0850 562 78 62
Sosyal Medya Hesaplarımız

Airfel Digifel Premix

Airfel Digifel Premix, Airfel kombi markasının öne çıkan modellerindendir. Türkiye’de sayısız satışı yapılan bu model; yüksek enerji tasarrufu sayesinde, tüketiciler tarafından yoğun ilgi görmektedir. Hızlı ısıtma yapma özelliğiyle, kombiler arasında en çok tercih edilen modeldir. Üst düzey verimli Airfel Digifel Premix, ilk çıktığı andan itibaren evlerde yerini almaktadır. Kalitesinin yanı sıra; rahat ve kolay kullanımı, şık görünümü ile gözleri üstüne çekmektedir. Airfel Digifel Premix, yoğuşmalı hermetik kombi modelidir. Paslanmaz çelikten meydana gelen ısı eşanjörü ile dayanıklılığı ve kullanışlılığı gözle görülür biçimdedir. Tam yanma teknolojisiyle donatılan Airfel Digifel Premix, tüketicileri memnun eden bir ürün olarak karşımıza çıkıyor. Yaz ve kış konumunda çalıştırma özelliğiyle, kombiyi dilediğiniz zaman diliminde kullanmanız mümkündür. 7/24 hizmetinizde olan kombi modeli, oldukça uzun ömürlü bir üründür.

Airfel Digifel Premix, yılda yaklaşık %20 yakıt tasarrufuyla, ekonomi açısından avantaj sağlamaktadır. Ayrıca fiyatına göre üstün performans gösteren bir üründür. Bu sebeple birçok tüketici, kombi seçiminde Airfel Digifel Premix‘i seçerek; uzun süreli kullanımdan sonra memnuniyetlerini dile getirmektedirler.

Airfel Digifel Premix Kullanımı

Airfel Digifel Premix kombinin alt kısmında LCD ekran bulunmaktadır. Hemen altında ise sıcak su ayar tuşları, info(bilgi) tuşu, kalorifer ayar tuşları, sıfırlama/başlatma/resetlemeye yarayan tuş bulunur. Bunları birlikte inceleyelim.

LCD Ekran: Sıcaklık, parametre, arızaları gösterir. Ek olarak konum bilgiyi de görebilirsiniz.

Sıcak Su Ayar Tuşları: (+) ve (-) şeklinde tuşlardır. Suyun sıcaklığını (+) dan yükseltip, (-) tuşundan azaltabilirsiniz.

İnfo (Bilgi) Tuşu: Kombinin anlık çalışma durumunu ve değerlerini gösterir.

Kalorifer Ayar Tuşları: (+) ve (-) tuşlarından kalorifer ayarı düşürülüp (-) yükseltilebilmektedir (+).

Sıfırlama/Başlatma/ Reset Tuşu: Cihazın başlatılması ve kapatılmasına yarar. Ayrıca resetleme görevi görmektedir.

Airfel Digifel Premix Arıza Kodları

Airfel Digifel Premix Arıza kodları/ Digifel Premix CP1-25SP / Digifel Premix CP1-30SP / Digifel Premix CP1-40SP model kombi arıza kodları aşağıdaki başlıklarda anlatılmıştır.

C 20 Arızası

Kalorifer gidiş borusunun üstündeki sensörde problem bulunduğu, sensör kablolarında kısa devre veya kopukluk yaşandığına dair bilgi veren arıza kodudur.

C 40 Arızası

Kalorifer dönüş borusunun üstünde bulunan NTC sensöründe sorun oluşması sonucu, ana kartın hata vermesiyle ekranda görüntülenen koddur.

C 28 Arızası

Baca gazı sensöründe problem olduğunu ya da baca gazı sıcaklığının okunamadığını gösteren arıza kodudur.

C 78 Arızası

Basınç sensöründeki problem olduğunu ve sonucunda kombinin basıncı tanımlayamadığını gösterir.

C 50 Arızası

Sıcak su sensöründe sorun olduğunu, sensör kablolarının kopma-kısa devre yapmış olabileceğini belirten arıza kodudur.

C1 05 Arızası

LCD ekranda anahtar sembolü görülür. Bu bir arızayı işaret etmez. Cihazdaki hava atma programının çalıştığını gösteren koddur. Bir süre sonra kendiliğinden düzelir.

C1 11 Arızası

lsı sensörleri üzerinden okunan değerin limiti aştığını gösteren arıza kodudur.

C1 10 Arızası

Kalorifer gidiş suyu 93°C ye ulaştığında ya da bu veriyi aştığında limit termostat emniyet açısından devreye girer ve kombiyi kapatır. Ekranda bu arıza kodu görülür.

C1 33 Arızası

Bu arıza kodu; brülörde alev oluşumunda veya kontrolünde, anakartta, iyonizasyon elektrodunda, ateşleme elektrodunda veya gaz armatöründe sorun olabileceğini belirtir.

C1 17 Arızası

Su basıncının yüksek olduğunu gösteren arıza kodudur.

C1 18 Arızası

Su basıncının düşük olduğunu gösteren arıza kodudur.

C1 54 Arızası

Arıza durumu geçicidir. Arıza kodu bir süre ekranda belirse de, kombi daha sonra çalışmaya devam eder.

C1 29 Arızası

Fanın çalışmadığını veya elektronik kartta sorun olduğunu gösterir.

C1 30 Arızası

Baca gazı 80°C-90°C sıcaklıktadır. Bacada ya da yoğuşma suyu giderinde tıkanıklık olduğunu belirtir.

C1 56 Arızası

Karta giden besleme voltajında problem olduğunu gösteren arıza kodudur.

Airfel Digifel Premix Arıza Kodları Çözümleri

Airfel Digifel Premix Arıza Kodları Çözümleri için ilk olarak kombinizin verdiği arıza koduna göre küçük müdahalelerde bulunarak arızayı çözebilirsiniz. Misal cihaz C1 18 Arızası verdiğinde su basıncını kontrol edebilir, C 78 Arızası verdiğinde basınç sensörünü kontrol edebilirsiniz. Arızayı gideremediğiniz taktirde çağrı merkezimize ulaşarak yardım talep edebilir veya yetkili servisi çağırabilirsiniz.