ataşehir çamaşır makinesi servisi gibi usta ellere teslim ederseniz hem cebinizi hem de makinenizi en doğru şekilde korumuş olursunuz.

Eğer siz de teknolojinin bu güzel nimeti olan çamaşır makinesinden faydalanıp sonra arıza gösterdiğini görürseniz korkmayın. Hemen Ataşehir çamaşır makinesi servisi ile iletişime geçin. Biz profesyonelliğimizden eminiz. Bunu çamaşır makinenizin sorununu çözerken göreceksiniz. Teknik servis elemanlarımız yalnız bu işe başlarken değil aralıklı olarak nitelikli eğitim alır. Teknoloji geliştikçe kendini geliştiren profesyonel ekibimiz sizlere en iyi hizmet ve deneyimi sunmak için yalnız bir telefon kadar uzağınızda!