0850 562 78 62
Sosyal Medya Hesaplarımız

Ataşehir Buzdolabı Servisi

Ataşehir Buzdolabı Servisi

Buzdolabı, 4 mevsim ve 7/24 çalışması gereken her evin olmazsa olmaz beyaz eşya parçalarından biri.

 Ataşehir buzdolabı servisi evinizin en önemli eşyalarından olan buzdolabının; bakım, onarım ve montajı konularında yıllardır bu sektörde hizmet veriyor. Belirli aralıklarla eğitim alarak kendini geliştiren profesyonel ekibiyle yenilenen teknolojik aletlere ayak uyduruyor.

Yenilenen iç hacimleri genişletilip enerji sınıfları sürekli iyileştirilen buzdolapları her geçen gün yeni bir ihtiyaca cevap veriyor. Güncellenen buzdolaplarına eklenen her yeni özellik hayatı daha çok kolaylaştırıyor. Fakat hem bu kadar komplike özellik hem de gece gündüz çalışması sebebiyle buzdolabı, bazen bakıma dinlenmeye ve onarıma ihtiyaç duyabiliyor.

Evde ya da iş yerinde kullandığımız beyaz eşyaların bir süre sonra bozulması günlük hayat akışını zorlaştırır. Bununla birlikte bozulması hayatımızı en çok etkileyen eşya buzdolabı oluyor. Buzdolabının bozulması buzlukta bulunan dondurulmuş yiyeceklerin çözülmesine neden oluyor. Ayrıca alt bölmesindeki gıdalar da oda sıcaklığında bir süre bekledikten sonra bozuluyor. Bu yüzden buzdolabınız bozulduğunda tamiri için mutlaka aynı gün gelecek olan yetkili servisi aramanız gerekmektedir. Aynı gün giderilemeyecek olan arıza sebebiyle birçok yiyecek ve gıdanız maalesef ziyan olacaktır. Ataşehir buzdolabı servisi sizlere aynı gün hizmet vererek sorununuzu çözüyor. Buzdolabı, zaman içerisinde çok sayıda problem çıkarabiliyor. Bu arızaların birbirinden farklı nedenleri var. Buzdolabı arızalarına ve arıza nedenlerine yakından göz atalım.

Ataşehir Buzdolabı Arızası

Buzdolabı yaşam alanımızın en önemli parçasıdır. Gıdaların uygun koşullarda saklanması, depolanması, korunması buzdolaplarını vazgeçilmez kılar. Sürekli değişen ve gelişen ürün çeşitliliğini takip etmek ve arızalara en uygun çözüm yöntemini uygulamak için kendimizi geliştirmekteyiz. Bu sayede her marka ve model buzdolapları için uzman kadromuz anında müdahale ile en uygun çözümler sunmaktadır.
Ataşehir Buzdolabı servisimiz sadece arızasını gidermiyor bir dahaki oluşabilecek arızaları yaşamamanız için yapmanız gerekenler konusunda sizlere detaylı bilgi aktarımı yapılmaktadır. Uzun yılların vermiş olduğu tecrübe ile sizde servisimizden yararlanıp buzdolabı arızanızı gidermek isterseniz iletişim formunu doldurmanız ya da iletişim numaralımızdan bizi aramanız yeterlidir.

Buzdolabı Arızaları Nelerdir?

 • Buzdolabım su akıtıyor: Buzdolabının su akıtmasının birden çok sebebi var. Sebze meyve bölümündeki nemin dışarı çıkması gereken bölümün tıkanması su akmasına sebep olur. Yiyeceklerin olması gerekenden daha yüksek sıcaklıkta buzdolabına konması terlemeye sebep olur. Bu yüzden buzdolabından su akabilir. Yiyecekleri çok sıcakken yerleştirmek, buzdolabının enerjisini daha fazla harcamasına ve daha çok elektrik tüketimine sebep olur. Soğuk hava akışı karlanmış ya da buzlanmış olabilir.
 • Buzdolabım soğutmuyor: Motor arıza vermiş veya gaz bitmiş olabilir. Filtre arıza vermiş olabilir. Ayrıca havanın ekstrem sıcaklığında buzdolabı çok fazla enerji harcasa da ortam sıcaklığı motoru zorlar.
 • Buzdolabım çok gürültülü çalışıyor: Fan motorunda arıza olabilir.
 • Buzdolabım çok ısınıyor: Buzdolabı dar ve havasız bir yerde olabilir. Veya fırın, ısı veren makineler gibi cihazların yanında olabilir.
 • Buzdolabımın buzluk bölümü dondurmuyor: Buzdolabınızda gaz kaçağı olabilir veya gaz seviyesi düşük olabilir. Termostat kontrolü yapılmalıdır.
 • Buzdolabımın ışıkları yanmıyor: Buzdolabına elektriğin doğru şekilde gelip gelmediği kontrol edilmelidir. Burada bir arıza yoksa elektrik kablolarında incelme kopma vb sorunlar oluşmuş olabilir.
 • Buzdolabım, fişe takılı olduğu halde çalışmıyor: Prizde herhangi bir sıkıntının olmadığına eminseniz buzdolabınızın ana kart bölümü diğer deyişle buzdolabınızın beyni yanmış olabilir. Ana kart arıza tespiti için Ataşehir buzdolabı servisi teknisyenleri sorunun hangi işlemciden kaynaklandığını bularak ana kart tamiri yapabilir. Veya yeni bir ana kartın takılması gerekebilir.
 • Buzdolabım buzlanma yapıyor: Buzdolabınızdaki hava doğru şekilde dağılmazsa buzlanmaya neden olabilir. Termostat ve sensörlerde sorun çıkmış olabilir.
 • Buzdolabımı çalıştırınca sigorta atıyor: Motor kısa devre yapmış olabilir. Bu durumda fişi tekrar takmayın dolabınızda daha büyük zararlara neden olabilir.

Buzdolabımı Nasıl Kullanmalıyım?

Buzdolabının uzun süre kullanımı sonunda hangi arızaların oluşabileceğini ve bunların sebeplerini anlattık. Şimdi ise buzdolabınızı nasıl kullanırsanız daha uzun ömürlü olacağına bakalım.

 1. Buzdolabınızın kapağını uzun süre açık tutmayın.
 2. Raflara besinleri doğru şekilde yerleştirin. Orta ve üst raflarda tüketime hazır besinler bulundurun. Meyve ve sebze bölümünün nem dengesi bu yiyeceklere göre ayarladığından başka bölüme yerleştirmeyin.
 3. Buzdolabınızı çok fazla doldurmayın. Hem daha yüksek enerji harcar hem de gerekli soğutma işlemi gerçekleşmez.
 4. Buzdolabının temizliğini ılık su ve temiz bir bez ile yapın. Kimyasal ürünlerle temizlik yapmayı tercih ederseniz buzdolabınız zarar görür.
 5. Buzdolabının konumunu iyi ayarlayın. Fırın ocak gibi sıcak havanın olacağı alanlar buzdolabının verimli çalışmasını engeller.

Gerekli tüm bakımları yaptınız ve sizin halledemeyeceğiniz bir arıza meydana geldi. İşte bu durumda Ataşehir buzdolabı servisi ile iletişime geçerek sorununuzu bildirin. Profesyonel ekibimizden aynı gün servis hizmeti alın. Güvenilir ve profesyonel bir ekibin müdahalesi ile buzdolabınızın sorunu net şekilde ortaya çıkar ve gerçekçi bir çözüme kavuşur. Yinelenen sorunlarla uğraşmak istemiyorsanız Ataşehir buzdolabı servisi ile iletişime geçin, rahat edin!

Ataşehir Buzdolabı Tamir Hizmetleri

Ataşehir buzdolabı servisimiz her marka ve model buzdolabı arızalarında en kaliteli hizmeti vermektedir. Garantili ve güvenilir şirketimizin 1 yıl garantili olduğunu unutmayın. Parça değişimi söz konusu ise orijinal parça değişimi yaparak 1 yıl garanti hizmeti vermekteyiz. Arızalanan buzdolaplarının neden meydana geldiğine dair çok fikriniz olmayabilir. Bu yüzden baş edemeyeceğiniz arızalarınız için Ataşehir buzdolabı servisi hizmetlerimizden destek alabilirsiniz.

Tamir ve onarım ihtiyaçlarınızı hızlı bir şekilde destek sunabilecek uzman ekibimizin yardımıyla sizlere her türlü olanağı sağlamaktayız. Ataşehir buzdolabı tamir hizmetleri servisi; buzdolabı ana kart tamiri, buzdolabı soğutmama, su damlatma ve buzdolabının altı soğutuyor üstü soğutmuyor gibi birçok arızalara servisimiz en kısa süre de onarmaktadır. Ataşehir buzdolabı servisimiz sizlere haftanın 7 günü 24 saati hizmet vermektedir.