0850 562 78 62
Sosyal Medya Hesaplarımız

Arçelik DGK Y 20 HP LCD

Arçelik DGK Y 20 HP LCD kombi, üst düzey teknolojisi ve donanımlı üretimiyle ön plana çıkan kombi modellerinden biridir. Hermetik yoğuşmalı özelliklere sahip kombi, doğalgaz yakıt tipine uygundur ve en az yakıt kullanımıyla maximum düzeyde tasarruf cihazıdır. 8 Lt’lik genleşme tankı kapasitesi sayesinde geniş çaplı su ısıtma özelliğine sahip olmasının yanı sıra, hızlı şekilde ısıtma sağlayarak konforu ayağınıza getiren bir üründür. Arçelik DGK Y 20 HP LCD model kombi, ayrıca yerden ısıtma sağlayarak mevsimsel ısınma ihtiyacınızı gidererek, dilerseniz yaz konumunda dilerseniz kış konumunda çalışabilir özelliktedir. Kullanıcılarına kaliteyi sunan bu kombi, her evde olması gereken nitelikte bir üründür. Şık tasarımı ve sade görünümüyle konutlarınıza uygun olarak üretilerek, her alana sığabilecek büyüklük ve genişliğe sahiptir.

Arçelik DGK Y 20 HP LCD, şu an piyasada bulunmasa da satışta olduğu zaman diliminde rağbet görmüş bir cihazdır. Son teknoloji üretimi bu model, uzun yıllar dayanıklı olması yönüyle hem çevre dostu hem tüketici dostu olarak; kullanımı hala yaygın olarak devam eden bir cihaz olarak yer almaktadır.

Arçelik DGK Y 20 HP LCD Arıza Kodları

Arçelik DGK Y 20 HP LCD Arıza Kodları/ArçelikDGK Y 20 HP LCD/Arçelik DGK Y 26 HP LCD model kombi arıza kodları, başlıklar halinde açıklamalarıyla birlikte aşağıda yer almaktadır.

E01 Arızası

Kombide ateşleme sorunu yaşandığında ekranda beliren arıza kodudur.

E02-F02 Arızası

Cihazın ateşlemeyi hatalı yaptığını gösteren arıza kodudur.

E03 Arızası

Kombide aşısı ısınma olduğu anlamına gelir. Üç yollu vananın konum değiştirmesi-ortada kalması, ana eşanjörde kireçlenme-tıkanma olması, devir daim pompasının sıkışması, kalorifer tesisatının tıkalı olması ya da kalorifer filtresinin tıkalı olması durumlarında da bu problem ortaya çıkabilir.

E04-E05-E06-F23 Arızası

Kombide hava akımı kontrolü sağlayan parçada sorun olduğu anlamına gelir. Ayrıca bacanın yerinden çıkması, fanın arızalı olması ya da elektronik kartta sorun olması gibi durumlarda da bu arıza kodu belirir.

E08-E82 Arızası

Cihazın alevi algılamadığını gösteren arıza kodudur.

E09 Arızası

Gaz valfinde arıza olabileceği anlamına gelir. Gaz valfiyle birlikte elektronik kartta da problem olabilir.

E12-E21-F25 Arızası

Kombi beyin kartında arıza olabileceğini belirten arıza kodudur.

F13 Arızası

Cihazda bulunan reset düğmesine uzun süre basıldığında veya düğme basılı kaldığında cihazın kilitlenmesi durumudur.

F22 Arızası

Voltajların dengesiz olması yani bir düşük bir yüksek gelmesi sonucu görülen arıza kodudur.

F31 Arızası

Merkezi ısıtma sensöründe sorun olduğunu gösteren arıza kodudur.

F32 Arızası

Kombide dış hava sensörü bulunuyorsa dış hava sensöründe arıza olduğunu gösterir. Bulunmuyorsa elektrik aksağı sebebiyle problem yaşandığının belirtisidir.

F33 Arızası 

Kullanım suyu sensörü veya sensör kablolarında problem olabileceği anlamına gelir.

F37 Arızası

Kombide tesisattaki suyun düşük seviyede olduğunu ve kombinin suya ihtiyacı olduğunu belirten arıza kodudur.

F59 Arızası

Gaz valfinde arıza olduğu anlamına gelir.

Arçelik DGK Y 20 HP LCD Arıza Kodları Çözümleri

Arçelik DGK Y 20 HP LCD Arıza Kodları Çözümleri için öncelikle kombi LCD ekranında beliren koda göre basit müdahalelerde bulunmanızda sakınca yoktur. Örneğin E03 Arızasında kombide su basıncı düşükse su bsıncını yükseltebilir, F37 Arızasında sol altta bulunan mavi doldurma musluğundan cihaza su basarak,1 ile 2 bar arasında olacak şekilde ayarlayıp arızayı giderebilirsiniz. Arıza durumunu çözemediğiniz taktirde çağrı merkezimiz üzerinden bize ulaşarak yardım talebinde bulunabilir veya servis çağrısı yapabilirsiniz.