0850 562 78 62
Sosyal Medya Hesaplarımız

Ariston Cares Premium 24

Ariston Cares Premium 24, Ariston markasına ait gözde kombi modellerinden biridir. Piyasada oldukça yaygın olarak bulunan ve tüketiciler tarafından tercih edilen bir üründür. Çeşitli teknik özellikler bakımından zengin bir yapıda olması, kullanıcıların ilgisini bir hayli arttırmıştır. Yerden ısıtma sistemi ve tam yoğuşmalı Hermetik kombi özelliğine sahip, birçok satış alanında yer alan bir üründür. Hızlı ve kolay ısıtma sistemiyle, evlerinizde konfor alanı yaratmaktadır. Isıtma sektöründe öncü model olan Ariston Cares Premium 24, doğalgaz faturasında %35’e varan enerji tasarrufu sağlamaktadır. Minimum düzeyde yakıt kullanımı sayesinde, ev ekonominize katkıda bulunarak yüzleri güldürmektedir. Yenilikçi gövde ve malzemelerle üretilen cihaz, yıllar süren dayanıklılığıyla kalitesini konuşturarak eskimeyen teknolojiye sahip olduğunu kanıtlar.

Yenilikçi anlayışla üretimini sürdüren Ariston, Ariston Cares Premium 24 kombi modelinde de aynı tutumu sergileyerek günümüz şartlarına uygun LCD ekran tasarlamış ve hizmete sunmuştur. Her Ariston kombiye uygulandığı gibi Ariston Cares Premium 24‘e de uygulanan 155 testin hepsinden başarıyla geçmiş olan bu ürün, her türlü güvenlik önlemiyle ve arızaya karşı çözünürlükle donatılmıştır. Ayrıca yeni iç tasarımı sayesinde cihazın kurulum ve bakımı da oldukça kolaydır.

Ariston Cares Premium 24 Arıza Kodları

Ariston Cares Premium 24 Arıza Kodları/Ariston Cares Premium 24 Duvar Tipi Yoğuşmalı Kombi modeli arıza kodları aşağıda başlıklar halinde verilmiştir.

101 Arıza Kodu

Su sıcaklığının yüksek olduğunu belirten arıza kodudur. Eşanjör, ana kart, sensör, üç yollu vana, pompa gibi parçalarla kalorifer filtresini ve tesisatının kontrol edilmesi gerekir.

103-104-105-106-107-108 Arıza Kodu

Bu arıza durumlarının birden fazla nedeni olabilmektedir. Filtre tıkalı olabilir, pompa sıkışmış olabilir, ana eşanjör tıkanmış olabilir veya tesisat tıkanmış olabilir, filtre tıkalı olabilir, sensör ya da üç yollu vanada arıza olabilir.

305-306-307 Arıza Kodu

Elektronik kartta problem olması durumunda görülen arıza kodudur.

501 Arızası

Cihazın ateşlemesinde problem olduğu ve ateşleme yapmadığı anlamına gelir.

Ariston Cares Premium 24 Arıza Kodları Çözümleri

Ariston Cares Premium 24 Arıza Kodları Çözümleri için ilk adım arıza kodunu tespit ederek uygun, basit müdahalelerde bulunmaktır. Örneğin 101 Arıza Kodunda cihazınızın su basıncına bakarak düşükse yükseltebilirsiniz. Basınç normalse cihazı resetleyerek (3 kez deneyebilirsiniz) düzelmesini bekleyebilirsiniz. Müdahalelerinize rağmen arıza devam ediyorsa çağrı merkezimizi arayarak sorunu bildirerek yardım alabilir veya servis talebinde bulunabilirsiniz.