0850 562 78 62
Sosyal Medya Hesaplarımız

Airfel İntegrity Plus

Daikin üretim felfesefi (PDS) ile Türkiye’de üretilen ilk kombi ailesi Integrity’nin ikinci üyesi Airfel Integrity Plus, konfor ve tasarrufu bir arada sunuyor. Haftalık programlama özelliği ile kullanım konforunda yeni bir çığır açan Airfel Integrity Plus, istenen gün ve saatlerde kullanıcısının ihtiyacına göre çalışıyor. Bu özellik konforun yanı sıra doğalgaz tüketiminden tasarruf sağlıyor.

2015 yılında Avrupa ısıtma sektöründeki ilk üç firma arasındaki yerini almak için harekete geçen Daikin, ısıtmadaki markası Airfel’in yeni kombi ailesi Integrity’nin ikinci üyesini tüketicisinin beğenisine sunuyor. 

Integrity’nin yeni üyesi Integrity Plus modeli ile sunulan standart haftalık programlama özelliği ile Airfel kombi kullanımında yeni bir çığır açıyor. Airfel Integrity Plus, kullanıcısının istediği gün ve saatte çalışıyor ya da çalışmıyor.

Airfel İntegrity Plus Kullanımı

Airfel Integrity Plus Kombiyi Yaz Konumuna Almak için Ekranın sol altındaki kalorifer düğmesine basın. Bu sırada sıcaklık ayar düğmesinin etrafında yer alan ışıklar yanıp sönecektir. Sıcaklık ayar düğmesini sola doğru ekranda (- -) görüntülenene kadar çevirin ve bırakın. Ortalama 3-5 saniye sonra cihaz ana ekrana döner ve cihazınız yaz konuma geçmiş olur.

Airfel Integrity Plus Kombiyi Kış Konumuna Almak için önce ekranın sol altında yer alan kalorifer düğmesine basın. Kalorifer simgesinde bastığınızda sıcaklık ayar düğmesinin etrafında yer alan ışıklar yanıp sönecektir. Sıcaklık ayar düğmesini sağa doğru çevirerek ısı derecesini arttırın. Böylelikle kaloliferleriniz istediğiniz sıcaklıkta çalışmış olacaktır.

Airfel İntegrity Plus Arıza Kodları

Airfel İntegrity Plus Arıza kodları/ Airfel İntegrity İnstant arıza kodları, KM4-24CE / KM4-28CE model kombilerde oluşan arıza kodları aşağıdaki başlıklarda yer verilmiştir

Er 01, Er 02, Er 03 Arıza Kodu

Gaz valfi veya geri besleme kontrol devresinde arıza olabilir.

Er 04 Arıza Kodu

Prosestatta arıza olduğunu belirten arıza kodudur.

Er 05 Arıza Kodu

Prosestat kontaklarının kapalı kaldığı gösteren hata kodudur.

Er 06 Arıza Kodu

Kalorifer gidiş hattı ısı sensöründe arıza meydana geldiğini ifade eder.

Er 07 Arıza Kodu

Kalorifer tesisatındaki su basıncının düşük olduğunu gösterir.

Er 08 Arıza Kodu

Kalorifer gidiş suyunun 95°C ve üzerinde olduğunu bildirir.

Er 09 Arıza Kodu

Kullanım suyu sensörü arızalı olduğunu belirtir.

Er 10 Arıza Kodu

Kalorifer gidiş hattındaki sensörde arıza olduğunu belirtir.

Er 11 Arıza Kodu

Gaz valfi, elektronik kart, iyon veya ateşleme elektrotu arıza meydana geldiğini bildirir.

Er 12 Arıza Kodu

Kombiye gelen voltajın düşük olduğu durumlarda bu arıza kodu ekranda çıkar.

Er 13 Arıza Kodu

Gaz valfinde yeterli voltaj olmadığında çıkan arıza kodudur.

Er 14 Arıza Kodu

Kombideki su derecesi 1°C nin altına düştüğünde çıkan hata kodudur.

Er 15 Arıza Kodu

Kombinizde; iyon elektrotu, elektronik kart, veya gaz valfinde sorun olduğunu gösterir.

Er 17 Arıza Kodu

Kombide oluşan yüksek basınç sonucu meydana gelen arıza kodudur.

Airfel İntegrity Kombi Arıza Kodları bilgilendirme amaçlıdır.
Kombinizde meydana gelen arızalarda; resetleme, su doldurma gibi basit müdahaleler dışında cihaza müdahale etmek riskli sonuçlara yol açabilir. Mutlaka yetkili servisten destek alınmalıdır.

Airfel İntegrity Kombi Resetleme

Airfel İntegrity kombi resetleme işlemi için ön panelde bulunan R düğmesine bir defa basmanız yeterlidir. Cihaz kapanıp yeniden açılır ve resetlenmiş olur. Cihaz yalnızca arıza durumlarında resetlenebilir. Resetleme sonrasında arıza çözümlenmiyor ise mutlaka servis yardımı alın.

Airfel İntegrity Arıza Kodları Çözümleri

Airfel İntegrity Arıza Kodları Çözümleri için öncelikle kombi ekranınızda beliren arıza koduna uygun ufak müdahalelerle arızayı çözebilirsiniz. Örneğin Er 09 Arıza Kodu verildiğinde kullanım suyu sensörünü, Er 14 Arıza Kodu verildiğinde kombi su derecesini kontrol edebilirsiniz. Arıza durumunu gideremediğiniz taktirde çağrı merkezimizle iletişime geçerek destek talebinde bulunabilirsiniz.