0850 562 78 62
Sosyal Medya Hesaplarımız

Airfel İntegrity

Airfel İntegrity, iklimlendirme sektörünün bir numaralı markası Airfel’in; en seçkin ürünlerinden biridir. Daikin bünyesinde bulunan Airfel’in; piyasaya sürdüğü ilk model olan Airfel İntegrity, ısıtma konusunda beklentileri yükselten bir ürün olarak tüketicilerle buluşmuştur. İklimlendirme alanındaki modern işleviyle, 1. sınıf kombi unvanını kazanan Airfel İntegrity, kalite standartı en yüksek Airfel kombi modellerindendir. Verimlilik açısından kombi dünyasına yeni bir boyut kazandırmıştır. Eşsiz üretim sistemi sayesinde, iklimlendirme pazarını hızla etkileyen bir ürün olduğunu söylemek mümkündür. Yüksek çözünürlüklü bir cihaz olan Airfel İntegrity, kullanım kolaylığı sayesinde de oldukça ilgi görmektedir. Evinizi tam bir konfor alanına dönüştüren ürün, LCD kontrol paneli ile tam kontrol sağlar. Sahip olduğu tüm teknik özelliklerle, uzun ömürlü bir kombi olarak piyasada yer alır. Ayrıca çevre dostu bir kombi modelidir. Minimum yakıt kullanımı sayesinde, üst düzey tasarruf oranı sergilemektedir.

Airfel İntegrity hermetik kombi, estetik görünümü ve kompakt tasarımıyla dikkatleri üzerine çekiyor. Her mimariye ve dekorasyona uygun, şık ve sadeliği sayesinde hanımları ekstra memnun edecek yapıda bir ürün olarak yer alıyor. Seçkin bir ürün olan Airfel İntegrity, fiyat aralığıyla da bütçeleri zorlamadan satışlarında yoğun şekilde ilerlemeye devam ediyor.

Airfel İntegrity Hata Kodları

Airfel İntegrity Arıza Kodları/ Airfel İntegrity model kombilerde oluşan arıza kodlarına aşağıdaki başlıklarda yer verilmiştir.

LP Arıza Kodu

Kalorifer tesisatındaki suyun azaldığın hatta muhtemelen 0,8 barın altında olduğunu gösteren arıza kodudur.

HP Arıza Kodu

Kalorifer tesisatındaki su basıncının maksimum değerde veya maksimum değerin üzerinde olduğunu gösteren arıza kodudur.

HL Arıza Kodu

Aşırı ısınma sonucu meydana gelen arızadır. Pompada problem olması, sensör ya da kart arızası, ana eşanjörde sorun olması, üç yollu vana arızası, kalorifer tesisatının tıkanması, kalorifer filtresinin tıkanması gibi durumlarda bu sorun yaşanmaktadır.

AF Arıza Kodu

Atık gaz sisteminde görev yapan; fan, prosestat ya da ana kartta problem olabilir. Dışarı uzanan hava akım borusunun uzun olması ya da yerinden çıkması gibi durumlarda da bu problem görülmektedir.

Hb Arıza Kodu

Kalorifer gidiş hattında bulunan sensörde problem olduğu, sensör borularında nemlenme veya sensör bağlantılarında sorun olduğunu belirten arıza kodudur.

db Arıza Kodu

Kullanım suyu çıkış hattında bulunan sensörde problem olduğunu gösteren arıza kodudur.

bC Arıza Kodu

Ekranda beliren bC arıza kodunun 4 farklı nedeni bulunur:

Cihaz 3 ateşleme sonucunda iyonu algılamıyorsa, alev algılama devresinde bir sorun varsa, gaz valfi geri besleme kontrol devresinde sorun varsa veya alev olmaması gerekirken alev varmış gibi ölçülüyorsa bu arıza kodu ekranda belirir.

GI Arıza Kodu

Gaz valfi bobinlerine yeteri kadar voltaj veya akım gelmediğinde ekranda bu arıza kodu görülür.

A5 Arıza Kodu

Fan devrede değil iken prosestat kontakları kapalı kaldıysa bu arıza kodu belirir. Problem ana kart veya fanla alakalı da olabilir.

FP Arıza Kodu

Kalorifer sensörü 1°C sıcaklığı algıladığında ana eşanjörde donma algılanması üzerine görülen arıza kodudur.

HE Arıza Kodu

 Kalorifer gidiş hattı üzerindeki sensörde ani ısı yükselmesi sonucunda arıza yaşandığını gösteren koddur.

LE Arıza Kodu

Cihaza ana şebekeden gelmekte olan voltajın düşmesi sonucu ekranda çıkan arıza kodudur.

Airfel İntegrity Arıza Kodları Çözümleri

Airfel İntegrity Arıza Kodları Çözümleri için ilk olarak cihazınızın ekranında beliren arıza kodunu dikkate alarak, uygun müdahalelerle arızayı basitçe çözebilirsiniz. Mesela FP arıza kodunu gördüğünüzde ana eşanjörü, HE arıza kodunu gördüğünüzde kalorifer gidiş hattındaki sensörü kontrol edebilirsiniz. Arıza durumunu çözemediğiniz durumda yetkili servisimizi arayarak destek talebinde bulunabilirsiniz.