0850 562 78 62
Sosyal Medya Hesaplarımız

Alarko Serena

Alarko Serena, Alarko markasına ait gelişmiş teknoloji özellikleriyle donatılmış kombi modelidir. Efsanevi özellikleriyle, ileri seviyede donanımlı bir kombi olarak satışa sunulmakta. Serena Hermetik kombi, monotermik ısı eşanjörlü kontrol paneli çevresinde bulunan LED ışıklandırması sayesinde; sahip olduğu modern ve şık görünümüyle, kombi kullanıcılarının beğenisini kazanmaktadır. Tüketicilerin favorisi haline gelen ürün, her alana uygun boyutta ve kurulum kolaylığındadır. Alarko Serena, üst düzey konforu sayesinde evlerin vazgeçilmez ürünü olarak yer alır. Son teknoloji ürünü bu cihaz, aynı zamanda son derece güvenlidir.  Gaz kesildiğinde, alev söndüğünde alev sönme emniyeti fonksiyonel işlemi sayesinde gaz valfinden cihazı kapatarak tehlikeleri önler. Ayrıca Yakıcının ateşlenmesi, elektronik ateşleme sistemiyle yönetilerek işlevini gerçekleştirir.

Alarko Serena, donmaya karşı özel koruma sistemiyle de ön plana çıkmaktadır. Sistem suyu sıcaklığı 6°C’ye düştüğünde yanma başlarken, 15°C sıcaklığa ulaşıldığında yanma durmaktadır. Bu kontrol işlevi sayesinde donmanın önüne geçilerek, arıza oluşması önlenmektedir. cihazın ön kısmında bulunan kullanıcı dostu kontrol paneliyle; kombinin çalışma konumunu, hatalarını mavi bir LCD ekran yardımıyla kullanıcıya bildirmektedir. Bir teknoloji harikası olan bu kombi, fiyatına oranla üstün performans ürünü olarak dikkatleri üzerine çekmektedir.

Alarko Serena Arıza Kodları

Alarko Serena Arıza Kodları/ Alarko Serena model kombi arıza kodlarının açıklamaları aşağıdaki başlıklarda yer almaktadır.

E01 Arızası

Cihazda alev oluşmadığı anlamına gelen arıza kodudur.

E02 Arızası

Bu arıza kodu kombi tesisatındaki suyun aşırı yükseldiğini belirtir.

H20 Arızası

Kombi tesisatındaki suyun azaldığı anlamına gelen arıza kodudur.

E05 Arızası

Kalorifer sistemindeki NTC sensörde problem yaşandığında, sensör kablolarında kopukluk- kısa devre meydana geldiğinde ya da sensör borularında nemlenme olduğunda ekranda beliren arıza kodudur.

E06 Arızası

Sıcak su sisteminde arıza olduğunu gösterir.

E14 Arızası

Hava akışını sağlayan fanda sorun olduğu anlamına gelir. Fanın yanı sıra prosestat veya ana kart da arızalı olabilmektedir.

E22 Arızası

Parametre ayarlarının bozuk olduğunu gösteren arıza kodudur.

E35 Arızası

Brülörde yanma olmasına rağmen alevin algılanmadığını ya da alevin söndüğünü gösteren arıza kodudur.

Serena Arıza Kodları (Yeni Model)

Yenilenen Alarko Serena kombi arıza kodları aşağıdaki başlıklarda anlatılmıştır.

F4 Arızası

Ana kartta problem olması, gaz valfinde arıza olması, elektrotların arızalanması ya da tıkanması durumunda beliren arıza kodudur.

►►► F4 Arızasıyla beraber ekranda anahtar sembolü çıkıyorsa; yalancı alev yani sahte alev demektir. Bu durumda gaz vanası kapalı olmasına karşın brülörde alev algılanıyor demektir.

F1 Arızası

Bu arıza kodu tesisat su sıcaklığı maksimumu aşmış anlamına gelir.

F5 Arızası

Ana kartla beraber fan ya da prosestat gibi hava akışında görev yapan parçalarda problem olabileceği anlamına gelen arıza kodudur. Bacanın yerinden çıktığı anlamına da gelebilmektedir.

F3 Arızası

Kalorifer NTC’siyle birlikte NTC kablolarında da arıza olabileceğini belirten koddur.

F2 Arızası

Sıcak su NTC’sinde arıza olduğu anlamına gelir.

F0 Arızası

Tesisat su basıncının düştüğünü gösteren arıza kodudur.

Serena Arıza Kodları (Pilot Alevli Ledli Eski Model)

Pilot Alevli Ledli Eski Model Serena Arıza Kodları/ Alarko Serena model kombi arıza kodları aşağıda başlıklar halinde verilmiştir.

40 Ledi Yanıp Sönüyor ise

Sıcak su NTC sinde problem, sıcak su NTC kablolarında kopma, sıcak su NTC kablolarında kısa devre veya sıcak su NTC kablolarında nemlenme olabileceğini gösterir.

50 Ledi Yanıp Sönüyor ise

Kalorifer sensöründe sorun olabileceğini belirten arıza kodudur.

60 Ledi Yanıp Sönüyor ise

Cihazın su devir daimi yapamadığını gösterir.

70 Ledi Yanıp Sönüyor ise

Tesisat suyunun azaldığını gösteren arıza kodudur.

80 Ledi Yanıp Sönüyor ise

Kombi sıcaklık ayarının 85°C yi aştığını gösteren arıza kodudur.

Alarko Serena Arıza Kodları Çözümleri

Alarko Serena Arıza Kodları Çözümleri için ilk olarak kombinizin verdiği arıza kodunu dikkate alarak uygun müdahalelerle arızayı giderme imkanına sahipsiniz. Örnek verecek olursak F1 Arızasında tesisat su sıcaklığını düşürebilirsiniz. Arıza durumunu gideremediğiniz taktirde, çağrı merkezimizle iletişime geçerek yardım isteyebilir veya servis talebinde bulunabilirsiniz.