0850 562 78 62
Sosyal Medya Hesaplarımız

Buzdolabı Arıza

Evimizde sıkça kullandığımız ve mutfaklarımızın vazgeçilmezi haline gelen buzdolapları bazen kullanım hataları ya da zamanla yıpranma kaynaklı arıza çıkarabilmektedir. Buzdolabı arıza verdiğinde şüphesiz yapılacak en doğru şey buzdolabı yetkili servisi ile görüşmektir.

Buzdolapları teknolojinin bize sunduğu nimetler arasında şüphesiz en önemli ve değerlilerinden biridir. Yaklaşık 100 senelik bir serüvenin ardından icat edildiği günden bugüne oldukça fazla sayıda model ve varyasyonu çıkarak günümüzdeki mutfakta kullandığımız oldukça kullanışlı ve çok yönlü beyaz eşyalardan biri haline gelmiştir.

Buzdolapları içlerinde bulundurdukları onlarca diyebileceğimiz parça ve sistem ile soğutma işlemi yaparak içine koyduğumuz ürünlerin uzun bir süre il günkü gibi taze ve sağlam kalmasını sağlamaktadır. Bu onlarca parça oldukça karmaşık bir sistemin parçası olarak belirli bir uyum içinde aynı bir saatin içindeki çarklar gibi çalışırlar.

Kimi zaman bu çarklardan bazıları olarak bahsedebileceğimiz parçalar yıllara yenik düşebilir ya da herhangi bir kaza sonucu çalışmayı durdurabilir. Buzdolabı arıza oluşumu işte bu şekilde başlar. Küçücük bir parçanın bile işlevini yerine getirememesi demek buzdolabı isteminin düzgün bir şekilde çalışmaması hatta çalışmayı durdurması demektir.

Hatta bu durumla ilgili daha da vahim olan bir şey varsa o da buzdolabının bu aksaklık ve arıza çıkarma durumunun ardından eğer zamanında buzdolabı yetkili servisi ile iletişime geçilip bir çözüm bulunmazsa buzdolabında düzeltilemez hatalar meydana gelebilir ve hasar beklediğinizden daha da büyük bir hale gelebilir.

Buzdolabı Arızası ile Karşılaşıldığında Ne Yapılmalı?

Buzdolapları oldukça karmaşık sistemler ile çalışmaktadır. İçerideki sıvının buhara dönüştürülüp tekrar sıvı hale getirilmesi sırasında açığa çıkan soğuk havanın sıcak hava ile buzdolabı içerisinde yer değiştirmesi şeklinde gerçekleşir. Tabi ki bu durum gerçekleşirken bunu meydana getirmek için onlarca parça ve küçük sistemler bir araya gelir.

Bu sistemlerde veya parçalarda oluşabilecek bir buzdolabı arıza durumu buzdolabınızın görevini yerine getirememesi ve hata yangın ile sonuçlanabilecek ciddi sorunlar çıkarabilir. Bu yüzden buzdolabınızın rutin çalışmasını takip etmeli ve eğer buzdolabınız rutin çalışma şekli dışında herhangi bir anormal çalışma düzeni sergilerse derhal buzdolabı yetkili servisi aranmalı ve yardım istemelisiniz. Aksi takdirde size, buzdolabınıza ya da içindeki ürünlere zarar verebilecek çeşitli durumlar gerçekleşebilir.

Buzdolabı Arıza Durumunda Buzdolabı Yetkili Servisinin Sunduğu Hizmetler Nelerdir?

Buzdolabınızın rutin çalışma şekli dışında bir çalışma durumu gözlendiğinde yetkili servisin aranması ciddi sonuçlar doğurabileceği ihtimali olduğu için gereklidir. Peki olası bir arıza durumunda yetkili servis ne şekilde hizmet verir?

Öncelikle böyle bir durum gördüğünüzde hemen buzdolabınızın yetkili servisinin irtibat kurabilmeniz için internet adreslerine bıraktığı kanallardan iletişim kurmanız gerekmektedir.

Buzdolabı yetkili servisi değerli müşterilerinin buzdolabı arıza durumunda mağduriyetinin olabildiğince hızlı bir şekilde giderilmesi için 7/24 açık çağrı merkezi ile müşterilerin telefonlarını beklemektedir. Çağrı merkezi ile iletişim kurduktan sonra buzdolabınız hakkında yaşadığınız sorunu anlattığınızda gerekli konularda sizi bilgilendirirler. Eğer tamirat gerekmeyen bir durum varsa ve müşteri kendisi kolayca çözebilecekse çağrı merkezi telefon başından tarif ederek müşterinin mağduriyetini o anda gidermeye çalışır. Ancak durum ciddiyse ve yetkili servisi kontrol sağlaması gerekiyorsa mümkün olan en kısa zaman için randevu oluşturarak ekipleri yönlendirir.

Yılları aşan tecrübeleri, her model buzdolabı hakkında derinlemesine bilgi ve son teknoloji araç – gereçleri ile uzman ekipler müşterinin buzdolabı arıza şikâyeti için adrese giderler. Burada arıza tespit yapılır ve müşteriye bir fiyat çıkarılır. Müşteri istediği takdirde tamir işlemi yapılır. Tamir işlemi için kullanılan parçalar tamamen orijinal ve garantilidir. Yine aynı şekilde bir arıza söz konusu olduğunda ücretsiz servis hizmeti sunulmaktadır.