0850 562 78 62
Sosyal Medya Hesaplarımız

Ariston Clas Evo

Ariston Clas Evo, modern teknolojiye ayak uydurularak üretilmiş bir cihazdır. Özelleştirilebilir Auto fonksiyonuyla konfor sağlayarak kullanıcılarına rahat bir alan sunmaktadır. Hızlı ısıtma özelliği ve yerden ısıtma sistemiyle özellikle kış mevsimlerini en rahat şekilde geçirmenizi sağlayan ürün, her mevsim kullanılabilir niteliktedir. Ariston Clas Evo kapasitesi arttırılmış, plakalı sıcak su eşanjörü ve 3 yıldız sıcak su işleviyle dengeli sıcak su akışı sayesinde; dilediğiniz an evinizi ısıtmakta ve sıcak su sağlamaktadır. Cihaz hem kış hem yaz konumunda çalışma özelliğine sahiptir ve 7/24 kullanıma uygun şekilde tasarlanmıştır. Farklı olarak kullanıcılarına Güneş Enerji Sistemiyle bağlantı imkanı sunarak enerji tasarrufu sağlar ve çevre dostu olduğunu bir kez daha kanıtlar. Ayrıca kaliteli malzeme üretimine eşdeğer olarak, uzun süre dayanıklı olması yönüyle de ön plana çıkmaktadır.

Şu an piyasada bulunmasa da satışı yapılırken uygun fiyat aralığında olan cihaz, fiyat üstü performans sergileyerek tüketicilerin gözdesi haline gelmişti. Hala yaygın şekilde kullanımı sürdürülen Ariston Clas Evo‘nun, sessiz çalışma sistemine sahip olduğunu da vurgulamak gerekmektedir.

Ariston Clas Evo Arıza Kodları

Ariston Clas Evo Arıza Kodları/Ariston Clas Evo 24 FF-28 FF hermetik model kombi/Ariston Clas Evo 24 CF bacalı model kombi arıza kodları aşağıda başlıklar halinde verilmiştir.

101 Arızası

Su sıcaklığının en yüksek değeri aştığını belirten arıza kodudur.

103-104-105-106-107-108 Arızası

Cihazda su dolaşımının sağlanmadığı anlamına gelen arıza kodudur. Ayrıca ana eşanjörde, pompada problem olabilir veya kalorifer filtresi/ tesisat tıkalı olabilir.

305-306-307 Arızası

Elektronik kartta arıza olduğu anlamına gelir.

501 Arızası

Brülörde yanma olmadığında belirten arıza kodudur. Ayrıca iyonizasyon ve ateşleme elektrotlarında, gaz armatöründe ya da elektronik kartta problem olabilir.

601 Arızası

 Bu arıza türüyle sadece bacalı model Clas Evo kombilerde karşılaşılmaktadır. Bacanın çekmiyor veya tıkanmış olabileceğini veya baca sensöründe problem olabileceğini belirtir.

Ariston Clas Evo Arıza Kodları Çözümleri

Ariston Clas Evo Arıza Kodları Çözümleri için öncelikle arıza koduna göre basit müdahalelerde bulunabilirsiniz. Mesela 101 Arızasında vanaları kontrol ederek kapalı olanları açabilir, vanaları kontrol ettikten sonra kombiye reset atabilirsiniz. Arızanın giderilemediği durumlarda çağrı merkezimizi arayarak bize ulaşabilir ve destek talebinde bulunabilirsiniz.