0850 562 78 62
Sosyal Medya Hesaplarımız

Arçelik DGK 20 HR

Arçelik DGK 20 HR, Arçelik üst düzey kombi modellerindendir. Donanımlı işlevi ve başarılı teknik özellikleriyle oldukça tercih edilen bir ürün olarak öne çıkmaktadır. Hızlı ve kolay ısıtma sistemi sayesinde evlere konfor sağlayarak her mevsimi huzurlu geçirmenizi sağlar. Kaliteli işletim sistemine sahip Arçelik DGK 20 HR kombi, düşük yakıt tüketimi sayesinde büyük oranda tasarruf sağlayarak evinizin ekonomisine katkıda bulunur. Uzun süre kullanılabilirliği ve dayanıklılığıyla hem çevre dostu hem tüketici dostu olan ürün, iklimsel cihazlar arasında 1. sınıf kalitede yer almaktadır. Hem kış hem yaz konumu bulunan cihazı, istediğiniz her an kullanma şansına sahipsiniz. Ayrıca teknoloji çağına ayak uyduran LCD ekran ve çalışma disipliniyle tercih listesinin en başında yer alan ürün, modern görünümüyle de dikkatleri üzerine çekmektedir. Şık ve sadeliğiyle her dizayna uyum sağlayan cihaz, aynı zamanda her alana uygun boyutuyla da gözden kaçmamaktadır.

Yerden ısıtma sistemiyle donatılmış cihaz, her türlü güvenlik önlemi göz önünde bulundurularak tasarlanmıştır. Arçelik DGK 20 HR, kolay kullanımı ve birbirinden özel nitelikleriyle konutlardaki yerini hala korumaktadır.

Arçelik DGK 20 HR Arıza Kodları

Arçelik DGK 20 HR Arıza Kodları/Arçelik DGK 20 HR model kombi arıza kodları başlıklar halinde açıklamalarıyla birlikte aşağıda verilmiştir.

E01 Arıza Kodu 

Kombiye gelen gazın kesilmesi durumunda cihazın kendini emniyete aldığını belirtir.

E02 Arıza Kodu

Su sıcaklığının aşırı derecede yükselmesi ve NTC sensörlerinin devreye girmemesi durumunda ekranda beliren arıza kodudur.

E03 Arıza Kodu

Atık gaz sisteminde arıza oluşması durumunda görülen arıza kodudur.

E04 Arıza Kodu

Cihazda alev kaybı yaşandığı anlamına gelir.

E05 Arıza Kodu

Tesisat suyu yani kalorifer sensöründe problem olabileceğini gösteren arıza kodudur.

E06 Arıza Kodu

Kullanım suyu yani sıcak su sensöründe sorun olabileceğini gösterir. Sensör bağlantılarındaki kopma veya kısa devre durumları meydana gelmiş de olabilir.

E10 Arızası

Sistem su basıncının düşük olduğu anlamına gelen arıza kodudur.

E25-E26 Arıza Kodu

Bu arıza kodu belirdiyse pompa sıkışmış, devir düşürüyor veya arızalı olabilir.

E35 Arıza Kodu

Alev oluşumunda sorun olduğu anlamına gelen arıza kodudur.

E96 Arıza Kodu

Düşük voltaj problemi anlamına gelen arıza kodudur. Bu arıza durumunda ana kart yanmış ya da hasar görmüş olabilir.

Arçelik DGK 20 HR Arıza Kodları Çözümleri

Arçelik DGK 20 HR Arıza Kodları Çözümleri için en başta kombinin verdiği arıza koduna bakarak uygun, basit müdahalelerde bulunabilirsiniz. Örneğin E02 Arıza Kodunda kombide bulunan R simgeli reset tuşuna basarak cihaza reset atabilir, resetleme işleminden sonra sorun düzelmezse kombi kış modunda ise; kaloriferlerin yanında bulunan vanalar ve cihaz altında bulunan tesisat vanaları kontrol edebilirsiniz. Vanalar kapalı şekilde ise açabilirsiniz. Arızayı gideremediğiniz taktirde teknik servisimize ulaşarak yardım talebinde bulunabilir, dilerseniz servis çağrısı yapabilirsiniz.