0850 562 78 62
Sosyal Medya Hesaplarımız

Ariston Genus

Ariston Genus, Ariston markasına ait kombi modellerinden biridir. İleri teknoloji seviyesinde bir ürün olan Ariston Genus, çeşitli teknik özellik kapsamında oldukça geniş çaplı bir üründür. Piyasada oldukça tercih edilen ve rağbet gören model, A ısıtma enerji sınıfına dahil olmasıyla birlikte hızlı ısıtma yaparak evinizde konforu sağlar. Yerden ısıtma sistemine sahip ürün, kapasitesi arttırılmış, plakalı sıcak su eşanjörü ve 3 yıldız sıcak su konforu ile dengeli sıcak su akışı sağlayarak hızlı ve kolay şekilde sıcak su temin edilmesine öncülük eder. Güvenlik sistemleri ile donatılmış ürün; donmaya ve kirece karşı koruması, kodlu hata teşhis sistemiyle tercih edilen bir ürün olarak piyasada yer edinmiştir.

Diğer kombilerin önüne geçen Ariston Genus, yeni bakım fonksiyonu ile periyodik bakım hatırlatma ve arıza çözümleme teknolojisiyle, arıza oluşumunu önlemek adına kullanıcıyı bilgilendirmekte ve olası sorunları ortadan kaldırmaktadır. Ayrıca çevre dostu olması yönüyle üstün tasarruf sağlayan cihaz, aynı zamanda uzun süre kullanılabilir niteliktedir. Dahili ses azaltıcı izolasyonu sayesinde de evinizde ekstra huzur ortamı yaratmaktadır.

Ariston Genus Arıza Kodları

Ariston Genus Arıza Kodları/Ariston Genus 24 FF-CF/28 FF-CF/36 FF model kombi arıza kodları başlıklar halinde aşağıda yer almaktadır.

101 Arıza Kodu 

Kombideki su sıcaklığının maksimum seviyeye ulaştığını gösteren arıza kodudur.

501 Arıza Kodu

Cihazda alev oluşumu olmadığını belirtir. İyonizasyon elektrodunda, gaz valfinde, ateşleme elektrolarında ya da elektronik kartta da problem olabilir.

103/104/105/106/107 Arıza Kodu

Su dolaşımının olmadığı anlamına gelen arıza kodudur.

111 Arıza Kodu

Su basıncının yetersiz olması nedeniyle kombinin kapandığını belirten arıza kodudur.

601 Arıza Kodu

Kombi atık gaz sisteminde arıza meydana geldiğini belirtir.

305/306/307 Arıza Kodu

Ana kartta sorun olduğu anlamına gelen arıza kodudur.

Ariston Genus Arıza Kodları Çözümleri

Ariston Genus Arıza Kodları Çözümleri için öncelikle arıza kodunun tespit edilmesi üzerine ufak müdahalelerde bulunabilirsiniz. Örnek olarak 501 Arıza Kodunda gaz girişlerini kontrol ederek açık olduğundan emin olabilir, sonrasında ekranın solunda bulunan “Reset” yazılı düğmeye basaral resetleme işlemi yapabilirsiniz. 3 resetleme işlemi sonucunda arıza durumunun devam ettiğini görürseniz yetkili teknik servisimizi aramanız yerinde bir karar olacaktır. Dilediğiniz zaman 7/24 çağrı merkezimize ulaşarak yardım talebinde bulunabilirsiniz.