0850 562 78 62
Sosyal Medya Hesaplarımız

ARÇELİK

Arçelik

Arçelik markası, İstanbul’un Sütlüce ilçesinde kurulmuştur. 1959’da Türkiye’nin ilk çamaşır makinesini üretmiş, 1960 yılında ise Türkiye’nin ilk buzdolabını üreterek sektörde öncü markalar arasında yerini almıştır.

Arçelik

1955 yılında Vehbi Koç ve Lütfi Doruk tarafından kurulmuştur. Türk beyaz eşya sektöründe ilk kez 1959 ‘da çamaşır makinesi, 1960 ‘ta buzdolabı ve 1990’da bulaşık makinesi üretmiştir. 1968 yılında Çayır ova tesislerine taşınmış, 1970 ‘li ve 80 ‘li yıllarda ürün gamı genişletilerek 1975 ‘te Eskişehir Buzdolabı, 1979 ‘da İzmir Elektrikli Süpürge ve 1993 yılında Ankara Bulaşık Makinesi işletmeleri açılmıştır.
1999 büyüme ve yeniden yapılanma yılı olmuştur. Pişirici cihazlar üretimi yapan Ardem şirketi ve aynı yıl Aralık ayında Türk Elektrik Endüstrisi A.Ş. ile Atılım ve Gelişim Pazarlama A.Ş. tek tüzel kişilik olarak Arçelik A.Ş. çatısı altında birleştirilmiştir.
Toplam patent başvurusu 300’lü rakamlara ulaşan Arçelik A.Ş. Türkiye’de 1996 yılından bu yana yapılan tüm patent başvurularının %10 ’una sahiptir. Ayrıca, Avrupa çapında dayanıklı tüketim sektöründe en çok patente sahip ilk dört şirketin arasında yer almaktadır.

Arçelik, 2001 yılında LG Klima Sanayi ve Ticaret A.Ş. ile birleşerek üretime dahil olmuştur. Aynı yıl Beko markasının yurtiçi pazarlama ve satış faaliyetlerine de başlamıştır. 2001 yılından sonra Romanya’nın lider buzdolabı markası ve şirketi Arctic’i ve Grundig markasını da bünyesine katarak büyümeye devam etmiştir.

2010 yılında Türkiye’nin ilk 3 boyutlu LED televizyonunu üreten Arçelik; Mısır, Ukrayna, Avustralya ve Tayvan’daki yeni satış ve pazarlama ofisleri ile global operasyon ağını genişletmiştir. LG ile olan ortaklıklarını 2023 yılına kadar uzatarak, ev tipi klimalara ilave olarak ticari klima üretmeye de başlamışlardır.

2004 yılında Avrupa Komisyonu’nun düzenlediği enerji verimliliği konulu yarışmada 900 katılımcı arasında büyük ödülü standart bir A enerji sınıfı modelden %58 daha az enerji harcayan bir buzdolabı ile kazanmıştır.
2020 yılı itibarıyla 7 ülkede (Türkiye, Romanya, Rusya, Çin, Güney Afrika, Tayland ve Pakistan) 18 üretim tesisi, 11 markasıyla (Arçelik, Beko, Grundig, Blomberg, Elektrabregenz, Arctic, Leisure, Flavel, Defy, Altus ve Dawlance) birlikte 145’ten fazla ülkede ürün ve hizmet ağına sahiptir.

Arçelik Neden Tercih Edilmelidir?

Arçelik, Türkiye’nin en iyi beyaz eşya ve çeşitli elektronik eşyalar satan markalarından birisidir. Çok daha konforlu yaşamak adına ihtiyaç duyulan beyaz eşya, küçük ev aletleri, ısıtma soğutma sistemleri, elektronik, su arıtma son teknolojik ürünlerdir.
Arçelik beyaz eşya alanında en çok tercih edilen markalar arasındadır. Her zaman müşteri memnuniyetini esas almıştır.
Arçelik, gündelik hayatta kişilerin ihtiyaç duydukları tüm ürünleri bünyesinde barındırır.
Her bir ürün, nitelikli yapıları ve dış etkenlere karşı dayanıklılıkları ile dikkatleri üzerine çekmektedir.
Arçelik ayrıcalığı ile sunulan bu ürünler, işlevsellik vadetmekte ve ortamın dekorasyonuna da katkıda bulunmaktadır.
Arçelik ürünlerinin tercih edilmesinde ki en önemli sebep garantili ürünler olmasıdır.
Dünya’nın birçok farklı noktasında milyonlarca tüketici için yalnızca mükemmel ürünler değil, aynı zamanda dijital, akıllı ve hayatı kolaylaştıran çözümler üretmektedir.
Arçelik olarak, hizmet verilen ürünler müşteri istek ve önerilerinin bize ulaştığı ve ilgili birimlere aktarıldığı bilgisinin kendilerine 24 saat içinde verildiği, tüm sürecin izlenebilir, raporlanabilir, şeffaf ve güvenli bir şekilde bilgi havuzunda toplandığı, bu kayıtların yasal düzenlemelere uygun, objektif ve gizlilik içinde ele alındığı, değerlendirildiği ve süreçlerin sürekli kontrol edilerek iyileştirildiği, mükemmel müşteri deneyimini yaşatmayı ana ilke olarak kabul etmiş her zaman müşteri odaklı bir yaklaşımı benimsemektedir.
Arçelik, paralel olarak tüm süreçler yönetim sistemi ile entegre edilerek, birbirini kontrol eden bir yapı geliştirilmiş olup, yönetim hedefleri de bu sistem üzerinden beslenmektedir.

Arçelik Ürünleri
  • Kombi
  • Isıtma / Soğutma
  • Beyaz Eşya
  • Küçük Ev Aletleri
  • Elektronik
  • Su Arıtma
Ürünler ve Servisler hakkındaki tüm bilgilere sitemiz üzerinden ulaşabilirsiniz.