0850 562 78 62
Sosyal Medya Hesaplarımız

Ariston Egis

Ariston Egis, Ariston markasına ait yaygın olarak kullanılan kombi modellerinden biridir. Bu kombi İki Seçenekli Comfort Fonksiyonu ile anında sıcak su sağlayarak konforu ayağınıza getirmektedir. Ayrıca hızlı ısıtma sistemi sayesinde de iklimlendirme sektörünün öncül modellerinden biri olduğunu söylemek yanlış olmaz. Çoklu bölgeli sıcaklık kontrolü ile yerden ısıtma sistemi bulunan Ariston Egis, üstün güvenlik donanımlıyla arızalara ve sorunlara olabildiğince kapalı bir ürün olarak üretilmiştir. Donmaya ve kirece karşı koruma sistemi, otomatik hava tahliye sistemi ile diğer cihazlara oranla oldukça öne çıkmaktadır. Çeşitli teknik özelliklerle donatılmış cihaz tamamen günümüz teknoloji anlayışına uygun şekilde tasarlanarak hem iç sistemi hem dışardan görünümüyle kendine hayran bırakır. %100 çalışma performansı sergileyen cihaz yaz ve kış konumuna alınarak kullanılabilmekte ve dilediğiniz her an ısıtma işlevini yerine getirmektedir.

Ariston Egis, sessiz çalışma sistemiyle de ev sakinlerine huzurlu yaşam ortamı hazırlar. Çok fonksiyonlu dijital ekranıyla da herhangi bir problem olduğunda hata bildirisinde bulunarak önlem alma olanağı sunar. Her açıdan kullanılmaya değer olan ürün şu an piyasada bulunmasa da, zamanında yoğun ilgi görerek birçok tüketici tarafından tercih edilmiştir. Hala yaygın olarak kullanımı sürdürülen ürün, uzun zaman geçmesine rağmen ilk çalışma işlevinden bir şey kaybetmeyerek kalitesini ve dayanıklılığını gözler önüne sermektedir.

Ariston Egis Arıza Kodları

Ariston Egis Arıza Kodları/Ariston Egis 24 FF/Ariston Egis 24 CF model kombi arıza kodları başlıklar halinde açıklamalarıyla birlikte aşağıda yer almaktadır.

► 1.Led açma-kapama Ledi (yeşil ışık sabit yanar)

► 2.Led duman sensörü Ledi (sarı led yanar ya da yanıp söner)

► 3.Led ateşleme arızası (kilitlenme) Ledi (kırmızı led yanar ya da yanıp söner)

Yazımızda bu ledleri renklerine göre isimlendireceğiz. Bu yörüngede arızanın sebebi veya sebepleri hakkında sizleri bilgilendirmeyi hedeflemekteyiz.

90 ledi + kırmızı led yanıyor ise

Üç yollu vananın konum değiştirmesi-ortada kalması, ana eşanjörde tıkanma veya kireçlenme, devir daim pompasında sıkışma, sensör arızası, ana kart arızası, kalorifer filtresinin veya kalorifer tesisatının tıkanması durumlarında görülen arıza kodudur.

50 ve 60 ledi + sarı led yanıp sönüyor ise

Tesisattaki su basıncının düşük olması sebebiyle görülen arıza kodudur.

60  ve 70 ledi + sarı led yanıp sönüyor ise

Kalorifer sensöründe arıza olabileceği anlamına gelir. Bunun yanı sıra sensör kablolarında da problem olabilmektedir.

50 ve 70 ledi + sarı led yanıp sönüyor ise

Kombinin sıcak su sensörünün arızalanması sonucu meydana gelir.

70 ledi + sarı led yanıp sönüyor ise 

Elektronik kartın üzerinde bulunan entegrede problem olduğunu belirtir.

80 ledi + sarı led yanıp sönüyor ise

Ana kart ile kumanda panosu arasında bilgi alış-verişi sağlanamadığı anlamına gelir.

40, 50, 60, 70 ve 80 ledi + sarı led yanıp sönüyor 

Kombi 15 dakika içerisinde olması gerekenden fazla resetlendiği zaman görülen arıza kodudur.

70 ledi yanıp sönüyor + kırmızı led yanıyor

Elektronik kartta bir sorun olduğunu ve bu nedenle cihazın bloke olduğunu belirten arıza kodudur.

Sadece kırmızı led yanıyor ise

Brülörde ateşleme olmadığı anlamına gelen arıza kodudur.

50, 60 ve 70 ledi + sarı led yanıp sönüyor 

 Gaz valfi kapalı olmasına rağmen alev algılanmasının devam ettiği anlamına gelen arıza kodudur.

60, 70 ve 80 ledi + sarı led yanıp sönüyor ise

Cihaz çalışmasına rağmen alevin söndüğünü belirtir.

Sadece sarı led yanıyor ise

Atık gaz sisteminde problem olduğunu belirten arıza kodudur.

Ariston Egis Arıza Kodları Çözümleri

Ariston Egis Arıza Kodları Çözümleri için ilk olarak arıza kodunu baz alarak basit müdahalelerde buluna bilirsiniz. Örneğin 90 ledi + kırmızı led yanıyor ise vanalar kapalı şekilde ise açarak sonrasında panelde yer alan “reset” düğmesine basabilir, Sadece kırmızı led yanıyor ise vanaların açık olduğundan emin olarak gaz vanası kapalıysa açabilir ve sorun devam ederse cihazı resetleyebilirsiniz. Müdahalelerinize rağmen arıza giderilmediyse teknik servisimize ulaşarak yardım isteyebilir veya servis çağrısında bulunabilirsiniz.