0850 562 78 62
Sosyal Medya Hesaplarımız

Ariston Clas

Ariston Clas, Aristonun özel üretilmiş kombi modellerinden biri olarak piyasada yer almaktadır. Yoğun talep gören ürün, üstün performansıyla tüketicilerin gözdesi haline gelmiştir. Kapasitesi arttırılmış plakalı sıcak su eşanjörüne sahip bir ürün olarak Ariston Clas, hızlı ısıtma özelliğiyle görevini tam kapsamlı olarak gerçekleştirir. Konutların vazgeçilmezi olan ürün, teknik özellikler bakımından güçlü olmasının yanı sıra; yüksek tasarruf ürünü olma niteliğini de taşımaktadır. Premix yoğuşmalı model olan Ariston Clas, sıcaklık dağıtımını da iyi yöneten bir kombidir. İklimsel ısıtma teknolojisinin öncülerinden olan cihazın kullanımı da bir hayli kolaydır. Her kesime hitap eden ürün, uygun fiyat aralığıyla bütçeleri zorlamadan işlevini fiyat üstü performansla gerçekleştirir. Ayrıca kolay montaj özelliğiyle de kurulumu oldukça basittir.

Ariston Clas, görünüm olarak oldukça modern bir üründür. Her mimariye uyum sağlayan dış tasarımıyla, en dar alanlara bile kolayca sığabilir büyüklük ve yapıdadır. Mikroişlemci kontrollü donanıma sahip, donma ve kireçlenmeye karşı koruma özellikleri kapsamında da yaygın olarak kullanıldığını söylemek mümkündür.

Ariston Clas Arıza Kodları

Ariston Clas Arıza Kodları / Ariston Clas 24 FF / Clas 28 FF / Clas CF model kombi arıza kodları başlıklar halinde verilerek açıklamalarıyla birlikte aşağıda yer almaktadır.

101 Arıza Kodu

Ana eşanjörde kireçlenme veya tıkanma, üç yollu vanada konum atlama veya ortada kalma, kalorifer filtresinde tıkanma, kalorifer tesisatında tıkanma, sensör arızası, kart arızası, pompada sıkışma gibi problemlerin sonucunda görülen arıza kodudur.

501 Arıza Kodu

Ateşleme sisteminde arıza olduğunu belirten koddur.

103/104/105/106/107 Arıza Kodu

Su basıncının düşük olabileceğini belirtir. Pompada sorun olması, kalorifer filtresinin tıkalı olması, ana eşanjörde arıza olması, kombi altındaki tesisat vanalarının kapalı ya da kalorifer vanalarının kapalı olması durumlarında da görülür.

601 Arıza Kodu

Genel olarak atık gaz tahliye sorunu olarak adlandırılan bir problem olsa da, kombinin çeşidine göre sorun da farklılık gösterebilir.

305/306/307 Arıza Kodu

Elektronik kartın hasar gördüğünü ya da bağlantı kablolarında kısa devre olduğu anlamına gelir.

Ariston Clas Arıza Kodları Çözümleri

Ariston Clas Arıza Kodları Çözümleri için öncelikle arıza koduna göre basit müdahalelerde bulunabilirsiniz. Örneğin 101 Arıza Kodunda vanalar kapalıysa açabilir, zaten açıkça reset düğmesine basarak cihazın düzelmesini bekleyebilirsiniz veya 103/104/105/106/107 Arıza Kodunda cihaza su basma işlemi uygulayabilirsiniz. Bunlara rağmen cihaz düzelmediyse teknik servisimize ulaşarak yardım isteyebilir veya servis çağrısında bulunabilirsiniz.