0850 562 78 62
Sosyal Medya Hesaplarımız

Alarko Harmony-D 

Alarko Harmony-D Alarko markasına ait yoğun talep gören kombi modellerinden biridir. Hermetik kombi olan Alarko Harmony-D, Alarkonun kombide yeni tasarım vizyonunun son örneğidir. İklimlendirme sektörünün bir numaralı modeli olan kombi, tüketicilerin dikkatini bir hayli çekmektedir. Yüksek performanslı ürün, yaygın kullanımıyla evlerin konfor düzeyini arttırmaktadır. Alarko Harmony-D, monotermik ısı eşanjörlü oluşu, toplamda 24.3 kW’lık ısıtma sağlaması ve sıcak kullanım suyu üretim kapasitesiyle kaliteli bir ürün olma niteliği taşımaktadır. Küçük boyutları ve şık görünümüyle, her eve uygun montaj imkanı sunmaktadır.

Üstün performanslı bir ürün olan Alarko Harmony-D, düşük yakıt kullanımıyla sağladığı tasarruf sayesinde kullanıcıların kalbini çalmaktadır. Fiyatının üstünde sergilediği üst düzey çalışma stili sayesinde 1. sınıf kombi özelliğiyle Türkiye’nin en çok tercih edilen kombi modeli olarak ön planda bulunmaktadır. Ayrıca kontrol paneli çevresinde bulunan modern LED ışıklandırma sistemi ile kombinin yanıp yanmadığı uzaktan bile kolayca anlaşılmaktadır.

Alarko Harmony-D Arıza Kodları

Alarko Harmony-D Arıza kodları/ Alarko Harmony-D model kombi arıza kodlarının açıklamalarına aşağıdaki başlıklarda yer verilmiştir.

F1 Arıza Kodu 

Bu arıza kodu kombinin içindeki su sıcaklığının maksimum değerini aştığını belirtir.

F4 Arıza Kodu

Uygulama gaz giriş vanalarında ateşleme işleminin gerçekleşmediğini gösteren arıza kodudur.

→ Ekranda F4 arızası ile beraber anahtar sembolü oluştuysa bu ateşleme problemi değil sahte alev problemidir. Gaz vanasının kapalı olmasına rağmen brülörde alevin algılandığını gösterir.

F5 Arıza Kodu

Bu arıza kodu; dışarı uzanan borunun yerinden çıktığı, boru ebatının uzun olduğu, fanın arızalı olduğu, prosestatta sorun olduğu veya ana kartta arıza olduğu anlamına gelir.

F3 Arıza Kodu

Arıza kodu anahtar sembolüyle belirir. Bu arıza kodu kalorifer sensöründe sorun olduğunu belirtir.

F2 Arıza Kodu

Ekranda anahtar sembolü ile birlikte belirir. Sıcak su sensörünün arızalı olduğu anlamını taşıyan arıza kodudur.

F0 Arıza Kodu

Tesisat suyunun azaldığını gösteren arıza kodudur.

Alarko Harmony-D Arıza Kodları Çözümleri

Alarko Harmony-D Arıza Kodları Çözümleri için ilk olarak cihazınızın verdiği arıza kodunu dikkate alarak gerekli müdahaleleri uygulayabilirsiniz. Örneğin kombiniz F3 Arıza Kodu verdiğinde kalorifer sensörünü, F4 Arıza Kodu verdiğinde gaz vanalarını kontrol edebilirsiniz. Arıza durumunu çözemediğiniz taktirde çağrı merkezimizi arayarak yardım isteğinde bulunabilir veya servis talebinde bulunabilirsiniz.