0850 562 78 62
Sosyal Medya Hesaplarımız

Altus AL 20 KH

Altus Al 20 KH Çift Eşanjörlü Hermetik kombi, bir zaman tercih edilen kaliteli kombi modellerinden biriydi. Altus Al 20 KH, üst düzey enerji verimliliği sayesinde ön plana çıkan ürünlerdendir. Kolay kullanımı ve Dijital LCD gösterge panosu sayesinde oldukça kullanışlı olan ürün, teknik ve tasarım alanlarında ilgi görmüştür. Çift eşanjör yapısıyla konforlu ısınma, hızlı ve verimli sıcak su teminiyle 1. sınıf bir ürün olduğunu söyleyebiliriz. Düşük enerjili sirkülasyon pompası, elektrik enerjisi tasarrufu sağlamasında ana etken olarak yer alır ve Altus Al 20 KH model kombiyi yüksek tasarruflu bir ürün olarak öne çıkarır. Ürün ısıtma sistemi ve kullanım suyu sisteminde donma durumuna karşı tam koruma sağlayarak kalitesini gözler önüne sermektedir.

Modern ve şık tasarımıyla da dikkatlerden kaçmayan kombi modeli Altus Al 20 KH, her alana uyum sağlayacak görünümde ve boyuttadır. Ayrıca kolay kurulumu sayesinde de zorluk çıkarmadan kolay ve hızlı şekilde kullanıma hazır hale gelmektedir. Fiyat performans ürünü olarak bir zamanlar iklimlendirme sektör pazarında yer alan Altus Al 20 KH, adından sıkça söz ettiren bir üründü. Satışı devam etmese da sağlamlığı sayesinde uzun yıllar dayanıklılığını kanıtlayan ürün, konutlarda yerini devretmeden kullanıma devam etmektedir.

Altus AL 20 KH Arıza Kodları

Altus AL 20 KH Arıza Kodları/Altus AL 20 KH model kombi arıza kodları aşağıda başlıklar halinde, açıklamalarıyla birlikte verilmiştir.

A01 Arıza Kodu

Gaz vanalarının kapalı olduğu anlamına gelen arıza kodudur.

A03 Arıza Kodu

Emniyet termostatında yani limit termostatta arıza olabileceğini gösterir.

E03 Arıza Kodu

Hava basıncı ile alakalı arıza olduğunu belirtir. Fan, prosestat, elektronik kart gibi parçalarda problem olabilir.

E05 Arıza Kodu

Çıkış suyu sensöründe problem olabileceğini, sensör bağlantılarında kısa devre veya kopma olabileceğini, elektronik kartta arıza olabileceğini belirtir.

E06 Arıza Kodu

Sıcak su sensörü veya sensör bağlantılarında sorun olabileceğini belirtir. 

E10 Arıza Kodu

Kombi tesisatındaki suyun yetersiz olduğu anlamına gelen arıza kodudur.

E26 Arıza Kodu

Tesisatın tıkalı olabileceği, kalorifer filtresinin tıkalı olabileceği, ana eşanjörün kireçlenmiş olabileceği, pompanın devir düşürüyor olabileceği veya üç yollu vanada problem olabileceği anlamına gelir.

Altus AL 20 KH Arıza Kodları Çözümleri

Altus AL 20 KH Arıza Kodları Çözümleri için ilk olarak cihazınızın verdiği arıza kodunu dikkate alarak gerekli müdahaleleri uygulayabilirsiniz. Kombinizde A01 Arıza Kodu belirdiğinde gaz vanasını açmanız gerektiğini, E10 Arıza Kodu belirdiğinde kombi tesisatındaki suyu arttırmanız gerektiğini anlarsınız. Arızayı gideremediğiniz taktirde çağrı merkezimizi arayarak teknik ekibimizden yardım talebinde bulunabilirsiniz.