0850 562 78 62
Sosyal Medya Hesaplarımız

Arçelik DGK 20 HP LCD

Arçelik DGK 20 HP LCD, Arçelik Arçelik DGK 20 LCD’nin gelişmiş formattaki modeli olarak karşımıza çıkmaktadır. Ürün çeşitli teknik özelliklere sahip ve donanımlıdır. Konveksiyonel bir cihaz olan model, açık ara farkla diğer kombilerin önüne geçmektedir. Yerden ısıtmaya uygun olan ürün, hızlı ve kolay ısıtma özelliğiyle oldukça tercih edilmektedir. Oda termostatıyla çalışabilir olan Arçelik DGK 20 HP LCD, üst düzey teknolojisiyle çağa ayak uydurarak; dikkatleri üzerine çeker. Minimum LPG tüketimi sayesinde yüksek oranda tasarruf sağlayarak tam bir fiyat performans ürünü olduğunu kanıtlar. Geniş güvenlik önlemleriyle, cihazın arızalanma durumu en aza indirgenerek probemlerin önüne geçilmektedir. Cihaz herhangi bir arıza durumunda, ileri seviye gelişmişliğiyle hata kodunu LCD ekranda bildirerek problemi konumlandırmaktadır. Böylece kullanıcı sorunu nerede arayacağı konusunda bilinçlenerek duruma göre davranmaktadır.

Arçelik DGK 20 HP LCD model kombi, şık ve ilgi çekici tasarımıyla; her mimariye uygun olarak yer edinmektedir. Ayrıca ürün en dar alanlara dahi sığabilecek genişlik ve büyüklüğüyle de kombi kullanıcılarını kendine hayran bırakır. Yüksek kalitedeki ürün, kolay kullanılabilirliğiyle de kullanıcısını zor duruma sokmadan; evlerde konforu sağlamaktadır.

Arçelik DGK 20 HP LCD Arıza Kodları

Arçelik DGK 20 HP LCD Arıza Kodları/DGK 26 HP LCD Arıza Kodları/ DGK 20 HPT LCD model Arçelik kombiler için geçerli arıza kodları aşağıda başlıklar halinde açıklamalarıyla birlikte yer almaktadır.

E01 Arızası 

Kombide ateşleme sorunu yaşandığında ekranda bu arıza kodu yer almaktadır. Ayrıca elektronik kartta, iyonizasyon-ateşleme elektrodunda veya gaz valfinde de sorun yaşanıyor olabilir. 

E02-F02 Arızası 

Alevin sönmesi gerekirken sönmediğini, cihazın ateşlemeye devam ettiğini belirten arıza kodudur.

E03 Arızası 

Yüksek sıcaklık sebebiyle emniyet termostatının (limit termostat) devreye girerek cihazı aşırı ısınmaya karşı koruma altına aldığını ve cihazın bloke olduğunu gösterir.

E04-E05-E06-F23 Arızası

Cihazın hava akışını tam anlamıyla yapamadığını belirten arıza kodudur. Bu durumda prosestatın, fanın veya ana kartın arızalanmış olması olasıdır.

E08-E82 Arızası

Kombide alevin algılanmadığını belirten arıza kodudur.

E09 Arızası

Gaz valfinde problem olabileceğini gösterir.

E12-E21-F25 Arızası 

Elektronik kartta arıza olabileceğini belirten koddur.

F13 Arızası

Kombide yer alan reset düğmesine uzun süre basılması sonucu ekranda beliren arıza kodudur.

F22 Arızası 

Voltajların dengesiz olması, bir düşük bir yüksek gelmesi sebebi ile oluşan arıza kodudur.

F31 Arızası 

Kalorifer sensöründe arıza, kalorifer sensörü kablolarında kopma ya da kısa devre meydana gelmiş olabileceğini gösterir.

F32 Arızası

Dış hava sensöründe problem olabileceği anlamına gelir.

F33 Arızası

Sıcak su sensöründe veya sensör kablolarında arıza olabileceğini gösteren koddur.

F37 Arızası 

Tesisatta yer alan suyun azaldığını ya da bittiğini belirten arıza kodudur.

F59 Arızası 

Gaz valfinde veya ana kartta arıza olabileceği anlamına gelir.

Arçelik DGK 20 HP LCD Arıza Kodları Çözümleri

Arçelik DGK 20 HP LCD Arıza Kodları Çözümleri için ilk olarak kombinin verdiği arıza kodunu dikkate alarak basit müdahalelerde bulunabilirsiniz. Mesela E01 Arızasında Arçelik DGK 20 HP LCD kombide bulunan reset düğmesine basarak, F37 Arızasında su bar basıncı 1,5 değerine gelene kadar su basma işlemi uygulayarak sorunu giderebilirsiniz. Arızayı gideremediğiniz taktirde teknik servisimizi arayarak yardım isteyebilir veya servis talebinde bulunabilirsiniz.