0850 562 78 62
Sosyal Medya Hesaplarımız

Alarko Trendy-D

Alarko Trendy-D, Alarkonun en gözde ve şık tasarımlı ürünlerinden biri olarak yer almakta. Alarko Trendy-D eşsiz tasarımı sayesinde her eve uyum sağlayacak modern görünüme sahip bir kombidir. Kişiselleştirilmiş görünümüyle ve dört farklı renk seçeneğiyle Türkiye’de bir ilki gerçekleştirmiştir. Gri / Siyah / Yeşil ve Lacivert – Mor renkli panellerden oluşan kombiyi kullanarak, kişisel zevkinize ve mekanınızın tarzına uygun dizaynı sağlamak da mümkündür. Dilerseniz sonradan farklı renkte bir dekoratif ön yüz temin edip var olan ön yüz ile değiştirebilir, zevkinize uygun ön yüzü temin edebilirsiniz. Minimal duruşu ve yapısıyla fazla alan kaplamadan sade bir duruş sergilemektedir. Estetik görünümü kadar işlevi de bir hayli kapsamlı olan Alarko Trendy-D, premiks sitemiyle tam yoğuşma sağlamaktadır.

Alarko Trendy-D kombide bulunan düşük alev boyutuyla, zararlı baca gazı misyonlarını en aza indirmektedir. Alev boyutuna rağmen üst düzey ısı sağlayan bir iklimlendirme ürünü olmasıyla da gönülleri fetheder. Kombinin ses seviyesi en minimal düzeye indirgenmiştir ve konforu sağlarken bunun hakkını vermektedir. Yüksek oranda verimlilik sağlayan ürün aynı zamanda az yakıt kullanımıyla tasarrufu da zirveye taşımaktadır. Böylece hem ekonomik olarak hem konfor alanı olarak büyük bir kullanışlılık sağlar. Ergonomik kumanda panosuysa Trendy-D ye ayrı bir hava katmakadır.

Alarko Trendy-D Arıza Kodları

Alarko Trendy-D Arıza Kodları/Alarko Trendy-D model kombi arıza kodları aşağıda başlıklar halinde açıklamalarıyla birlikte yer almaktadır.

F4 Arızası  

Reset yazısıyla beraber İngiliz anahtarı sembolü de ekranda belirir. Gaz vanasının kapalı olabileceğini gösteren arıza kodudur.

►►► F4 Arıza kodu ile birlikte ekranda sadece İngiliz anahtarı sembolü çıkarsa bu sahte alev demektir. Gaz vanası kapalı olmasına rağmen alevin algılanması durumudur.

F1 Arızası

Kombinizde aşırı ısınma sorunu olduğunu gösterir.

F5 Arızası 

Prosestatla birlikte fan veya elektronik kartta da sorun olabileceğini gösteren arıza kodudur. Hava akım borusu yani bacanın yerinden çıkmış olabileceği anlamını taşır.

F3 Arızası

 Ekranda İngiliz anahtarı sembolü de belirir. Kalorifer sensöründe ya da sensör kablolarında sorun olabileceği anlamına gelen arıza kodudur.

F2 Arızası

İngiliz anahtarı resmi de belirir. Bu hata kodu sıcak su sensörü arızasını belirtir. Bunun yanı sıra sensör kablolarında da sorun olabileceği anlamını taşır.

F0 Arızası

İngiliz anahtarı resmi de belirir. Tesisat su basıncının düşük olduğunu ya da su dolaşımının olmadığı anlamına gelir.

Alarko Trendy-D Arıza Kodları Çözümleri

Alarko Trendy-D Arıza Kodları Çözümleri için ilk olarak kombinin verdiği arıza kodunu dikkate alarak ufak müdahalelerde bulunabilirsiniz. Mesela F0 Arızasında Trendy-D model kombinin sol altında bulunan siyah renkteki doldurma musluğunu sol tarafa çevirebilir, gösterge yeşilin ortasına gelene kadar su basarak arızayı giderebilirsiniz. Arızayı gideremediğiniz taktirde teknik servisimizi arayarak yardım isteyebilir veya servis talebinde bulunabilirsiniz.