0850 562 78 62
Sosyal Medya Hesaplarımız

Ariston Genus Premium Evo HP

Ariston Genus Premium Evo HP, iklimlendirme sektörünün ön plana çıkan kombi modellerinden biridir. Bu kombi modeli, çeşitli teknik özellikleriyle kullanıcıları kendine hayran bırakarak; üst düzey çalışma stili sayesinde yeni bir çağ atlamıştır. Modern teknolojinin temsilcisi olan ürün, ekran üzerinde Türkçe açıklamalı otomatik arıza teşhis sistemi, donma koruması, kireç önleme ve pompa sıkışmasını giderme emniyet fonksiyonları gibi işlevlerle donatılarak tüketiciyle buluşmuştur. Konutlarınızı son model ısı sistemiyle konfor alanına dönüştüren Ariston Genus Premium Evo HP, aynı zamanda yüksek tasarruf ürünü niteliğiyle de yakıt tüketimini en aza indirgeyerek gerçekleştirmektedir. %100 tüketici ve çevre dostu olan ve performans ürünü olma özelliği taşıyan kombi modeli, dilediğiniz an sıcak su ve konut ısınızı sağlamakla kalmayıp; uzun yıllar kullanılabilirliğiyle dayanıklılığını ve kalitesini de konuşturur.

Ariston Genus Premium Evo HP, modern ve şık görünümü sayesinde her dizayna uyum sağlar. Ayrıca her mimariye uygun kurulum ve yapısı sayesinde, kullanıcıya oldukça kolaylık sunmaktadır. En dar alanlara dahi sığabilen boyut ve büyüklükte üretilmiş olan kombi, tüketicide tek bir soru işareti bırakmayacak niteliklerle donatılmış bir ürün olarak karşınıza çıkmaktadır.

Ariston Genus Premium Evo HP Arıza Kodları

Ariston Genus Premium Evo HP Arıza Kodları/Ariston Genus Premium Evo HP model kombi arıza kodları başlıklar halinde verilmiş olup açıklamalarıyla beraber aşağıda yer almaktadır.

101 Arıza Kodu

Ana eşanjörde kireçlenme ve tıkanma, üç yollu vanada arıza, devir daim motorunun sıkışması, sensör arızası, kart arızası, kalorifer pislik tutucu filtrede tıkanma, tesisatta tıkanma olması gibi durumlarda beliren arıza kodudur.

103-104-105-106-107 Arıza Kodu

Kombinin su devir daimi yapamıyor olduğunu belirten arıza kodudur. Pompa arızalı, tesisat tıkalı olabilir, kalorifer filtresinde tıkanma olabilir veya ana eşanjör ile alakalı bir problem olabilir.

108 Arıza Kodu

Cihazda su basıncının düşük olduğunu gösteren arıza kodudur.

305-306-307 Arıza Kodu

Kombi ana kartında arıza olduğu anlamına gelir.

501 Arıza Kodu

Cihazda ateşleme problemi yaşandığını gösterir.

Ariston Genus Premium Evo HP Arıza Kodları Çözümleri

Ariston Genus Premium Evo HP Arıza Kodları Çözümleri için öncelikle arıza koduna göre basit müdahalelerde bulunabilirsiniz. Örneğin 101 Arıza Kodunu gördüğünüzde tesisat vanalarını ve dairede kalorifer varsa kalorifer vanalarını kontrol ederek kapalıysa vanaları açabilirsiniz. Düzelme olmadığı taktirde cihazda bulunan “Reset” düğmesinden cihazı sıfırlayabilirsiniz. Tüm bunlara rağmen cihazda düzelme olmazsa çağrı merkezimizi arayarak bize ulaşabilir, dilerseniz yardım talebinde dilerseniz servis çağrısında bulunabilirsiniz.