0850 562 78 62
Sosyal Medya Hesaplarımız

Alarko Trendy

Alarko Trendy kombi, Alarko’nun en gözde kombi modellerinden biridir. Yüksek konfor sağlayan ürün, tüketicilerin göz bebeği haline gelmiştir. Minimum düzeyde yakıt kullanımıyla tam bir tasarruf ürünüdür. Yakıt kullanımının az olmasına karşın üst düzey ısı verimliliğiyle de kombiler arasında ilk sıralarda yer almaktadır. Günümüz gelişen teknolojisine göre tasarlanmış olan ürün, her kullanım alanına sığacak biçimde üretilerek; modern ve şık tasarımı sayesinde de gözleri üstüne kilitlemektedir. 40 cm genişliği, 70 cm yüksekliği, 34 cm derinliğiyle minimum boyutta bir ürün olarak yer alır. Ayrıca kolay kurulumuyla da kullanışlılığını kanıtlamaktadır. Alarko Trendy model kombide bulunan Titermik Isı Eşanjörü sayesinde 6 geçişli özel tasarımıyla kalorifer ve kullanım suyu ısıtmasını kullanıcılarına sunan ultra sessiz ısı eşanjörü, gazın homojen dağılımıyla temiz ve mükemmel bir yanma sağlamaktadır. İster yaz konumuna ister kış konumuna getirerek kullanabileceğiniz Alarko Trendy, konut ısıtmasında 1. sınıf bir model olarak işlevini sürdürür.

Alarko Trendy model kombilerde ekran olmamasına rağmen, LED ler sayesinde ısıtma ayarı ve arıza durumları görülebilir. LED ler 40°C-80°C aralığındadır. Kombinin en sağında bulunan kalorifer tesisat basıncını gösteren bir manometre yer almaktadır.

Bir zamanlar piyasadaki uygun fiyatlı olmasına karşın fiyat üstü performans sergileyen bu ürün satışlardan kalksa da, dayanıklılığı ve sağlamlığı sayesinde uzun süredir ürünü kullananlar sayesinde konutlardaki yerini hala korumaktadır.

Alarko Trendy Arıza Kodları

Alarko Trendy Arıza Kodları/Alarko Trendy TY 20 HE/TY 20 AE model kombilerin arıza kodlarını aşağıda verdiğimiz başlıklarda bulabilirsiniz.

80 Ledi Yanıp Sönüyor ise

Gaz vanasının açık olmadığı, ana kartta, gaz armatöründe ya da elektrotlarda (iyonizasyon-ateşleme) arıza olabileceği anlamına gelir.

70 ve 80 Ledi Yanıp Sönüyor ise

Aşırı ısınma sorunu olduğunu gösteren arıza kodudur. Buna bağlı olarak; kalorifer tesisatında, kalorifer filtresinde ya da ana eşanjörde tıkanma meydana gelmiş olabilir. Ana eşanjörde kireçlenme olabilir. Üç yollu vana konum atlıyor veya ortada bir yerde kalıyor olabilir. Devir daim pompasında sıkışıklık meydana gelmiş olabilir.

60 ve 80 Ledi Yanıp Sönüyor ise

Cihazın kilitlendiği anlamına gelen arıza kodudur. Trendy model kombilerin hermetik ve bacalı çeşidi olduğundan dolayı arızalı parçalar da farklılık gösterebilmektedir.

  • Hermetik kombilerde böyle bir problemle karşılaşıldığında; fan, ana kart veya prosestat arızalı olabilir, ayrıca hava akım borusu yerinden çıkmış olabilir.
  • Bacalı kombilerdeyse; baca tıkanmış, çekmiyor olabilir veya baca sensöründe sorun meydana gelmiş olabilir.

60 Ledi Yanıp Sönüyor ise

Atık gaz sisteminde arıza olduğunu belirten bir uyarıdır.

60 ve 70 Ledi Yanıp Sönüyor ise

Tesisatta yeterli değerde su basıncı olmadığından dolayı cihaz bloke olur ve çalışmaz.

50 Ledi Yanıp Sönüyor ise

Sıcak su sensöründe arıza olabileceğini belirtir. Sensör bağlantılarında kopma-kısa devre durumu da olabilir.

40 Ledi Yanıp Sönüyor ise 

Kalorifer sensöründe arıza olabileceğini gösteren koddur.

Alakrko Trendy Arıza Kodları Çözümleri

Alarko Trendy Arıza Kodları Çözümleri için ilk olarak cihazınızdaki arıza kodunu tespit ederek ufak müdahalelerde bulunabilir ve arızayı giderebilirsiniz. Örneğin kombinizde 70 ve 80 Ledi Yanıp Sönüyor ise kombinin altındaki tesisat vanalarını kontrol ederek, vanalar açık değilse açarak; açık ise R düğmesine basarak arızayı giderebilirsiniz. Arızayı gideremediğiniz durumda çağrı merkezimizden bize ulaşarak teknik ekibimizle iletişime geçebilir veya servisimizi yardıma çağırabilirsiniz.