0850 562 78 62
Sosyal Medya Hesaplarımız

Airfel AC 24 – BC 24

Airfel AC 24 ve Airfel BC 24 kombi modelleri, kullanışlılığıyla bilinen ürünlerdendir. Airfel markasının öncü modellerinden olan AC 24 ve BC 24, Türkiye’de fazlasıyla ilgi görüyor. Tüketiciler için vazgeçilmez haline gelen ürünler, evinizde konfor ve tasarrufu sağlıyor. Tamamen kalitesiyle adını duyurarak, iklimlendirme uzmanı unvanıyla adeta fark yaratıyor.

Verimlilikte birinci sınıf rol oynayan AC 24 ve BC 24 modelleri, fiyat konusunda oldukça ekonomiktir. Ürünler; ileri seviye konfora önem veren kişilerin, vazgeçilmezi olarak yer almaktadır.

Airfel AC 24 ve BC 24 modelleri, kolay kullanımı ile tüketicilerin kalbini kazanmaktadır. Ürünleri 7/24 ve her mevsim kullanabilir, hizmetlerinden faydalanabilirsiniz.

Airfel AC 24- BC 24 Arıza Kodları

Airfel AC 24 Arıza Kodları / Airfel BC 24 Arıza Kodları , Airfel AC 24 – BC 24 model kombilerde oluşan arıza kodları aşağıdaki başlıklarda belirtilmiştir.

E01 Arıza Kodu 

Ana kart, gaz gurubu veya elektrotlardaki arızalanmayı belirtir.

E02 Arıza Kodu

Ana eşanjör, üç yollu vana ya da pompada arıza olduğunu gösterir. Ayrıca filtre tıkanması veya tesisatta problem olması da olasıdır.

E03 Arıza Kodu 

AC 24 modelinde; bacanın yerinden çıktığı, baca boyunun uzun olduğu veya prosestat, fan ve ana kartta arıza bulunduğu anlamlarına gelir.

BC 24 model cihazlarda ise; baca sensörünün arızalı olduğu anlamına gelmektedir. Baca çekmiyor ya da tıkalı ise hata kodu ortaya çıkar.

E04 Arıza Kodu

Su basıncının düşük olduğunu gösteren arıza kodudur.

E06 Arıza Kodu

Kullanim suyu sensörünün arızalı olduğu veya sensör kablolarında problem olduğunu belirtir.

E07 Arıza Kodu

Kalorifer devresindeki sensörde sorun olduğu anlamına gelir.

Airfel AC 24 – BC 24 Arıza Kodları Çözümleri

Airfel AC 24 – BC 24 Arıza Kodları Çözümleri için ilk olarak cihazınızın ekranında beliren arıza koduna göre ufak müdahalelerde bulunabilirsiniz. Kombi ekranında E04 Arıza Kodu belirdiğinde su basıncını, E07 Arıza Kodu belirdiğinde kalorifer devresinin kontrolünü sağlayabilirsiniz. Ufak müdahalelerinize rağmen arıza giderilemediyse yetkili servisimizi arayarak yardım isteyebilir veya servis talebinde bulunabilirsiniz.