0850 562 78 62
Sosyal Medya Hesaplarımız

Alarko Seradens Premiks

Alarko Seradens Premiks çift yoğuşmalı kombi tüketicilerin gözde ürünlerinden biri olarak piyasada yer edinmiştir. Yoğuşmalı Hermetik kombi olan Alarko Seradens Premiks, yüksek verimli ısı sağlama özelliği sayesinde, evlerinize konforu taşımaktadır. Eşsiz tasarımlarıyla, her mekan dizaynına uygundur. Şıklığı sayesinde göz alıcı bir kombi modeli olan Alarko Seradens Premiks, minimum düzeyde yakıt kullanımıyla üstün tasarruf ürünü olma niteliği taşımaktadır. Alarko’nun en çok tercih edilen kombisi Alarko Seradens Premiks en dar mutfak alanlarında bile kullanılabilmektedir. Ayrıca kolay kullanımı sayesinde tüketicileri zorlamadan işlevini yerine getiren bir kombi modeli olduğunu söylemek mümkündür.

Alarko Seradens Premiks, uygun fiyatlı bir ürün olarak; fiyat üstü bir performans göstermektedir. Hafifliği ve minimum boyutları ile kolay montaj imkanı sunan cihaz; Avrupa normlarına uygun, düşük emisyonlu ve yüksek verimli çevre dostu kombi olma özelliğiyle kalitesini konuşturmaktadır. LCD dijital çalışma ve arıza gösterge paneli sayesinde, diğer kombilere oranla daha fazla tercih edilmektedir. LCD ekranında bulunan çalışma konum ve sıcaklıklarının, dış hava sıcaklığının; uyarıyla arıza kodlarının görüntülenmesine ve parametrelerin ayarlanmasına olanak sunar.

Alarko Seradens Premiks Arıza Kodları

Alarko Seradens Premiks Arıza Kodları/ Alarko Seradens SRD 20/27/36 Premiks model yoğuşma özellikli kombi arıza kodları açıklamaları aşağıda bulunan başlıklarda belirtilmiştir.

E01 Arıza Kodu

Gaz valfiyle ilgilili arıza olabileceğini belirten arıza kodudur.

E02 Arıza Kodu

Aşırı ısınma problemi olduğu anlamına gelen arıza kodudur. Ana eşanjörün tıkanmış olması, pompanın sıkışmış olması, sensörün arızalı olması, üç yollu vanada sorun olması, kalorifer filtresinin tıkalı olması, tesisatta tıkanıklık olması gibi sorunlardan kaynaklanır.

E03 Arıza Kodu

Fan motoru, prosestat, ana kart gibi parçalarda problem olabileceği; bacanın yerinden çıkmış olabileceği anlamına gelen arıza kodudur.

H20 Arıza Kodu

Bu arıza kodu tesisat su basıncının düştüğü anlamına gelir.

E05 Arıza Kodu

Kalorifer sensöründe arıza olduğu anlamına gelen koddur.

E06 Arıza Kodu

Sıcak su sensörü veya sensör kablolarında arıza olduğu anlamına gelir.

E16 Arıza Kodu

Fan motorunda sorun olduğu anlamını taşır.

E22 Arıza Kodu

Parametrenin tekrar ayarlanması gerektiği anlamına gelen arıza kodudur.

E35 Arıza Kodu

İyonizasyon elektrodunda, ana kartta veya gaz valfinde problem olduğu anlamına gelir.

Alarko Seradens Premiks Arıza Kodları Çözümleri

Alarko Seradens Premiks Arıza Kodları Çözümleri için cihazınızda görünen arıza koduna göre ufak müdahalelerde bulunarak arızayı giderebilirsiniz. Örneğin kombiniz H20 Arıza Kodu verdiğinde su basıncını yükselterek gereken tekniği uygulayabilirsiniz. Müdahalenize rağmen arıza giderilemediyse çağrı merkezimizden bizlere ulaşarak servis talebinde bulunabilirsiniz.